Любители на Котки - Тема 152

  • 24 400
  • 757
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 172
Момичета, стиснете палци за една котчица, която намерих преди малко. Прибрах я, не изглежда никак добре, утре сме на лекар. Дано изкара нощта.

 🙏🙏🙏

# 436
  • Мнения: 157
Момичета, стиснете палци за една котчица, която намерих преди малко. Прибрах я, не изглежда никак добре, утре сме на лекар. Дано изкара нощта.

Стискаме и палци и лапички. Heart

# 437
  • София
  • Мнения: 6 187
Барби, стискаме палци и лапички. Дано има късмет котето.

И аз съм леко притеснена. Това моето дребосъче и днес не е същото- сърдито, кисело. Освен това се наложи да ѝ сложа яка, че не спира да ближе раната, а с ръкав не ни се получи, та съвсем я разсърдих. Вяла е, дори за храна не е обичайното очакване. Има и оток около раната, но това го приемам за нормално.

# 438
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 398
Барби, стискам палци здраво. Какво мислиш че е на котката?
milasara, стискам палци и на вас!

# 439
  • Мнения: 819
Барби, стискаме палци и лапички. Дано има късмет котето.

И аз съм леко притеснена. Това моето дребосъче и днес не е същото- сърдито, кисело. Освен това се наложи да ѝ сложа яка, че не спира да ближе раната, а с ръкав не ни се получи, та съвсем я разсърдих. Вяла е, дори за храна не е обичайното очакване. Има и оток около раната, но това го приемам за нормално.
Сърдита и замаяна е от упойката (нали беше скоро на кастрация или съм изпуснала?)
Нашата, като я кастрирахме първите 2 дни не ядеше много.
След 2 - макс 3 дни ще се оправи.

Барби, стискаме палци за котанчо Hands Pray

# 440
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 440
Барби, стискам палци здраво. Какво мислиш че е на котката?
milasara, стискам палци и на вас!
Според мен е нещо вирусно, но няма как да кажа на 100 %. Има секрет от очите и носа, чуват се и хрипове. Имаме предположение, че е глуха. Дехидратирана е и отказа храна, но пък се гали, меси с лапи и се мъчи мърка. Закарахме я в другият апартамент, че ме е страх да не е нещо заразно, сама е, но поне е на топло.

# 441
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 398
Представи си колко е щастлива, щом меси и мърка. Милата душичка. Щом гърдите хъркат - бронхит или пневмония. С антибиотици и вливания на глюкоза ще я хидратират. Дори, ако можеш финансово да си позволиш, остави я на стационар под наблюдение.

# 442
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 440
Представи си колко е щастлива, щом меси и мърка. Милата душичка. Щом гърдите хъркат - бронхит или пневмония. С антибиотици и вливания на глюкоза ще я хидратират. Дори, ако можеш финансово да си позволиш, остави я на стационар под наблюдение.
Със сигурност ще остане на стационар. Няма как да я оставя сама.

# 443
  • София
  • Мнения: 6 187
Скрит текст:
Барби, стискаме палци и лапички. Дано има късмет котето.

И аз съм леко притеснена. Това моето дребосъче и днес не е същото- сърдито, кисело. Освен това се наложи да ѝ сложа яка, че не спира да ближе раната, а с ръкав не ни се получи, та съвсем я разсърдих. Вяла е, дори за храна не е обичайното очакване. Има и оток около раната, но това го приемам за нормално.
Сърдита и замаяна е от упойката (нали беше скоро на кастрация или съм изпуснала?)
Нашата, като я кастрирахме първите 2 дни не ядеше много.
След 2 - макс 3 дни ще се оправи.

Барби, стискаме палци за котанчо Hands Pray

Да, онзи ден я кастрираха. Знам, че сигурно е от упойката, а и вероятно я боли. Ама най- тежко от тримата преживява операцията и аз леко се притеснявам.

Барби, да споделиш утре какво са казали докторите.

# 444
  • Мнения: 5 300
The Boss😂😂😂

Надявам се да не ви досаждам с толкова много снимки на Пантата, ама то май вече ми е като хоби да го снимам. 😂

# 445
  • Мнения: 15 269
Всички са толкова готини и сладури, че е удоволствие човек да ги гледа. Все още не помня всички, но като ги показвате по често и това ще стане.
Панта, Кирчо, Наско ... имат страхотна симетрия в окраската. Това винаги ми е било непонятно, как природата рисува.

# 446
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 529
Ох, Барби, душа си ти..
Как е котчица?

# 447
  • Мнения: 958
За момичето с 20-годишната котка да се включа и аз...
Не знам прочетохте ли, че не живее сама, че има нетърпимост към белите на котката от друг член на семейството.
Разбирам я, защото и аз имам такива проблеми. Sad
Когато прибрах Страхливка, останах с нея едно денонощие в офиса. Прибрах се вкъщи с нея 'на пръсти' и стоях 'на тръни' часове наред. МС не е любител на животни вкъщи. Освен това в апартаментна сме три поколения. Не само аз съм домакинята, моята майка също домакинства и е 'потърпевша' от 'моя коткарник вкъщи'. МС постоянно мърмори, че не може да се нахрани спокойно - Хапливка няма прегради - обикаля маса, плот, шкаф и няма спасение или поне аз не съм намерила. Мърмори, че не иска да спи с котки, а то само Страхливка прибирам в спалнята, за да не се боричкат по цяла нощ, то и тогава не може да се спи, ама ... Купих нова по-голяма тоалетна, майка ми направи коментар, че съм купила цяла транспортна кола. Имат и две транспортни клетки... Верно, за моите котки вече е нужна отделна стая. Sad МС споменава, че ще търси гараж наблизо. Попитах дали за котките, отговори ми, че ще се изнася той...
В същото време майка ми постоянно им говори "ох, на баба, кажи, бабо, какво искаш ти, бабо"... Чисти им през деня, опитва да им даде приготвеното от мен лекарство, когато аз не успея сутринта.
МС постоянно разкарва котките до вет. Аз не шофирам. И плаща. Чревният проблем на Хапливка ни струва над 300 лева. Нищо не казва за похарчените пари. Но пясъка навсякъде, миризмата в банята и котката на кухненския плот много трудно поняся.
Та моят съвет за 20 годишната котка е - потърсете начин да решите проблема с памперс или с постелка, както са ви предложили момичетата. Попитайте и вет, може да даде ценен съвет. Ако не сте го правили вече, разбира се.

А в този ред на мисли...
Момичета, тъкмо оздравихме Хапливка, от снощи Страхливка е със силно разстройство. Дадох Диа-таб, дадох пробиотик, диетична храна. Но не знам дали днес да не я водя на лекар или да изчакам. Какво ще ме посъветвате? Но с две котки, ако все така ще вървят нещата - ту едната болна, ту другата, ... май ще ми трябва гараж за нас тричките. Cry

# 448
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 398
При вас е по-различно, котките са отскоро при вас и въпреки трудностите си ги гледате.
Не мога да си представя, какви мизерии може да прави баба на 20г, освен да разсипе купичка храна, да бутне нещо (нали е сляпа) и да се изпусне.
Моите котки са ми ровили в саксии, бутали са ги, имах куче, което така и не се научи да ходи по нужда на друго място освен в хола пред тв ( тогава ми беше най чиста къщата)
Как 20 г имаш животно, твърдиш че го обичаш, ама като ти цапа е аут.
Примерно взимаш и осиновяваш дете - красивичко, сладичко, като кукла. И то се привързва към теб, обича те. Само че порадва, избиват нови черти на характера, не те слуша много, цапа ти и вече не ти харесва и го оставяш. Същото ми е.
П.п и мъжа ми бе искаше котка и мрънка като взех Кети, сега той е по-голям коткар и от мен.

# 449
  • Мнения: 15 269
Мърмори, че не иска да спи с котки, а то само Страхливка прибирам в спалнята, за да не се боричкат по цяла нощ, то и тогава не може да се спи, ама ...
Кажи му, че историята познава и по "тежки" случаи. ММ спи с котарак. Твоите поне са женски. Stuck Out Tongue Winking Eye

Как 20 г имаш животно, твърдиш че го обичаш, ама като ти цапа е аут.
Това е смущаващото в написаното. Не може 20 години да се грижиш за котка и изведнъж, проблем. За да живее толкова това животно е било добре обгрижвано /за мен от тук идва противоречието/.

Скрит текст:
От няколко месеца отглеждам моето диваче. Ами едно по едно нещата се наместват. Преценявам какво мога да прежаля и какво мога да прибера. Ние сме пушачи. Вече не оставяме пепелник с фас, защото бива веднага взет и "допушен" нейде на тайно място. Неща, които могат да бъдат съборени са прибрани. На този етап такива са ни "проблемите". За напред не знам, но го виждам как това подобие на коте /той си беше точно такова/, расте, вярва ми и ме обича, макар и да го показва с хапане и драскане, не мога да го предам.

Последна редакция: чт, 03 дек 2020, 10:17 от Mama_Nana

Общи условия

Активация на акаунт