Любители на Котки - Тема 152

  • 24 499
  • 757
  •   1
Отговори
# 420
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 412
Като знам аз как треперя на моите, деца са ми... Напълно оправдавам емоцията ти. То и на мен ми се обърна стомаха, ама се старах да съм мека и възпитана.
Горкото животно, то едва ли разбира, защо до скоро е било на топло и меко, а сега е на минусови температури вън.

# 421
  • Мнения: 56
Доня Дафина, вярвай ми и аз съм мила и възпитана в сравнение с това, което ми напира отвътре. Дано се вразуми, поне на лекар да я закарат.

# 422
  • Мнения: 5 300
Хаха,сладур.Той нямаше година,нали?
На година и половина е Пантичката ми.
Честно казано и аз не знам как човек може да обича толкова много животно, но аз не си представям живота без него, той си ми е любима част и знам, че ако някой ден го няма и част от мен няма да я има. Обичам го като дете. ❤️

# 423
  • Мнения: 174
Само момент, котката седи през деня навън има си къща, вечерта се пребира вътре също си има котешка къща. Проблема е че стана студено, през деня също трябва да седи вътре, а всички сме на работа.  Има си тоалетна новън  има си тоаленна вэтре и прави мизерии. И е много добре гледана. Храни се със специализирата храна и месо, друго не яде. Проблема са мизериите и.

# 424
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 412
Оооох... Какво искате да ви кажем? Да ви оправдаем, за да имате чиста съвест?

# 425
  • София
  • Мнения: 6 220
И колко още според вас ще продължат тези "мизерии"?? Две години,пет, десет...?!
Ветеринар прегледал ли е котката?

Стиснете зъби, за Бога, и осигурете на старото животинче спокойни последни дни!!

# 426
  • София
  • Мнения: 13 289
А все пак каква е тоалетната ѝ? Защото ако е от старост "мизериите" щяха да са отскоро, а казваш, че 20 години чистиш ...

Преди малко споменах за памперс чаршафи. Моят Рижко пишкаше на непозволени места и за да ги предпазя постилах такива чаршафи. Вършат работа. А ако положението е съвсем безконтролно, може да се пробва и с бебешки гащички. Само за опашката трябва да се помисли.

А защо през деня не я затваряш в банята? Щом ви няма, няма да пречи на никого. Сложи ѝ нещо меко, за да си лежи. Поне ще е на топло.

# 427
  • Мнения: 4 388
Аз разбирам защо пишеш тук.Също,често съм обвинявана в студенина и рязкост.Не мога да кажа,че обичам котките си повече или колкото детето си,обаче решението да ги имам е съзнателно и много обмислено и се грижа за тях,каквито и да ми се случат.
Фин беше болен-повръщаше често по малко навсякъде из къщи.Ходех след него и бършех.Той не беше виновен за това.Закарите си е мизерник-син на боклукчия Simple Smile имам го от септември,а до сег анаправи толков анеща,колкото Фин за цялото време с нас.Изхождане извън тоалетната много пъти...убийствена миризма/брат ми казваше,че и техният миришел,ама сега като бях там...ми,нищо общо няма/ Чистя,наобградила съм с озонатори и освежители и това е.Аз,затов абях писала,че е като детето-каквото ти се падне,това си гледаш.
Ама да съм го гледала 20 год и в кра яна живота му да го зарежа,няма как да се случи.И пак казвам,че аз не съм от розово-милите хора

# 428
  • Мнения: 15 476
Това размазаното е скачащия Чочо, който хваща "жертвата".
Скрит текст:
Хваната и "убита". Доволен.
Скрит текст:

В шок, ужас и потрес. Скрит в бокса. Прахосмукачката работи и е в стаята.
Скрит текст:

# 429
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 412
За опашката може винаги да се направи дупка. Не знам какви толкова мизерии може да прави 20 една котка.
На майка ми котките съдираха тапети - всяка година тя лепи тапети. Стария ни 20 годишен първи котарак, не беше кастриран и препика  пухената яката на коженото ми палто - хвърлих палтото. Чери не нарочно, но с подскоци накъса диван и столове от екокожа - дивана претапецирах, купих нови столове и им направих калъфи за пране. Като се изнасях от квартирата, оставих 3000 да покрият щетите, въпреки новите столове и дивана.
Тук има момичета, които са гледали полупарализирани животни и след всяка нужда са ги миели като бебета.
Не намирам оправдание. Не търсиш съвет...

# 430
  • Мнения: 4 565
Аз също не съм от типа стопани, които поставят котката над всичко и не им пука за белите, които прави. Но вече сте го гледали 20 години и то е едно старо и уморено животно, което очевидно не може да се контролира. Гадно е, тежко е, но това му е последната зима по всяка вероятност. Нека я прекара на топло и сред хората, които са го отгледали. Намерете начин - покрийте по-ценните неща, оставете я като е сама в коридора и банята само. Ако е на плочки лесно се чисти. Като си отиде ще ви е мъчно и ще се обвинявате ако сте го изоставили навън на студа в последните му дни.

# 431
  • Мнения: 35
Lqnipa, не разбрах дали котката е била така цял живот или напоследък са се влошили нещата. Здравословен проблем ли е? Със сигурност има някаква причина, поради която го прави, трябва да откриете защо. Възможно е да свързва котешките тоалетни с болка и затова да ходи на други места.

Аз приемам съвети как се снимат черни котки. Рядко се получава добре, особено като е със затворени очи.
Скрит текст:
А скачащият Чочо ми напомни за една снимка, която имам. Това е Коко, хванат в действие - понякога скачаше по лицата ни и хапеше, и то от съвсем мъничък... За щастие с времето спря, иначе щяхме да имаме сериозни проблеми сега като порасна Grinning
Скрит текст:

# 432
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 412
Черна котка вечер само със светкавица ☺️ Така си личи блясъка по козината. Рядко успявам да хвана Черко с отворени очи така, не му е приятно.

Завит Чероки, да не замръзне дупето .

# 433
  • Мнения: 105
Еееее момиче,преувеличаваш....какви толкова мизерий да прави....ака веднъж на ден и пиша два пъти...незнам на колко си години но звучиш незряло.

# 434
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 443
Момичета, стиснете палци за една котчица, която намерих преди малко. Прибрах я, не изглежда никак добре, утре сме на лекар. Дано изкара нощта.

Общи условия

Активация на акаунт