Какъв крем за лице използвате? – 19

  • 68 105
  • 736
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 731
Много благодаря за отговорите. Моята кожа е суха и сбръчкана. Нямам акне.

# 346
  • Мнения: 2 768
Да, до кожа е. Не пречи да се пробва. Аз не съм попаднала на моето до момента, може би затова съм предубедена. Шипката и зехтина не ми понасят добре, както и няколкото други изпробвани. Сутрин лицето ми е зачервено и изглежда по-дехидратирано, отколкото с обичайните продукти, които ползвам. За зряла и суха кожа говоря.
Затова съм ограничила всички маслени продукти до етап почистване. Там са ненадминати.
Имам и друг проблем с маслата - косата ми се лепи по тях Joy

# 347
  • Мнения: 812
Аз обичам масла и действието им върху моята кожам но самостоятелно те не ми хидратират достатъчно, а водния баланс е важен за мен.Заедно с тях ползвам хидрат. крем на Mixa в момента и кожата ми се овлажнава чудесно. Значи кремът не е скъп ,но е като балсам за лицето ми. Зимата пия по малко вода и това ми се отразява.

# 348
  • Мнения: 558
Момичета, маслата не хидратират кожата! Те омекотяват, чистят, имат други полезни свойства, но не хидратират. Могат са се ползват за запечатване, след хидратация. На дамата, която питаше за хидратация и не й понасят кремовете - може да пробва гел от чисто алое вера, той хидратира  доста добре.

# 349
  • Мнения: 306
И аз да споделя какво съм научила по темата:
Когато става въпрос за състав, основно се споменават три групи вещества - humectants, emollients, occlusives.
Ролята на хюмектантите е да издърпат вода/влага от околната среда или дермата и да я задържат. Примери са глицеринът и хиалуроновата киселина(затова постоянно чуваме за нея как има способността да задържа в себе си вода в количество до 1000 пъти по-голямо от собственото й тегло). Оклузивите от своя страна образуват филм върху кожата, като по този начин пречат на загубата на вода. Примери са вазелинът и олиата.
Хюмектантите хидратират(hydrate) кожата, а оклузивите я овлажняват(moisture). Сами по себе си оклузивите НЕ хидратират и затова е често срещано при хора, които използват само масла, кожата да е дехидратирана, независимо суха или мазна.

Последна редакция: пн, 18 яну 2021, 01:40 от Mascotte7373

# 350
  • Мнения: 2 728
От доста места чувам положителни отзиви за козметиката Cerave. Пробвах даже тестет от крема за лице
https://aptekamedea.bg/cerave-krem-hidratirasht-lice-52ml.html
И ми понесе добре. Не разбирам каква е разликата между него и лосион, който също го дават за лице, съответно количеството е доволно повече
https://aptekamedea.bg/cerave-losion-hidratirasht-lice-i-tqlo-236ml.html
В тубата много го хвалят. Ползвали ли сте го за лице, хидратира ли както крема?

# 351
  • Мнения: 2 015
На мен Сераве сутрешния с фактор 25 ми щипеше на бузите, които са ми леко червени и чувствителни, не знам дали е заради феноксиетанола, който не е много полезен консервант. За мен е прехвален този крем, препоръчват го, защото има серамиди, но не ми понася.

# 352
  • Мнения: 1 129
На мен Сераве сутрешния с фактор 25 ми щипеше на бузите, които са ми леко червени и чувствителни, не знам дали е заради феноксиетанола, който не е много полезен консервант. За мен е прехвален този крем, препоръчват го, защото има серамиди, но не ми понася.

И аз не съм го ползвала, но е вярно, че по тубата много го хвалят. За мен просто са предприели една масивна маркетингова кампания, както и много други, чрез ютюбарите.
Заглеждала съм състава им, не е нещо уау, предполага за омекотяване на кожата става.

И аз избягвам маслата, особено вечер. На сутринта кожата ми не сияе от тях, а напротив.

# 353
  • Мнения: 1 666
Привет, сдобих се с тази комбинация. Коментирахме я по-нагоре в темата. Искам да попитам след него слагате или друг крем или директно нанасят грим?

# 354
  • Седмото небе
  • Мнения: 2 788
Виктория, първо имай предвид, че при първите 5-10 помпички ще излиза чистото желе. После ще дойде и дозичката концентрат. Да не помислиш, че не работи.
Зависи колко се поема и каква е кожата ти. Трябва да пробваш и да прецениш. Но ако позволява напластяване може да сложиш крем, със или без фактор, само тип екран с фактор и вече после грим. Пак по твой избор и ако ползваш-с база или без.
Но прозрачния гел е лек, така че освен ако кожата не е много мазна, сигурно ще имаш нужда и от още нещо върху тази комбинация. Но пък за лятото е супер, точно защото се получава лек и свеж продукт.

Последна редакция: пн, 18 яну 2021, 21:49 от * SUPERGIRL *

# 355
  • Мнения: 1 666
https://www.notino.bg/clinique/id-for-pores-uneven-texture-kozme … hdane-na-kozhata/
Охх забравила съм да сложа линка, извинявам се.

# 356
  • Мнения: 2 768
Аз не слагам нищо отгоре, но ползвам лосиона за смесена към много суха кожа. Ползвам основно вечер върху серум и бустъри вит. С/ретинол.
За маслата - да, напълно съгласна съм, че не хидратират. Затова изразих резерви към ползването на зехтин вместо крем.

# 357
  • Мнения: 857
Дами, какво е мнението ви за този крем Vichy Liftactiv Supreme?
Аз съм  със смесена кожа, на 40 години. С фини линии и леко отпусната кожа. Дали ще задоволи нуждите на кожата , или да потърся нещо по- богато? Отгоре винаги слагам слънцезащита.

# 358
  • Мнения: 4 087
Влизам в темата и ще споделя естествено, какво използвам първо аз, след доста лутане- Revitalift Laser Renew, цялата им серия. Видимо има резултати, на 34 години съм. Доста неща в този ценови диапазон и даже  и отгоре пробвах, но останах много доволна точно от този вариант.

# 359
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Маслата и на мен не ми действат добре.
Най-добре ми действа натрупване на продукти с хидратиращи съставки.
Казвала съм, заради сериозни здравословни проблеми,кожата ми стана изключително суха и около носа се зачервява,разранява,боли...ако не ползвам нон стоп крем.
Виши минерал 89 или хидратиращия серум на Нютроджина или на Орифлейм са ми първа стъпка.После или Виши лека формула на Аквалия Термал или на Нютроджина хидратиращия крем Hydro boost water gel или на Орифлейм крем от серията Optimals HydraRadiance
Това всичко попива идеално.И после чак някое малко по-богато кремче.Микса,Орифлейм или дори на Балеа мед ми вършат работа.
Сега вече не се възпалява,но от студа навън опъва.
Вече явно хидратацията върши работа и кожата изглежда по-добре,не е толкова суха и повяхнала.Е,далеч е от перфектната кожа,но поне има някакво подобрение.

Общи условия

Активация на акаунт