Какво правите в почивните дни в Covid ситуацията, в която сме?

  • 9 459
  • 115
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 13 174

Тези дни покрай мъглата и мръсния въздух хич не махам шала. От мръсотията ми се обостри фарингита и ако не бях с 3 отрицателни теста, щях да реша, че е Ковид.
Едвам говоря.
И с това дистанционно обучение точно по обяд ми е лудница. Липсват ми свободните обедни почивки. Simple Smile

# 61
  • Мнения: 275
отскоро завъдих ново хоби - майсторене на макети на къщички, говоря дълго по тел....

Откъде намираш материали за тях, ако не е тайна?



Стиропор или фибран-от магазини за строителни материали;пенокартон и  дървени клечки- от "Слънчоглед" и много други неща, като отвориш там, може да се подестиш и да ти дойдат идеи за какво ли не, също има и бои, лакове, инструменти...

# 62
  • Мнения: 2 585
Прави ми впечатление, че при хората в по-малките градове социалната изолация не им се отразява толкова зле, сякаш там прието да не се излиза чак толкова много по заведения и ресторанти. Отделно там и болните не са чак толкова много, колкото са в София и се усещат някак по-спокойни нещата.

За съжаление аз съм в София, вече ми писна да подреждам гардероби и шкафове - цяла пролет това правих ха-ха няма какво да се размести повече.
Макар да имам топли якета и ботуши, които не пропускат вода смятам да избягвам разходките навън в студеното време, тъй като една евентуална настинка ще ме побърка предвид ковид.

# 63
  • София
  • Мнения: 712
Аз се отдадох на хобитата си , за които преди карантината все нямах време. Започнах да рисувам, имам комплект за рисуване , който не бях дори отворила преди карантината. Доста книги прочетох и ми предстои да прочета, въпреки, че продължавам да работя home office. Наваксах малко и с филмите. Моята препоръка към всички е да започнете да правите всички онези неща , които харесвате, но за които преди не сте имали време. Сега е иделаният момент.

# 64
  • Мнения: 24 467

Тези дни покрай мъглата и мръсния въздух хич не махам шала. От мръсотията ми се обостри фарингита и ако не бях с 3 отрицателни теста, щях да реша, че е Ковид.
Едвам говоря.
И с това дистанционно обучение точно по обяд ми е лудница. Липсват ми свободните обедни почивки. Simple Smile

То вярно, че днес пак четох, че София била 13-та в света по мръсен въздух. Аз гледам попринцип рядко да я посещавам И по тази причина, защото и на мен не ми влияе добре по никакъв начин. Зимно време и аз понякога  хващам фаренгит, пресипвам яко за седмици и само мръсен въздух ми липсва.
Остават ви събота и неделя да се изнесете да подишате чист въздух и да си на слънце - много добре влияе на такива заболявания.

# 65
  • Мнения: 1 415
Много ми е приятно, че идва студеното време, народът ще си е вкъщи и най-после по планините и парковете ще е спокойно и приятно. Имам план за всеки уикенд до март, когато пак ще плъзнат Joy

# 66
  • Мнения: 24 467
Много ми е приятно, че идва студеното време, народът ще си е вкъщи и най-после по планините и парковете ще е спокойно и приятно. Имам план за всеки уикенд до март, когато пак ще плъзнат Joy

Миналата зима,  като изпозатвориха през март, ние се разщъкаме с мъжа ми яко в планината. Тя не е парк, като общо понятие по смисъла на ЗУТ, в заповедта не пишеше "природен парк" и бих отишла на съд, ако някой бе сглупил да ни глобява. Както и да е.
Улучихме яко сняг до колене по билото и ... доста народ, който като нас решил да подвижи и да подиша. А времето - студено, ама слънцееее - как да виснеш вкъщи?!
Една двойка, мъж и жена, се бяха скатали под едно баирче на завет, клечаха и ядяха сандвичи. Като ни видяха - двама души стъпваме мъжки и уверено, подскочиха и единият сандвич падна на земята. Аз не се сетих що се стреснаха така, но после ни казаха, че ни помислили за проверяващи. Laughing

# 67
  • София
  • Мнения: 15 467
В мол съм ходила веднъж, като беше малък внука, търсихме Дядо Коледа за снимка..На кино не съм ходила от преди демокрацията, филмите, които ме интересуват гледам в нета. И преди не ходех никъде, та на мен лично никак не ми се отразиха ограниченията. Срещу нас има магазинче и плод-зеленчук.По големи магазини много рядко ходя и то за нещо, което само там го има. Кучета, готвене, пране, миене, простиране, даже време не ми стига.

# 68
  • Мнения: 1 201
Не обикаляме моловете, намирам го за досадно.
От около месец си работя от вкъщи, ММ няма такъв вариант, но пък му се събират много почивни дни от компенсации. Гледаме филми, играем настолни игри, дартс, четем книжки, имаме фитнес уреди. Скоро си купихме маса за тенис. В събота и неделя сме по планините, имаме добра екипировка, така че студеното време не е проблем. Липсват ми срещите със семейството ми, но сме ги ограничили.

# 69
  • Мнения: 18 562
Има нещо вярно аз съм в провинцията. В В къща и двор. Ако бях е София досега да съм се гръмнала.Тук си намирам все някаква работа. Но има и друго. Тук хората мислят малко по-лежерно относно короната, и са яко по  световните конспирации. Тълкуват правилата както си искат, особено по-възрастните.
Иначе да-по-спокойно е, а хората, които са свикнали да си излизат си излизат и сега. Не са се кротнали особено. Не сме и така застрашени,защото сме малка община. Не, че гаранция има, но все пак е значително по-малка опасността.
Но хората си цъкат насам-натам.
Или другата крайност-няма никой по улиците.

# 70
  • Мнения: X
Като цяло с две деца не е особено забавно да сме си затворени вкъщи. Дори и да е студено, излизаме поне за час някъде на разходка. Иначе: филмчета, рисуване, някакви игри. Но всичко в някакъв момент писва....

Последна редакция: пт, 27 ное 2020, 18:22 от Анонимен

# 71
  • Мнения: 1 495
Кино и молове отдавна спряхме. Киното заради децата, моловете по принцип не ми е любимо място за разходка. Намалихме срещите с приятели може би, това е, което ми липсва. Ходим много повече с колелата в града и в планината. Това, което много ме радва. Иска ми се да сме по-малко комерсиални.

Последна редакция: пт, 27 ное 2020, 17:06 от gingerina

# 72
  • София
  • Мнения: 3 423
На кино не ходим, в молове сме ходили рядко и то само като ни е трябвало нещо или да хапнем, ако не е имало сготвено. Барове и дискотеки не са били никога нашето нещо. Ходихме си на заведения лятото, виждаме се чат пат с някои хора, но много внимаваме, защото имаме и малко бебе. В момента не ходим по почивки, това ни липсва доста, но при нас моментът е такъв, че и без ковида пак щяхме да ограничим доста неща.
Запълваме времето с филми, книги, онлайн курсове, онлайн рисуване, разходки в хубаво време, пъзели, сега уикенда ще слагаме коледна украса и ще правим фотосесия на детето и единия ден ще замине. Доста експериментираме и с готвене. Дори в момента ми е перфектно ММ да работи от вкъщи, защото вижда детето как расте, може да ме отмени за няколко минути и такива.

# 73
  • Мнения: 7 279
При нас търговските центрове не са затворени. Днес прекарах няколко часа в един такъв и да ви кажа хич не ми е скучно. Много обичам! Направих един голям шопинг, прибрах се в къщи предоволна.

# 74
  • Мнения: 398
Обичам семеиния уют.
Гледам си децата едната ДО с другата никога не е скучно,разхождаме се,играем ,готвим си ,чакаме вечерта тати ...
Липсват ми пътуванията през уикендите,но съм съгласна да спазвам мерки да спре заразата. Липсват ми многа неща...
Много ми е мъчно ,че хората не осъзнават елементарни неща. Ако си обърнат внимание на себе си ,любими хобита, семейства  ще спасят мнага човешки животи и ще дадат своето уважение към медицинския персонал на първа линия.Надявам се всичко да отмине скара  и жертвите да не са много.
Много близки приятели не вярват във вируса все си мислят че всичко е конспирация и затова си ограничени контактите.Не ми липсват ,радвам се че поне.разбрах какъв им.е капацитета,ама да сме живи и здрави!

Общи условия

Активация на акаунт