Да , лесните неща са по-предпочитани. Peace
Няма нужда да пускам и анкета даже!
Има и поговорка " Пари ми дай, а не акъл"

В този смисъл, ако ми дадат пирмерно 1000 евро ( 9000 долара е пълна демагогия, но пък ако заделят от печалбите от газ... може Wink)
веднага ще ги похарча. Ще купя Куини Бъзз, както и други неща, ще го облека като кукла)))

Да, ама после нали излизам на улицата!?
като ми кажат, че няма места в яслата!? Или ако децата ядат само мляко с ориз ( както в моето детство) , или .. ако децата нямат къде да играят, защото господин Свинчов смята, че там, където е София ленд трябва да си построи блокчета и да си вземе комисионната.. Или..ако детето си разбие главата в училище, а вече и медицинска сестра няма там..  списък безкраен....

Точно това е ,което искам да кажа. Пари на ръка - ок, ако има правителството да дава. Но въпроса е какво след това!? Това е като да дадеш на гладуващо дете топъл обяд. Да, то няма да е гладно 2 часа, но след тях отново ще е гладно.

В БГ има мног хубава основа за една много стабилна система , която трябва само да се подобри , нищо повече. Има 2г, има майчински ( макар и малко), има детски градини, ясли и тн.  Не е необходимо цялата икономика да тръгне нагоре и тн ( БГ има 6% растеж, какво повече). Необходимо е да има хора с глави на раменете си, които да вземат най-доброто от миналото и да го проектират в бъдещето.