Предстои ми Инвитро/ИКСИ - Да поговорим - тема 76

  • 39 791
  • 738
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 77
Здравейте момичета да ви попитам има ли някоя на която от 8ми ден от стимулация да са и добавили CETROTIDE 0, 25 и как се е чувствала? Док.ми каза че сме към финала и ми добави това....
При втората стимулация от Цитродита имах световъртеж, винаги щом ставах и до 3-4 Мин отминаваше.
Той е за зреене на яйцеклетките, на следващия ти преглед ще включат и Менопур, ако са към 15-16 мм.
Ох малко взех да се притеснявам от странични ефекти че ас съм и с придружаващо заболяване (епилепсия) затова попитах за страничните ефекти 🥺🥺

# 286
  • Мнения: 148
Здравейте! Аз тепърва ще започвам инвитро. Интересуваме дали всички проявяват нежелани реакции от стимулацията и дали може да се ходи на работа по време на нея?Аз най-много се притеснявам от пункцията и как ще се чувствам след нея.

# 287
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 759
При мен от Цитротида се получи кожна реакция само първия път. Дори си притесних, защото втората инжекция я сложих вкъщи и не се получи реакция изобщо. Обясниха ми по-късно в клиниката, че може само първите пъти да има реакция, а може и изобщо да няма. Като цяло от симулацията не се чувствах в топ форма. Но и аз си бях в болнични заради лапароскопията и си лежах. Още си ме наболяваха раните, после почнаха яйчниците. По едно време ми се и гадеше леко. Всичко това е нормално.

# 288
  • Мнения: 457
Здравейте 10 ти ден от стимулация по дълаг протокол. 1300 естрадиол. Как ви се струва. Пункция в понедвлник

# 289
  • Мнения: 49
Здравейте! Аз тепърва ще започвам инвитро. Интересуваме дали всички проявяват нежелани реакции от стимулацията и дали може да се ходи на работа по време на нея?Аз най-много се притеснявам от пункцията и как ще се чувствам след нея.
Здравейте,
Аз имах проблеми само в деня на трансфер. През останалото време само леки болки в яйчниците и чувствителни гърди. Но смятам, че при всеки е различно.

# 290
  • Мнения: 59
Здравейте,
Предстои ми пункция в събота. Може ли някой да ми разкаже как протича? Имате ли съвети какво да правя и какво да не правя, за да мине леко? Благодаря ви!

# 291
  • Мнения: 149
Здравейте,
Предстои ми пункция в събота. Може ли някой да ми разкаже как протича? Имате ли съвети какво да правя и какво да не правя, за да мине леко? Благодаря ви!
Опитай да си спокойна . Изобщо не е страшно ,а и като цяло ти ще спиш през цялото време. Следвай указанията да не си яла или пила и всичко ще е наред . Пункцията е най лесния момент от цялата процедура.

# 292
  • Мнения: 1 845
Момичета,здравейте,
Правили ли сте микробиология на еякулат и излизаши ли са левкоцити в него? В понеделник ми е пункцията,а сега излезнаха на мм резултатите и сме мн притеснени. Лекуващата ни и заместващата я точно днес не са на работа и няма с кого да ги изкоментираме,а време няма 😢

# 293
  • София
  • Мнения: 13 143
До сега - 6 дни стимулация. Фоликули днес док преброи 10тина с размери между 9 и 17. 7 бяха по 15. Лигавицата ми е 8, 5.
Естрадиол 310, прогестерон 0,06. ЛХ 2,02.
Днес имам пак Бемфола, утре Менопур и Цетротид и в събота ще решат дали понеделник или вторник ще е пункцията.
Странични ефекти почти нямам този път, освен тежест в корема и леко гадене. Опитвам се да ям много храни с желязо, че хемоглобинът ми е нисък.
Вливка още се чудя дали да правя или при евентуален положителен тест.

Последна редакция: чт, 14 яну 2021, 20:47 от Fever Ray

# 294
  • Мнения: 2 523
Deisyy, всеки път е различно. Първото не го усетих въобще, при второто имах болки в гърдите, яйчниците и ми беше лошо. При третото пак без никакви проблеми, но после направих лека хиперстимулация и две седмици имах подут корем и лек дискомфорт. Всички неща обаче отминават бързо и обикновено няма кой знае какви неразположения.

Ina, мисли си как като мине и вече твоята част приключва и сега са наред вашите клетки. Голямо отдъхване е че вече няма инжекции и кой знае какво друго. Иначе пункцията минава бързо и мен обикновено ме пуска упойката страшно бързо. Успех!

# 295
  • София
  • Мнения: 13 143
Момичета, гледайте на пункцията като на възможност за приятно наспиване. Аз така съм се самопрограмирала, защото наистина се наспивам дълбоко и приятно. Последния път не исках да ме будят, защото беше преди Коледа и в стаята беше топло, бяха пуснали коледни песни, сънувах едни приятни празнични неща. Не я чакайте със страх. Няма болка. Буквално няколко минути дискомфорт при ставането и може да ви се вие свят леко. Само веднъж ми се е случвало да повръщам след упойката. Болки рядко имам след това. Кървене почти никакво.

Последна редакция: чт, 14 яну 2021, 17:25 от Fever Ray

# 296
  • Мнения: 41
Здравейте,
Предстои ми пункция в събота. Може ли някой да ми разкаже как протича? Имате ли съвети какво да правя и какво да не правя, за да мине леко? Благодаря ви!


Здравейте,няма от какво да се притеснявате в най-лошият случай може да получите хиперстимулация след това,както беше при мен.Това не се случва често,така че не го мислете(споделям ви го за да сте подготвена,защото аз не го очаквах).Хапвайте много извара,пилешка супа,а може и протеин на прах🙃
Ще ви приспят хубаво,а след като се събудите ще ви съобщят колко яйцеклетки са извадили,после ще започнете да си мислите колко ще се оплодят и така до следващият ден,когато ще ви се обадят,за да ви кажат какво се случва.😊Като цяло пункцията е най-леката част от цялото приключение.🙂Успех🍀

# 297
  • Мнения: 59
Благодаря ви Donata524 и mackata03!Не знам дали на друго, но със сигурност ще се науча да бъда доста търпелива. Simple Smile

# 298
  • Мнения: 872
Здравейте,
Предстои ми пункция в събота. Може ли някой да ми разкаже как протича? Имате ли съвети какво да правя и какво да не правя, за да мине леко? Благодаря ви!


Здравейте,няма от какво да се притеснявате в най-лошият случай може да получите хиперстимулация след това,както беше при мен.Това не се случва често,така че не го мислете(споделям ви го за да сте подготвена,защото аз не го очаквах).Хапвайте много извара,пилешка супа,а може и протеин на прах🙃
Ще ви приспят хубаво,а след като се събудите ще ви съобщят колко яйцеклетки са извадили,после ще започнете да си мислите колко ще се оплодят и така до следващият ден,когато ще ви се обадят,за да ви кажат какво се случва.😊Като цяло пункцията е най-леката част от цялото приключение.🙂Успех🍀


А защо се консумират тези продукти?

# 299
  • Мнения: X
Бъдете спокойни и не се притеснявайте от пункцията  - момента с упойката е най - приятната част - забравяш за всичко Stuck Out Tongue Closed Eyes.Леки неразположения малко след нея ,но за кратко.В началото се чувствам като на 2 големи уискита ,но ставам да се раздвижа веднага и минава бързо.Моята е към 8 ,към 11 ме изписват ,пия едно кафе в движение и се качвам да шофирам около 100км ,за да се прибера .Успех мили момичета Flowers Four Leaf Clover

Общи условия

Активация на акаунт