Държавна или частна работа?

  • 11 267
  • 90
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 134
Частна!
Смятам, че истинското трупане на опит и знания е там.

# 16
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
На държавна работа не съм била, не желая и да бъда.
Не знам моето дали се води частно, но след като не е държавно, значи е частно. И си е мое.

# 17
  • София
  • Мнения: 2 623
В момента съм в процес на търсене на работа и определено държа да работя на държавна работа. Не ме разбирайте погрешно - отдавна отминаха времената, когато родители съветваха децата си "Учи мама за да не работиш". Аз искам да работя, не да си клатя краката, но държа и всичките ми права произтичащи от кодекса на труда да се спазват. Това в часна фирма до сега не го видях, да не говорим какви по-драстични случаи съм наблюдавала и когато някой тръгне да си търси правата му бива отговаряно " Знаеш ли колко хора чакат за твоето място ?"
Откакто вече имам и дете приоритетите ми са други. Искам да имам нормална отпуска, нормално да излизам в болнични без да бъда гледана накриво, Събота и Неделя да бъда със семейството си и да почивам на всички Национални празници като бял човек. Да, заплащането е много по-малко отколкото в часния сектор, но мога да си позволя да изкарвам по-малко тъй като мъжът ми взима добри пари, но гореописаните привилегии на държавната работа за мен са много по-важни  Hug
Бих направила компромис само ако имам мой частен бизнес и работя за себе си Simple Smile
Мисля, че бях доста изчерпателна Simple Smile

# 18
  • София
  • Мнения: 152
На държавна работа .
Сега съм в частна фирма ... не се знае в колко ти свършва работния ден / така е за всички в бранша / , заплата -колкото реши шефа и когато реши / +-ден два /, отговорности - според настроението му , често много повече от описаните в длъжностната характеристика . Отпуска - когато излиза предприятието / пак шефа го решава/ .
Мдаааа smile3516 и аз съм така. За това гласувам с две ръце за държавната работа newsm10 newsm10 newsm10

# 19
  • Мнения: 61
Държавна. Не съм съгласна ,че само в частния сектор можеш да придобиеш знания и да натрупаш опит.  Първо защото,няма частна фирма в ,която да започнеш работа без да имаш опит и стаж. Да не говориме ,че опит се натрупва с работата.
Работя на държавна работа от 10 год. и двете майчинства си искарах и все още съм там. Сега връщайки се назад гордо мога да кажа ,че съм научила мнага неща , а натрупах и достатъчно опит.
Отказах три много по високо платени длъжности ,точно поради причината ,че много малко ,да не казвам ,че няма такива фирми ,които да спазват нормативите уставно. Така че по добре да си стоя на 400 щат ,отколкото на 1000само няколко месеца и айде ДОВИЖДАНЕ.

# 20
  • Мнения: 495
от държавна до държавна работа пак има разлика  Wink
има и такива с ненормирано работно време, а отпуски и тем подобни - по преценка на шефа и т.н.  Mr. Green

# 21
  • на село
  • Мнения: 3 926
от държавна до държавна работа пак има разлика  Wink
има и такива с ненормирано работно време, а отпуски и тем подобни - по преценка на шефа и т.н.  Mr. Green

Точно така.  Съпруга ми е на държавна работа, това лято отпуска- нъц и не само това лято, за четири цифрена сума като заплата въобще не може и да става дума, на ненормиран работен ден, нощни смени, всеки над него се прави на началник,
 а работата е отговорна и натоварена, в системата на МВР.
Но той явно е свикнал и не се оплаква, а и за това е учил.

 Виж аз не мога да работя така, предпочитам в частния сектор имам си един началник и това е  Grinning.
Най -добре  е ти да си си началник  Grinning, но засега и така ме удовлетворява.

# 22
  • Мнения: 1 113
Друго: частна, лична фирма. Понасяш си последствията за всички решения - и добри, и лоши.
Peace

# 23
  • ...на брега на голямата река....и близо до морето
  • Мнения: 214
Работя сама за себе си! Отчайващо тежко е, няма събота, няма неделя! newsm45 Уча децата си да работят при мен, може след време и те да ме заместят. Частният сектор в БГ е много в началото си, много е орязан и допълнително натоварен с много данъци. Иначе не си зависим от никой за заплатата си, сам си изкарваш, сам си я даваш.  Hug После отначало..... Shocked

# 24
  • Linz
  • Мнения: 11 619
В момента съм в процес на търсене на работа и определено държа да работя на държавна работа. Не ме разбирайте погрешно - отдавна отминаха времената, когато родители съветваха децата си "Учи мама за да не работиш". Аз искам да работя, не да си клатя краката, но държа и всичките ми права произтичащи от кодекса на труда да се спазват. Това в часна фирма до сега не го видях, да не говорим какви по-драстични случаи съм наблюдавала и когато някой тръгне да си търси правата му бива отговаряно " Знаеш ли колко хора чакат за твоето място ?"
Откакто вече имам и дете приоритетите ми са други. Искам да имам нормална отпуска, нормално да излизам в болнични без да бъда гледана накриво, Събота и Неделя да бъда със семейството си и да почивам на всички Национални празници като бял човек. Да, заплащането е много по-малко отколкото в часния сектор, но мога да си позволя да изкарвам по-малко тъй като мъжът ми взима добри пари, но гореописаните привилегии на държавната работа за мен са много по-важни  Hug
Бих направила компромис само ако имам мой частен бизнес и работя за себе си Simple Smile
Мисля, че бях доста изчерпателна Simple Smile
1:1 се покрива с моето мнение и ситуация. Но къде я търсиш тая държавна работа... не е ли само с връзки?

# 25
  • Пловдив
  • Мнения: 14 065
Държавна.

# 26
  • София
  • Мнения: 3 407
В частна фирма.
Фирмата е огледало и естествено продължение на шефа си, а моя конкретен случай /както писах в някои съседни теми/ е страхотен човек, който има лично отношение към хората си, внимателно ги подбира, много се грижи за тях и ги цени. Работим в сектор, в който се правят пари и се споделят с екипа, който ги изработва, така да се каже- с две думи- много високи заплати, офис-слънце и т.н. едно на ръка, второ- всякакви екстри от сорта на служебни коли, телефони и т.н., отделно за почивка като затръгваме- по още една заплата и за Коледа също, ако имам проблем със здравето, или друг- не търча при Джи-Пи-то за болнични, а звъня на шефа ми, който ако съм сама с детето ми изпраща шофъор да ми пазарува лекарства или каквото ми трябва - работя в нормирано време, ако нямаме работа си тръгваме, а не редим пасианси до 18.00 часа, а ако има някой ден с повече натоварване оставам с удоволствие и не, защото някой го изисква от мен, а като проява на лоялност, която е напълно заслужена- два-три пъти в годината се случва.
Върнах се на работа с огромно желание, мъжа ми е достатъчно заможен, за да ме издържа, меко казано, но за мен работата ми е голямо удоволствие и не бих я сменила за държавна никога.
Истината е, че съм работила и за големи олигофрени /за кратко, разбира се/, но достатъчно, за да знам от опит, че работата може да бъде и кошмар..

# 27
  • София
  • Мнения: 2 623
В частна фирма.
Фирмата е огледало и естествено продължение на шефа си, а моя конкретен случай /както писах в някои съседни теми/ е страхотен човек, който има лично отношение към хората си, внимателно ги подбира, много се грижи за тях и ги цени. ..........................................

Извини ме, но колко от фирмите в часния сектор са като вашата ? Сигурно се броят на пръсти Simple Smile
И още нещо - ако се отвори свободно работно място, моля те имай ме предвид Simple Smile

# 28
  • Мнения: 1 616
Засега предпочитам държавната, а и с моята професия в частния сектор не мога да се реализирам. Разбира се, заплатите са мърляви, но пък имам регламентирано работно време и почивки, абсолютно изрядни осигуровки и тук-таме по някой паричен бонус. Без проблем си ползвах майчинството, а преди това и болнични, без някой да ме е гледал лошо. Харесва ми сигурността (доколкото я има), но това е пък за сметка на възнаграждението ми. Май пак се оказва, че трябва да се избира между по-голямата и по-малката злина... newsm78

# 29
  • Мнения: 5 539
Azzy, няма ли да откривате офис в Бургас скоро? Laughing

Друго: частна, лична фирма. Понасяш си последствията за всички решения - и добри, и лоши.
Peace
Много рисковано ми се струва да стартираш в този момент личен бизнес. С този Евросъюз и всичките му изисквания, и прогнозите за масови фалити на малки фирми...

Общи условия

Активация на акаунт