Коледата Наближава, ЮНСКОТО Тумбаче Пола си Издава (Тема 3 - 2021)

  • 25 281
  • 727
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 727
Важен е. Моя е много нисък - 18. Но аз не съм приемала изобщо. С първата бременност от 4ти месец ми изписаха Огестан да пия, сега предполагам пак ще е така и затова изчаквам

# 61
  • Мнения: 548
Аз вит. Д го започнах по препоръка н психоложката ми и мисля, че силно ми помогна за забременяването. Тук препоръчват основно фолиева, но като казах, че пия и вит. Д акушерката много се зарадва и каза до края да го пия.

# 62
  • Мнения: 81
Здравейте мамчета,

Включвам се и аз в новата тема.
Вчера бях на преглед,всичко изглежда наред,бебето подскача даже се почеса по-главичката докато го гледахме Grinning
Притеснението ми в началото с разминаването на гестационните седмици отмина,така като доктора ми каза,че бебето си е наваксало и вече съм в 11 седмица.  Аз обаче имам час за ФМ чак за 9.12 в Марковс при д-р Марков.
По ПРМ трябда да съм в 12 седмица. От Марковс и доктора казват,че дата е ОК и няма да е късно за ранна фетална морфология, но аз все се притеснявам да не изпусна момента.

# 63
  • Мнения: 754
Днес мина и моята ФМ,толкова съм "застреляна" последно време,че вчера си испуснах часа и трябваше да отидя днес.
Всичко с бебето е наред и неспираше да се движи. Пулса му е 165,ако може мамите със момиченца да споделят пулса на техните бебоци,въпреки,че този път избрахме да не научаваме пола на детето,не спирам да се надявам на момиче,дори не знам защо,но имам и такова усещане.Смениха ми и на мен термина за 07.06,когато попитах няма ли да се води по последния цикъл ми отговориха,че размерите на бебето са по достоверни.Все още не мога да се отпусна,надявам се след резултатите да започна да го давам по спокойно.
Не знам за вас,но на нас все още не ни се иска да съобщаваме новината на когото и да е.

Последна редакция: чт, 26 ное 2020, 15:50 от narcissus

# 64
  • Мнения: 2 523
fl0w3rlinna, няма страшно. Идеално е като седмица.
Честито за миналите БХС.
При нас сърчицата са 159 и 170 удара в минута и казаха че са момиченца.

# 65
  • Мнения: 62
Моят час също е за 11.12 в Марковс, тогава ще съм в края на 12 г.с. Надявам се, че не е рано/късно? Знаете ли за колко време е готов БХС в майчин дом?

# 66
  • Мнения: 331
Здравейте, включвам се и аз в новата тема!
Нямам какво да разказвам, на ФМ съм чак на 9ти и също доста се притеснявам...
Аз също нямам намерение да казвам на никого все още.
Да ви кажа, аз започнах да усещам бебето, много лекичко, но знам, че е то 😊
Итрогестан също пия и самоволно реших да си го намаля от 2 х сутрин и вечер на 1 х сутрин и вечер. В 11 г.с. съм, не съм имала прокървявания.

Напомням за фб групата и аз. Защото ще дойде момент, в който ще се затвори и няма да се приемат нови членове.

Успех на всички и се надявам да нямаше проблеми вече ! 🌸

# 67
  • Мнения: 558
JD, пиши ми как ти е профила в съобщение и ще те добавя. Тя ще си бъде винаги отворена.

Малък update: бях на преглед. Бебчо е швейцарско часовниче - термина ми по цикъл и спрямо размера му съвпадат точно.
3.3 см е маслинката.
В понеделник ми е часа за пренаталния тест.
Сега като видях, че върви точно по план и доста се успокоих. 😊

Вит Д пия като част от мултивитамина само. Мисля, че е достатъчно. Освен това си правя винаги обедна разходка,когато има слънчице. 😁

# 68
  • Мнения: 102
Здравейте всички,
И аз се включвам да пиша след преглед. Записах час за ФМ, на 7.12.
Засега редовно съм на прегледи заради шоколадовата кистата, която не ще да намалява размерите си.
Лекарката ще търси още едно мнение. За операция, не иска да говори - все казва да се избегне, ако може. Но аз мисля, че реалистично погледнато няма да се променят нещата и след 13 г.с, т.е. след около 3 седмици може и да ми препоръчат операция лапароскопия. 

С бебчето всичко е наред, развива се нормално и плацентата се оформя. Това е доста по-важно. Останалото живот и здраве, ще го преживея.

# 69
  • София
  • Мнения: 616
Моят час също е за 11.12 в Марковс, тогава ще съм в края на 12 г.с. Надявам се, че не е рано/късно? Знаете ли за колко време е готов БХС в майчин дом?
Уж за три работни дена, но аз го направих сутринта й сега погледнах и има резултати. Не се заплаща там, попълваш декларация и е безплатно.

# 70
  • Мнения: 6 762
Дами, много съм развълнувана. Бях днес на преглед и да ме запишат за ЖК. Не очаквах да видя нещо, имайки превид 9г.с и 3 дни, но направо не можех да повярвам. Мъничко човече с глава, ръчички и крачета. Мяташе ръце и риташе с крачка. Има си силен пулс, отговаря си на седмицата. Дадоха ми направление за кръв и урина, даже и за кардиолог, че имам едни прескачания на сърцето, които ме тревожат. И така, живот и здраве на 15.12 ми е следващия преглед. Тогава ще пуснат секрет и пак някакви кръвни и ще ме прати на скрининг. На 22.12 пък пак на ехограф. Поздрави от нас и се надявам всички да сте добре. ❤️

# 71
  • Мнения: 106
Здравейте, момичета! Радвам се за добрите новини. Ние с бебчо сме на преглед чак другата седмица, от 6 гс не съм ходила и ки е свито на душичката, дано всичко е наред.
Аз изчаквам с ФБ групата, да мине тестът поне, защото съм от последните юнски майчета, чак 30.06 термин и още ми е рано да се хваля, а така ми се иска ❤
Дано всичко да е наред с бебоците, чакам само добри новини от всички вас ❤
И бъдете здрави! ❤

# 72
  • Мнения: 185
На мен днес ми мина първата ФМ (записах 2)  Всичко с бебето е наред и съм много щастлива. Ще работим върху отстраняването на риска от едната мутация (тромбофилията), за да върви всичко по план. Наред с добрите новини сме и тъжни. Казаха ни, че бебетата са били 2, на едното не е успяло. Мечтата на таткото бяха близнаци и е съкрушен.
Сега се опитвам да се средоточа върху хубавите новини.

# 73
  • варна
  • Мнения: 1 830
Момичета от началото на бременноста имам воднисто течение , ама точно като вода е без цвят и мириз - нямам парене , сърбежи
Тази сутрин като станах доста ми намокри бельото . Бях на преглед преди 2-3 дни всичко с бебо е добре, но сега се филмирах да не са околоплодни води

# 74
  • София
  • Мнения: 1 681
По-засиленото течение е заради работата на жлезите, които се намират във влагалището, на маточната шийка и в шийния канал. И аз имам такова.

Общи условия

Активация на акаунт