На пазар в Лозенград, Одрин и Чорлу - 33

  • 88 828
  • 730
  •   2
Отговори
# 630
  • Русе
  • Мнения: 7 058
jovigirl,ее що не се включи по-рано за Шумен Wink Свърши тя.
От Турция ми остана само един буркан пиперково пюре, един буркан сусамов тахан, 2 литра зехтин, половин пакет булгур и 1 кг червена леща.

# 631
  • моята мила родна страна
  • Мнения: 559
jovigirl,ее що не се включи по-рано за Шумен Wink Свърши тя.
От Турция ми остана само един буркан пиперково пюре, един буркан сусамов тахан, 2 литра зехтин, половин пакет булгур и 1 кг червена леща.
Съжалявам, късно съм видяла. Ще знаете за следващия път. Wink

# 632
  • у нас
  • Мнения: 5 715
За Новите мерки, заради Рамазана, може да прочетете статията.
https://travelnews.bg/bg/news/16183234468851/turtsiya-vavezhda-d … anichitelni-merki

# 633
  • Мнения: 60
За Новите мерки, заради Рамазана, може да прочетете статията.
https://travelnews.bg/bg/news/16183234468851/turtsiya-vavezhda-d … anichitelni-merki
Само да поправя, че е забранено излизането през седмицата от 19:00ч. до 05:00ч., понеже в статията е грешно написано от 21ч.

# 634
  • Мнения: 291
От сайта на МВнР:
"Изискването за представяне на отрицателен PCR тест за SARS-Cov-2 като условие за преминаване през сухопътните, морски и летищни ГКПП на Република Турция ще бъде в сила до 31.05.2021 г."
Явно наистина, не  е добре ситуацията в Турция.

# 635
  • Мнения: 5 059
Разочарова ме тази информация. Така се надявах на един хубав пазар с екскурзия покрай 24 май. Добре, де, как се заразяват тези хора? Там има и вечерен час, уикендите, мернах във фб, не можело да се излиза, не работят заведения, маските са задължителни на открито... чудно ми е.

# 636
  • Мнения: 3 271
И имат много ваксинирани. И на мен не ми харесва тази новина но е очаквана.

# 637
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 715
Пфууу, нямаше излизане от тази черна дупка. Викам си като пусна документи за паспорт, дано от 01.05 да отпаднат тестовете, ама тц.

Снощи ми свърши последното сиренце.
Бях го купила от Бим (в синята кутийка). По-евтино е от Tahsidaroglu, което има в Мигрос. Мазничко, зряло и идеално на сол. Страхотно за шопска салата и огретен. 👌

# 638
  • Мнения: 2 880
И ние силно се надявахме да паднат тестовете и по празниците да си направим един тур...така ми се обикаля, и на мен и на мъжа ми и на децата, но...хайде ще поизчакаме още малко /надявам се/

За Ешрефоглу- понеже и аз съм ходила 1-2-3 пъти, но в началото нямах нужда от много неща, че си имах запаси, но последния път ми направи впечатление че са много достъпни цените на перилните препарати, по-евтини от промоциите в Кауфланд, например ! Имам още малко прах от Турция, но омекотителя привършва ...имам и червена леща,и ориз, 1 к. локум, малко бишкоти, лешников тахан,  и едни сладкиши дето срока им изтече...

Благодаря на всички в темата за насоките за пазар и най-вече на Ивка за вкусотиите, които се предлагат на място, и последния път успяхме да си хапнем сладко-сладко !

# 639
  • Мнения: 9 481
Подарък от комшиите -разкошни!😋
Таз марка в Одрин не съм я срещала, но ме нямаше вкъщи, когато са ги оставили...тез дни ще ги питам от къде са ги купували.

# 640
  • Мнения: 60
MTV, да не Ви излъжа, но тази марка мисля че си е само в Истанбул. 😊

# 641
  • Мнения: 9 481
MTV, да не Ви излъжа, но тази марка мисля че си е само в Истанбул. 😊

Много вероятно..жената е туркиня, съпругът ѝ португалец; дори заради нейна салата от булгур, сега взех от лидълската - еми нямаше нищо общо Sad

# 642
  • Мнения: 167
MTV, да не Ви излъжа, но тази марка мисля че си е само в Истанбул. 😊

Много вероятно..жената е туркиня, съпругът ѝ португалец; дори заради нейна салата от булгур, сега взех от лидълската - еми нямаше нищо общо Sad
MTV, я кажете каква салата с булгур сте харесали?! Обичам булгур ,затова се интересувам.Flowers Hibiscus

# 643
  • Мнения: 9 481
mamamar4ela освен булгура, имаше ситно нарязана маруля (или айсберг..но по-скоро мисля беше маруля), пресен лук, ч.чушка, краставица, лимон (и бяха осезаеми всички тези неща, не както тази в лидл-осново булгур); вероятно и доматено пюре, защото беше червена и предполагам сос от нар и зехтин..

# 644
  • Бургас
  • Мнения: 384
Турска салата с булгур

Скрит текст:
Посочените дози са за 2 порции салати или 4 гарнитури.

Продукти:

    180 г пшеничен булгур
    250 мл вряла вода
    2 стръка пресен лук, нарязан на ситно
    1 малка глава стар лук, нарязан на ситно
    2 скилидки чесън, нарязани на ситно
    1/2 връзка магданоз, нарзан на ситно
    1/2 маруля, нарязана на ленти
    1 супена лъжица доматена паста (гъсто концентрирано пюре)
    1 чаена лъжица паста от люти чушки
    2 супени лъжици нарязана прясна мента
    120 мл зехтин
    1-2 супени лъжици сос от нар

Булгурът се изсипва в купа и се поръсва с малко сол. Залива се с врялата вода, похлупва се и се оставя за 15-20 минути.

След като набъбне към него се добавят доматената паста и пастата от чушки. Разбъркват се хубаво и се стриват с пръсти в булгура. Следват стария лук, ментата, сол и прясно смлян черен пипер на вкус. По малко се добавя зехтинът, като салатата отново се разтрива с пръсти. Подправя се със соса от нар.

Накрая се добавят пресният лук, чесънът, магданозът и марулята. Разбъркват се. Салатата се охлажда преди да се поднесе.

Общи условия

Активация на акаунт