Аджибадем Сити Клиник - Болница Токуда - тема 32

  • 60 559
  • 868
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 119
Здравейте,  включвам се за мнение. Следя се при др.Нашар,която е прекрасна,но имам и страхотни впечатления от др.  Атанасова,за която мисля,че е изключително  компетентна,освен че е много внимателна.

# 121
  • Мнения: 12
В понеделник ми предстои раждане със секцио при д-р Богданова и ме предупреди днес да направя ПСР тест, така че за плановия прием се изисква. В лабораторията ми казаха, че от всички родилки в момента изисквали незавимо къде ще раждат.
По отношение на д-р Богданова не знам да е била, нямаше я 10ти дни, така че по-скоро беше контактно лице и под карантина.

# 122
  • София
  • Мнения: 2 666
Имаше персонал под карантина, но повечето бяха акушерки. Докторите си бяха с положителни тестове.

# 123
  • Мнения: 7
Аз платих 2700 лв (без 20 или 30 лв)
Преди няма и 3 седмици.
Бях в двойна стая.
Здравей, ver4eto_sv!
Предстои ми подготовка на багажа за болницата и се чудих каква температура държат в стаите и можеш ли да си я регулираш ако е топло/студено или е с централно управление?
И също се чудих, когато постъпи в болницата на регистратурата на гинекологията ли отиде да съобщиш, че е започнал родов процес и там ли ти дадоха документите за попълване? Мъжът можеше ли да помогне поне с попълването? Мерси предварително! 😊

# 124
  • Мнения: 16 886
Привет. В стаите можете сами да си регулирате Т. На мен ви беше топло - само по нощница ходех.
Постъпих през нощта. През регистратурата на спешното отделение и се качих на горе. Документите ми ги попълни др. Маркова (тя беше дежурна). Мъжовете не се допускат/ха нагоре.

# 125
  • Мнения: 7
Привет. В стаите можете сами да си регулирате Т. На мен ви беше топло - само по нощница ходех.
Постъпих през нощта. През регистратурата на спешното отделение и се качих на горе. Документите ми ги попълни др. Маркова (тя беше дежурна). Мъжовете не се допускат/ха нагоре.

Мерси, ver4eto_sv! Simple Smile
А при изписването имаше ли ограничения за хората предвид обстановката?

# 126
  • Мнения: 16 886
Имаше, да. Но като гледам не всички го спазват, а влачат и рода. И не само на изписването, ами и на прегледите Rolling Eyes
Сякаш ще им стане нещо ако бабите видят детето след половин час вкъщи..

# 127
  • Мнения: 3
Здравейте. Предстои ми планово секцио на 21.12 при доц. Марков. Имам няколко въпроса, ще се радвам, ако някой може да помогне.
1. Марков ми каза, че ми е нужен само антигенен тест, ние изкарахме вируса скоро, но само мъжа ми си направи PCR. Видях, че има по нагоре инфо, че става само с антигенен, въпроса ми обаче е, някоя жена да е приемана в неделя? Дали работи лабораторията тогава, за да го направя?
2. И следващия въпрос е, като ще ме приемат в неделя, къде да отида за прием? Д-р Марков не беше 100% сигурен и каза да отида на входа на Спешното.
3. Има ли значение по кое време на се отива за планов прием, защото той не ми каза час?
4. Вътре в отделението след прием трябва ли да съм постоянно с маска?

Благодаря предварително. Успех на всички, а аз ще разкажа повече от опит след 21ви. Simple Smile

sylph_sis
Честита радост! Simple Smile Кога за пръв път носят бебето, веднага или? Аз ще съм с пълна упойка и забравих да попитам лекаря, но в моя случай явно ще е друго. Бебето на таткото не го показват предполагам, ако чака отпред?
Актуален ли е списъка, в три отделни чанти ли наистина трябва да е багажа, защото на сайта им има съвсем различен списък?

Последна редакция: пн, 14 дек 2020, 11:48 от AnMary

# 128
  • Мнения: 40
Здравейте отново момичета. А помълчах 8 месеца, но сега ще разкажа набързо моето естествено раждане при доктор Богданова. Следих се при друг доктор - отидох при нея в 20та седмица. Беше любезна. Чака се с часове при нея и има преференции за пациентки които са й близки. За мен проблема дойде когато отидох на тонове 10 дни преди термин, тя ме прегледа и КАТЕГОРИЧНО заяви, че ще раждам с индукция, ако държа на естествено раждане.... каза, че няма нито разкритие, нито зрялост на шииката. Аз се прибрах да си поплача.... вечерта след прегледа и следващия ден...   нищо ново. 2 дни след прегледа обаче, получих силни контракции следобяд. Започнаха в 14:00. Търпях 2 часа, в случай, че са Бракстън-Хикс... не спряха. Писах й към 17, че съм с контакции на 5 мин и много ме боли - отговора - пии НО ШПА и магнезии и си легни. В 18:30 контракциите бяха на 3 мин... аз вече виех от болка. Писах й - нищо няма легни си. В 19 вече откачах и казах на мъжа ми, че отиваме, пък тя ако ще..... звъннах и в 19:30, защото водите ми изтекоха в колата.... нейната реакция: " Хубаво де! Кво толкова, аз съм след 7 часова смяна и имам нужда да се изкъпя! Не се шашкай толкова"  влязохме в спешното, аз се тресях цялата.... не попълних документи - качиха ме веднага - пое ме др. ИЛИЕВ, попита ме защо чак сега идвам - аз му казах, че Богданова така ми е казала - човека побесня и й се обади. Нямаха време да ме съблекат... започнаха напъни... твърде късно за упойка. Богданова влезе, скара ми се че викам от болка, и започна да се държи сякаш не съм в стаята - аз питам - наред ли е всичко с детето??? Какво става, тя си говореше само със сестрите. Скара ми се да не викам, а детето вече излизаше. Не ме потърси повече. Нито пита за мен, нито за детето. Благодарна съм й. Всичко е наред и с 2те ни! Но няма да повторя при нея.

Последна редакция: пн, 14 дек 2020, 23:15 от yanabanana

# 129
  • Мнения: 4
Здравейте отново момичета. А помълчах 8 месеца, но сега ще разкажа набързо моето естествено раждане при доктор Богданова. Следих се при друг доктор - отидох при нея в 20та седмица. Беше любезна. Чака се с часове при нея и има преференции за пациентки които са й близки. За мен проблема дойде когато отидох на тонове 10 дни преди термин, тя ме прегледа и КАТЕГОРИЧНО заяви, че ще раждам с индукция, ако държа на естествено раждане.... каза, че няма нито разкритие, нито зрялост на шииката. Аз се прибрах да си поплача.... вечерта след прегледа е следващия ден...   нищо ново. 2 дни следпрегледа обаче, получих силни контракции следобяд. Започнаха в 14:00. Търпях 2 часа, в случай, че са Бракстън-Хикс... не спряха. Писах й към 17, че съм с контакции ба 5 мин и много ме боли - отговора - пии НО ШПА и магнезии и си легни. В 18:30 контракциите бяха на 3 мин... аз врче виех от болка. Писах й - нищо няма легни си. В  19 вече откачах и казах на мъжа ми, че отиваме, пък тя ако ще..... звъннах и в 19:30, защото водите ми изтекоха в колата.... нейната реакция: " хубаво де! Кво толкова, аз съм след 7 часова смяна и имам нубда да се изкъпя! Не се шашкай толкова"  влязохме в спешното, аз се тресях цялата.... не попълних документи - качиха ме веднага - пое ме др. ИЛИЕВ, попита ме защо чак сега идвам - аз му казах, че Богданова така ми е казала - човека побесня и й се обади. Нямаха време да ме съблекат... започнаха напъни... твърде късно за упойка. Богданова влезе, скара ми се че викам от болка, и започна да се държи сякъш не съм в стаята - аз питам - натед ли е всичко с детето??? Какво става, тя си говореше само със сестрите. Скара ми се да не викам, а детето вече излизаше. Не ме потърси повече. Нито пита за мен, нито за детето. Благодарна съм й. Всичко е наред и с 2те ни! Но няма да повторя при нея.

Това е скандално... аз също се следя при д- Богданова и скоро ми предстои раждане. Настръхна ми косата от вашият разказ... Забелязвам от последните прегледи, че наистина е на настроения и всеки път отношението е различно, което определено не ми харесва..

# 130
  • Мнения: 775
Леле... Яна, нямам думи просто. Най-важното е, че с бебка сте добре, но това отношение минава всякакви граници. Дори да е инцидентно, просто няма право да поставя 2 живота в риск, независимо дали се е изкъпала, наспала или наяла... когато аз раждах върнах Атанасова, тъкмо и свършваше смяната в 19ч, тръгна си в 22ч заради мен, но щастлива и с усмивка, че с бебето сме добре!

# 131
  • Мнения: 471
И аз се следя при Богданова, харесвам я, но аз също се чудя как ще раждам... Тя е доста натоварена, реално търчи между Токуда и Оскар и просто си разсъждавам: раждането се случва или през нощта след като е била цял ден на работа или докато е на работа и има насрочени прегледи през 15мин.... А изражда в Токуда. Аз много искам да родя естествено, стига да позволява ситуацията, като разбира се, ако има опасност за бебето, съм ок за секцио, но съм малко скептична към всяко секцио, което е" да не се мъчи майката" или след разкритието. Но, не съм лекар и не мога да преценя кое кога се налага. Колебая се доста дали да отида в Надежда, там няма избор на екип и реално може и три екипа да минат докато родиш...

# 132
  • Мнения: 17
Здравейте, д-р Атанасова освен в Токуда, преглежда ли и на друго място?

# 133
  • Мнения: 16 886
Преглежда. Обаче къде беше,  забравих Thinking

# 134
  • Мнения: 80
Здравейте, д-р Атанасова освен в Токуда, преглежда ли и на друго място?

Преглежда и в Медицински Център Афродита.

Общи условия

Активация на акаунт