Аджибадем Сити Клиник - Болница Токуда - тема 32

  • 60 056
  • 868
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 16 874
Ейй, да Simple Smile

# 136
  • Мнения: 2 244
Обаче като вляза на сайта им не я виждам в графата Нашият екип. Сигурно като се звънне по телефона може да се разбере.. знам ли.

# 137
  • Мнения: 40
Здравейте отново момичета. А помълчах 8 месеца, но сега ще разкажа набързо моето естествено раждане при доктор Богданова. Следих се при друг доктор - отидох при нея в 20та седмица. Беше любезна. Чака се с часове при нея и има преференции за пациентки които са й близки. За мен проблема дойде когато отидох на тонове 10 дни преди термин, тя ме прегледа и КАТЕГОРИЧНО заяви, че ще раждам с индукция, ако държа на естествено раждане.... каза, че няма нито разкритие, нито зрялост на шииката. Аз се прибрах да си поплача.... вечерта след прегледа е следващия ден...   нищо ново. 2 дни следпрегледа обаче, получих силни контракции следобяд. Започнаха в 14:00. Търпях 2 часа, в случай, че са Бракстън-Хикс... не спряха. Писах й към 17, че съм с контакции ба 5 мин и много ме боли - отговора - пии НО ШПА и магнезии и си легни. В 18:30 контракциите бяха на 3 мин... аз врче виех от болка. Писах й - нищо няма легни си. В  19 вече откачах и казах на мъжа ми, че отиваме, пък тя ако ще..... звъннах и в 19:30, защото водите ми изтекоха в колата.... нейната реакция: " хубаво де! Кво толкова, аз съм след 7 часова смяна и имам нубда да се изкъпя! Не се шашкай толкова"  влязохме в спешното, аз се тресях цялата.... не попълних документи - качиха ме веднага - пое ме др. ИЛИЕВ, попита ме защо чак сега идвам - аз му казах, че Богданова така ми е казала - човека побесня и й се обади. Нямаха време да ме съблекат... започнаха напъни... твърде късно за упойка. Богданова влезе, скара ми се че викам от болка, и започна да се държи сякъш не съм в стаята - аз питам - натед ли е всичко с детето??? Какво става, тя си говореше само със сестрите. Скара ми се да не викам, а детето вече излизаше. Не ме потърси повече. Нито пита за мен, нито за детето. Благодарна съм й. Всичко е наред и с 2те ни! Но няма да повторя при нея.

Това е скандално... аз също се следя при д- Богданова и скоро ми предстои раждане. Настръхна ми косата от вашият разказ... Забелязвам от последните прегледи, че наистина е на настроения и всеки път отношението е различно, което определено не ми харесва..

Сестрите казали на мъжа ми - "Жена ви роди като баба си на полето". Без упойка, без контрол и без никаква информация какво се случава с мен и детето. Отново казвам, не се жалвам - всичко е точно, но някакси се прокрадва мисълта...... ами ако не беше? Та затова се реших да го напиша това, защото смятам, че жената преди всичко трябва да ИМА ПРАВО НА ИЗБОР, а не да остави нещата изцяло на случайността.

Все пак и не смятам, че плащаме за Токуда, за да родим "като на полето".

# 138
  • Мнения: 471
Яна, напълно съм съгласна. Особено за частна болница, където даваш 3000лв. И аз се следя при Богданова, честно казано започнах да мисля и за други варианти за раждане, много недоволни има напоследък от нея. Аз съм ок, освен че в началото имахме малко проблеми, но имам чувството, че тя е тотално претоварена, не че е оправдание, но наистина каквото пишете, не ви е обърнала внимание. То, ако ще е така, да си раждаме в къщи... А не да ходим в най-добрите болници, именно срещу превенция от евентуална грешка... Бъдете здрави! Благодаря, че го написа, това е важно и за останалите момичета....

# 139
  • Мнения: 16 874
Наложи се да приемат по спешност бебето в интензивното на неонатологията. Др. Колева (която ме изражда) ме срещна в коридора и дойде да ни види. Разказах й какво се случва и обясних, че за мен място няма и ще ни разделят, няма да го виждам, докато не го изпишат.

На следващия ден, др. Колева ми писа, понеже е на работа. По собствена инициатива беше се интересувала от състоянието на детето и специално ми писа, за да ми каже. Без да съм я молила, без да съм я карала.

# 140
  • Мнения: 289
Точно това е човешкото отношение, което напоследък все повече липсва при лекарите. Адмирации за д-р Колева! Д-р Атанасова ми писа седмица след като ме бяха изписали дали съм добре, как е бебето, таткото помага ли и такива елементарни неща, които ме просълзиха, защото не можех да повярвам, че с цялата ѝ натовареност, тя се е сетила за нас тази вечер и се интересува какво се случва.
За д-р Богданова съм без коментар! Колкото и да си натоварен, това не е извинение за такова неглижиране. И преди съм чела негативни коментари, така че не се изненадвам въобще.

# 141
  • Мнения: 2 834
Когато бях бременна така се получи, че имах час за фетална при Марков и на следващия ден записан час за Колева. Понеже минах при Марков, реших да си спестя преглед на следващия ден и звъннах да отменя този в Токуда. Следобяд Колева ми се обади да ме пита защо не съм отишла и дали съм добре. При нейния свръх график.

# 142
  • Мнения: 16 874
Аз, когато не отидох на фм при Богданова, получих обаждане от сестрата, която работи с нея. Накара ми се едно хубаво по телефона, сякаш й дължа пари. Грозна картинка да викаш на бременна....

# 143
  • Мнения: 77
Да се включа и аз с мнение:)
Аз бях пациентка на д-р Колева. Много съм доволна от нея, винаги ми е отговаряла като й пиша (максимум до час), звъняла ми е когато я притеснява какво съм написала и тн. Когато лежах в болницата за малко няма да забравя как беше дошла да ме види въпреки, че не беше на смяна даже ме чакаше пред вратата понеже бях в тоалетната по това време Grinning
С д-р Богданова имах един досег. Тя ме прие  за плановото  секцио и когато ме прегледа измери бебето 3100кг, което адски много ме изненада понеже  се налагаше да родя в 36та седмица и два дни по- рано Колева беше  измерила беба  2500кг. Е в крайна сметка детето се роди 2470кг. Та не знам  Богданова къде видя тези 600гр нагоре.
От д-р Атанасова  съм страшно впачатлена. Не съм ходила при нея, виждала ме е буквално 2 пъти по време на общите визитации  докато седях в болницата в 31 седмица. След като родих  ме срещна на коридора  поздрави ме по име и си спомняше за моя проблем! А дори не съм й била пациентка. След време като ходих за профилактика пак ме срещна на 2рия етаж и още ми помнеше името и даже разказваше на сестрите как сега съм била усмихната, а преди  съм била много притеснена.

# 144
  • Мнения: 2 244
Направо ме отказахте да ходя при Богданова... но вече имам час за ФМ и го чакам от един месец почти. А моя проследяващ е болен и все някъде трябва да отида просто и да ме прегледат преди празниците.
Исках да попитам понеже Атанасова я няма в Екип в сайта на Афродита, някоя мама, която е ходила при нея само да потвърди че си работи и там и като се обадя ще мога там да запиша час за следващата ФМ догодина.

# 145
  • Мнения: 623
Да, работи в Афродита

# 146
  • Мнения: 66
Момичета, със сигурност д-р Атанасова работи в Афродита. Аз съм ходила там при нея. Просто се обадете в центъра и си запишете час.

# 147
  • Мнения: 80
Направо ме отказахте да ходя при Богданова... но вече имам час за ФМ и го чакам от един месец почти. А моя проследяващ е болен и все някъде трябва да отида просто и да ме прегледат преди празниците.
Исках да попитам понеже Атанасова я няма в Екип в сайта на Афродита, някоя мама, която е ходила при нея само да потвърди че си работи и там и като се обадя ще мога там да запиша час за следващата ФМ догодина.

Мисля, че Атанасова не прави ФМ. Поне в Токуда... Предполагам, че е същото и за МЦ Афродита.

В Токуда има само две докторки, които правят ФМ - Богданова и Колева.

# 148
  • Мнения: 2 244
Ясно, благодаря! Значи трябва да си ходя на ФМ някъде, където преценя и ако реша да раждам при Атанасова примерно да отида на преглед и да си говоря с нея.
Но силно се надявам Богданова да се държи ок, че не ми се прескача само от доктор на доктор..

# 149
  • Мнения: 16 874
От фейсбук

“В публикувани научни ревюта до този момент се посочва, че само в 4-5% от случаите по изключение COVID-19 се предава по вертикален път от майката на бебето”, заяви д-р Радка Масларска, началник на отделението по Неонатология в Болница Токуда в съботния сутрешен блок на Нова ТВ “Събуди се”.
“През последните 2 месеца имаме 11 новородени от майки с COVID-19, като само 1 дете е с положителен тест за инфекцията. Съвременната система за изолация със специална климатизация и вентилация и централната мониторна система, с които разполагаме, осигуряват сигурност и безопасност за останалите деца и екипа на отделението. 3 пъти седмично още от старта на епидемията осигуряваме видео връзка на родителите с бебетата, които са в интензивния сектор, а при бебета с COVID-19 правим такава връзка всяка сутрин”, разказа още неонатологът.
“Бременните жени боледуват по-тежко през втория и третия триместър на бременността. При децата протича леко, но те са добър гостоприемник и могат да носят вируса дълго време и да го разпространяват”, допълни д-р Масларска.
“Инфекцията не е противопоказание за кърмене. Установяваме, че над 80% от кърмените бебета на преболедувалите майки, имат антитела”, уточнява специалистът.
“Сравнително малка част от бременните с COVID-19 раждат преждевременно. При недоносените деца са по-важни другите проблеми на недоносеността като респираторния дистрес синдром, затрудненията с храненето и наддаването.”, информира още тя.
“Няма проучвания при новородени и засега не трябва да се правят ваксини срещу COVID-19 при тях. Но имунопрофилактиката с останалите ваксини е много важна, те могат да предотвратят усложнения при бъдеща среща с вируса, например пневмококовата ваксина”, съветва д-р Масларска.
Гледайте цялото интервю тук: https://---shoretner923-Dr-Maslarska-Nova

Общи условия

Активация на акаунт