Кога се налага секцио?

  • 12 684
  • 82
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 986
 Аз още не съм раждала,но съм "за" Peace нормалното раждане-естествено,ако се наложи секцио,няма да се противопоставям NaughtyНо,моля ви-недейте да плашите така момичето/че и мен Confused/ с тези "евентуални последствия" на раждането със секцио Crossing ArmsВ крайна сметка,ако се наложи по този начин да бъде извадено бебето,не искам да изпадам в притеснения дали бебето ще бъде отведено в интензивното,дали ще бъде порязано при изваждането,дали ще има проблеми с дишането и т.н. Crossing Arms-ненужно е наслагването на такъв страх! В крайна сметка,както се наложи/според докторите,не по желание/ така ще протече раждането!

# 16
  • Мнения: 1 294
Малко кураж от мен за момичетата на които им предстои секцио  bouquet
Ето как беше в моя случай:
1. Много по-продължителни болки
    Болките ми бяха 3 дена и през тези три дни не съм имала чувството че ще умра(което се е случвало на всичките ми познати родили нормално).На крак бях има няма 12  часа след операцията
2. Дълъг възстановителен период
    Бях напълно възтановена на петия ден от операцията.
3. Затруднения в дишането и повръщане по време на операцията (вследствие на упойката)
    Лично на мен упойката ми понесе мнооогодобре.
4. Кръвоизливи и усложнения с анестезията
   При мен не
5. Голяма загуба на кръв, която води до нуждата от кръвопреливане
     При мен не
6. Кръвоизливите може да доведат до хистеректомия
     При мен не
7. Инцидентни наранявания на червата, пикочния мехур, матката или маточните кръвоносни съдове по време на операцията
    При мен не
8. Следхирургични усложнения - инфекции, илеус (парализа на червата), съсиреци в краката, белодробна емболия (съсиреци в белите дробове)
    При мен не
9. Тези усложнения може да доведат до последващи хирургични намеси
     При мен не
10. Сред по-леките усложнения са висока температура, кръвоизливи, хематоми, възпаления на пикочната система, раната или матката, съсиреци в кръвоносните съдове на краката
    При мен не
11. Сред усложненията в по-дългосрочен план са тазови болки (от неправилно срастване на тъканта), проблеми с червата и болки по време на секс.
  Времето ще покаже, но за сега не
12. Цезаровите сечения са с по-висок процент на смъртност от нормалните раждания
     Оцеляхме и двете Hug
13. Жените, преживели цезарово, започват майчинството си при огромен физически и психически стрес: трябва да се възстановят от сериозна операция, като в същото време трябва да се грижат за новороденото. Депресиите се много по-чести при такива майки, както и пост-травматичния стрес, който води до проблеми в брака.
  Хи хииии та аз по щастлива през живота си не помния да съм била, освен това бях напълно възтановена и грижите за малката не бяха не по силите ми.Според мен стреса няма абсолютно никаква връзка със секциото.
14. Зарастващата тъкан представлява значителен риск при последващи бременности и раждания. Тя може да доведе до безплодие и извънматочна бременност (най-често във Фалопиевите тръби); пречи на имплантирането на ембриона, с което може да се стигне до отлепяне на плацентата преди раждането, до плацента превия (когато плацентата расте и над шийката) и дори до това плацентата да премине през мускулната стена на матката. Белегът може също и да поддаде, предизвиквайки силно кървене и по този начин бебето може да бъде изложено на контакт с коремната кухина.
Дано прим мен има втора бременност и да се размина и с тези проблеми

Успех момичета и дано не сме ви наплашили много.Важно е да сте настроени позитивно за най-щастливата среща в живота си bouquet

# 17
  • София
  • Мнения: 1 230
При мен се наложи заради повишена кръвна захар през цялата бременност. Бебетата на майки с диабет се очаква да бъдат по-големи от нормалното. Много доктори ме гледаха, гениколози, ендокринолози, правиха ми много  2Д, 3Д ехографии, защото можело да се появят проблеми със сърчицето на бебето. Към края на 8 месец ми дадоха родоразрешение за секцио за най-късно 37г.с., защото въпреки, че бебето беше с нормални размери, може раменете му да са по-големи и да не може да излезе. Не съм се колебала в нито един момент дали да родя секцио или не, за мен по-важно беше здравето на бебето, да няма страдание на плода, мислех и за себе си, но на второ място. Операцията мина много добре, бебка нямаше проблеми с дишането, всичко мина нормално а бебка се роди едва 3 килограма.

# 18
  • Мнения: 9 903
HPV също е показание за секцио.
Slyncho  Peace при мен също нямаше абсолютно никакви проблеми и мисля, че посочените от abadjieva възможни усложнения са много нисък процент.

# 19
  • Мнения: 656
Станах и се раздвижих веднага на следващия ден, а в къщи на 5-тия се чувствах вече напълно добре, т.е. възстанових се изключително бързо, противно на очакванията ми и всичко лошо, което бях чувала! Не съм изпадала в депресии или нещо подобно, а дъщеря ми според всички около мен е най-кроткото бебе, което някога са виждали!
И двете раждания си имат предимствата и недостатъците, а и всичко е много индивидуално!! Успех!!

Това все едно аз съм го  писала smile3501 smile3501 smile3501

# 20
  • Мнения: 1 559
Въпреки всичко (и без да ми разясни причините) лекарката ми насрочи дата за раждане със секцио, което ще бъде след около 5 седмици. Аз лично много бих искала да си родя нормално. Но в крайна сметка това какво искам аз няма никакво значение, важно е как най-добре ще бъде за бебо.

Ами защото така им е много по лесно на лекарите..сьобразено с техния график,изван ваканциите им или почивни дни,за да не се паднеш при друг лекар и тои да вземе паричките(или от теб,или от касата)..типично бьлгарска практика.Познавам доста хора,които са, или биле в твоето положение и не са си избрали лекар точно по тази причина...а ще изчакат контракциите и просто си отиват в болницата и които е на смяна 6те изражда...

# 21
  • Мнения: 160
Естественото раждане крие много рискове за бебето и майката.Най-доброто и за двама ви е плановото секцио, нито ти нито дребосъчето ще се мъчите 
Слънчо, за твоя случай може да е било най-добре да се направи планово секцио, но не се знае защо са предложили на Венира подобна манипулация. Не дей да мислиш, че цезаровото не "крие много рискове за бебето и майката". Напротив. Рисковете са доста повече, отколкото при нормалното раждане. Ето някои от проблемите, които съпътстват цезаровото сечение:
1. Много по-продължителни болки
2. Дълъг възстановителен период
3. Затруднения в дишането и повръщане по време на операцията (вследствие на упойката)
4. Кръвоизливи и усложнения с анестезията
5. Голяма загуба на кръв, която води до нуждата от кръвопреливане
6. Кръвоизливите може да доведат до хистеректомия
7. Инцидентни наранявания на червата, пикочния мехур, матката или маточните кръвоносни съдове по време на операцията
8. Следхирургични усложнения - инфекции, илеус (парализа на червата), съсиреци в краката, белодробна емболия (съсиреци в белите дробове)
9. Тези усложнения може да доведат до последващи хирургични намеси
10. Сред по-леките усложнения са висока температура, кръвоизливи, хематоми, възпаления на пикочната система, раната или матката, съсиреци в кръвоносните съдове на краката
11. Сред усложненията в по-дългосрочен план са тазови болки (от неправилно срастване на тъканта), проблеми с червата и болки по време на секс.
12. Цезаровите сечения са с по-висок процент на смъртност от нормалните раждания
13. Жените, преживели цезарово, започват майчинството си при огромен физически и психически стрес: трябва да се възстановят от сериозна операция, като в същото време трябва да се грижат за новороденото. Депресиите се много по-чести при такива майки, както и пост-травматичния стрес, който води до проблеми в брака.
14. Зарастващата тъкан представлява значителен риск при последващи бременности и раждания. Тя може да доведе до безплодие и извънматочна бременност (най-често във Фалопиевите тръби); пречи на имплантирането на ембриона, с което може да се стигне до отлепяне на плацентата преди раждането, до плацента превия (когато плацентата расте и над шийката) и дори до това плацентата да премине през мускулната стена на матката. Белегът може също и да поддаде, предизвиквайки силно кървене и по този начин бебето може да бъде изложено на контакт с коремната кухина.
Аз съм с частична плацента превия,и има голяма вероятност да раждам секцио,след това което прочетох съм пред стрес,съжалявам че се зачетох в темата! #CrazyА в крайна сметка спокойствието е най-важното при това голямо изпитание!А риск винаги има!Пожелавам успех на всички!

# 22
  • Мнения: 5 103
При мен не се налагаше секцио , но аз пожелах така Peace

# 23
  • Мнения: 1 555
Аз раждах 16 часа нормално  #Crazy , но се наложи секцио по спешност, защото бебо се преобарна в пос;ледния момент и запо4на да си притиска глави4ката си в тазовите ми кости, ина4е аз също си исках да родя нормално !!! Всъщност важното е 4е вси4ко е наред  Heart Eyes
Желая ти да родиш здраво и щастливо беб4е

# 24
  • Мнения: 503
Аз още не съм раждала,но съм "за" Peace нормалното раждане-естествено,ако се наложи секцио,няма да се противопоставям NaughtyНо,моля ви-недейте да плашите така момичето/че и мен Confused/ с тези "евентуални последствия" на раждането със секцио Crossing Arms

Не мисля, 4е целта е била да бъде изплашен който и да е.  Много по-разпространени са подобни плашещи факти за естественото раждане и усложненията от него. Просто в България все още битува схващането, 4е секциото е "цивилизован и по-добър" на4ин за раждане, и за да се отхвърли това твърдение е необходимо 4овек да разполага с факти. Ина4е всяка от нас просто ще пише само ли4ното си мнение, което е доста субективно.
Моето ли4но мнение в слу4ая съвпада с фактите - родих секцио, оказа се, 4е секциото е направено прекалено рано (за да е удобно на лекарките  #Cussing out ), беба е спряла да диша първия ден и са я обдишвали, беше с анемия, пневмония и инфекция, с която са я заразили в болницата  #2gunfire  #Cussing out  #2gunfire . Секциото ми е направено 13 дни преди термин (38-ма седмица), уж заради едър плод и тесен таз. Впоследствие видях, 4е в картона от болницата размерите на таза ми са наро4но намалени с 1 см, в сравнение с рамерите от картона от ДКЦ-то, което посещавах 9 месеца  #Cussing out .Беба не само не беше едра, но беше дори дребна - 2750 кг, 48 см  #Cussing out  #Cussing out . И това е след една НАПЪЛНО нормална бременност, без усложнения, без проблеми, без НИКАКВИ индикации за секцио, освен измислените от лекарите. И аз до последно питах, не може ли естествено да родя, но те, без да ми посо4ват при4ина, казаха, няма на4ин. И после, как да имам доверие на лекарите в България???
Затова, от ли4ен опит, бих те посъветвала да говориш поне с още 1 лекар, от друга болница, и да видиш, той какво ще каже.
Успех и леко раждане ти желая!!   bouquet

# 25
  • Мнения: 8 163
Ами защото така им е много по лесно на лекарите..сьобразено с техния график,изван ваканциите им или почивни дни,за да не се паднеш при друг лекар и тои да вземе паричките(или от теб,или от касата)..типично бьлгарска практика.Познавам доста хора,които са, или биле в твоето положение и не са си избрали лекар точно по тази причина...а ще изчакат контракциите и просто си отиват в болницата и които е на смяна 6те изражда...
За съжаление си много права... Страшно много са случаите, в които цезаровото е било напълно излишно и в този смисъл е направено единствено за удобството и спокойствието на медицинския персонал. Това е практика не само в България и доказателство за подобно твърдение е главоломното нарастване броя на цезаровите сечения и в САЩ. За щастие тук има резервен вариант: т.нар. родилни центрове, в които раждането не се приема като форма на заболяване, от която майката трябва да бъде избавена час по-скоро (с помощта на окситоцин, насилствено пукане на околоплодните води, секцио и прочее намеси), а като природно обусловен процес. Като следствие на този подход смъртността в родилните центрове е 0%, хирургична намеса няма, не се прилагат упойки и препарати, ускоряващи раждането (с което се избягва опасността от вътреутробно страдание), бебетата са здрави, а майките се възстанивяват за няколко часа.

# 26
  • Мнения: 8 163
Не мисля, 4е целта е била да бъде изплашен който и да е.  Много по-разпространени са подобни плашещи факти за естественото раждане и усложненията от него. Просто в България все още битува схващането, 4е секциото е "цивилизован и по-добър" на4ин за раждане, и за да се отхвърли това твърдение е необходимо 4овек да разполага с факти. Ина4е всяка от нас просто ще пише само ли4ното си мнение, което е доста субективно.
Благодаря, действително това ми беше целта. Исках само да покажа, че схващането за "по-голямата безопасност на цезаровото спрямо вагиналното раждане" е грешно, като дам информация, до която имам достъп.

# 27
  • Мнения: 2 673
   Пожелавам на всички бъдещи мами да родят нормално.

# 28
  • Мнения: 160
Благодаря, действително това ми беше целта. Исках само да покажа, че схващането за "по-голямата безопасност на цезаровото спрямо вагиналното раждане" е грешно, като дам информация, до която имам достъп.
[/quote



Ако ставаше въпрос за избор,и някой имаше нужда от информация,разбирам!Например в моят случай това ще ми е второ раждане,първото е нормално и аз съм с две ръце за него,но сега имам показания за секцио,а изпитвам голям страх,защото каквото и да е,това все пак е коремна операция,и това което прочетох ,усили страха и притесненията ми,а това единствено може да ми навреди!

Последна редакция: нд, 17 сеп 2006, 12:10 от gerinet

# 29
  • Мнения: X
Ще ме прощавате, но по миои наблюдения, възстановяванто след секцио в последно време минава много по-леко и по-бързо от възстановяването при нормално раждане. Аз също бях така, всички мои познати са така и умишлено следя където мога кой как се възстановява точно заради това.

Възможно е "нормалното" раждане да е по-добро, но докато не видя бебе излязло вагинално да изглежда, като бебе излязло чрез секцио няма да повярвам Naughty

Общи условия

Активация на акаунт