Планово секцио - вие ли избрахте датата?

  • 2 512
  • 41
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 505
Ами това ми е въпросът - при планово секцио вие ли си избрахте датата и ако да, как - определен ден от седмицата ли искахте да бъде или определено число, свързано с нумерологията например?

Последна редакция: сб, 25 ное 2006, 23:39 от bla_bla

# 1
  • Мнения: 5 790
Да, ние си избрахме датата. Докторът каза, че бебето трябва да се роди между 28-ми и 3-ти. Ние си избрахме дата 1-ви.

# 2
  • Мнения: 1 110
Да ние си я избрахме. Доктора даде като възможности от 3 до 9-ти ние си харесахме 6-ти.

# 3
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 457
Лично за моето,аз си избрах датата Peace.Първо казах на гинеколога,че искам секцио и второ,че исках да е през май месец.

# 4
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Не бих казала Rolling Eyes По принцип бях за нормално раждане и лежах в болница заради преносване! Накрая не издържах психически и физически- имах контракции, но никакво разкритие и си поисках секцио! Rolling Eyes Лекарката каза, че не може на следващият, а на по-следващият ден и така родих на 15-ти юли baby_neutral Heart Eyes (преносих 11 дни)

# 5
  • София
  • Мнения: 6 999
Да.

Първо исках да е на 27 /като мен Wink/, а и защото знам че е хубава дата да е родиш. Доктора обаче искаше да изчака и ми предложи 29 /което пък е лоша дата Sad/, а се падаше събота /лош ден според майка ми/ и на всичкото отгоре голяма задушница. За това поисках 30 и неделя. А родените в неделя са късметлии Simple Smile

# 6
  • Мнения: 2 309
Да,по мое желание!Вместих се в дните които ми "предоставиха"...а именно 19 и в неделя!!!
На това число е роден мъжа ми Peace

# 7
  • София
  • Мнения: 6 477
При мен беше секцио по мое собствено желание и доктора искаше на 22 понеделник. Ама първо 22 според нумерологията е тежка дата, а и аз мразя понеделник. И компромисно решихме на 23.....понеже все пак 24 е Бъдни вечер, а за Коледа не идеше и реч да карам доктора да идва на работа ooooh! И така малката е два дни преди Коледа не съвсем по мое желание...ама това бяха възможностите newsm78

# 8
  • Мнения: 3 089
да - избрах 31.10 - вси светии - да го пазят всичките накуп. освен това държах да е понеделник, за да са налице всички екипи натам през седмицата, ако евентуално има усложнения. е, имах късмет вси светии да е в понеделник и да няма усложнения. от нумерология не се повлиях.
второто ще родя също 14 дни преди термин - така ще спазя традицията от първото - детата ще е 26 април, не знам какъв ден е. ако устискам, де.

Последна редакция: нд, 26 ное 2006, 08:43 от majceto

# 9
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 351
Ами не. Бях на преглед на 15.09..докторката ми каза секциото на 21.09 сутринта в 8,30. Треминатъ ми беше за 04.10...т.е 12 дена преди термин. Друг е въпроса, че Слави тръгна малкооо по-рано и родих нормално 2 часа преди плануваното секцио Mr. Green

# 10
Избрахме дата със съприга ми,но бебока реши друго и ни изненада по-рано. Hug

# 11
  • Мнения: 5 103
Още в началото казах, че искам да родя със секцио, тогава определихме примерна дата 21, вече в 9 месец исках да изтеглим напред датата, защото много ми тежеше, но в крайна сметка оставихме 21 и малката изчака датата, падаше с разпети петък Shocked и нямаше много планови операции

# 12
  • Мнения: 327
ДА-15.08.2006г./Успение Богородично-празник за нашата Снежина/

# 13
  • Мнения: 9 050
Аз нямах тази възможност. Не исках да раждам секцио и държах да изчакам до последно, за да видя дали бебето няма все пак да се обърне. Накрая лекарката ми започна да се притеснява, че бебока ще тръгне да излиза, а пък си беше доста голям. Една седмица преди термина вече съвсем беше изперкала и ми звънеше постоянно да ме проверява дали нямам контракции, дали се чувствам добре и да ми напомня да си пия Магнерот - а Simple Smile Най-накрая аз се смилих над нея и и казах, че съм готова за секциото. Тя веднага хукна към болницата и записа първия възможен час...А пък тогава беше една лудница. В деня в който раждах имаше още 6 планови...Изобщо не можеше и дума да става да си избирам дата, час и т.н.
Но съм доволна. Преди това бях започнала да се ровя по сайтовете и да избирам дати, часове. Обаче все нещо не ми харесваше. Оставих всичко на съдбата...

# 14
  • Мнения: 3 499
Зълва ми е със секцио по желание, не знам дали е искала конкретна дата, но племенникът тръгнал по-рано и така родил се на 14 февруари -  smile3521.
Аз родих нормално.Случаят ми е като на didi_81 , само че аз не преносвах.Терминът ми беше на 8 юни.Контракциите ми почнаха на 2 юни, родих на 7 юни - рождения ден на баща ми.Нали се сещате какво последва.newsm44

Общи условия

Активация на акаунт