Планово секцио - вие ли избрахте датата?

  • 2 531
  • 41
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • София
  • Мнения: 505
Ами това ми е въпросът - при планово секцио вие ли си избрахте датата и ако да, как - определен ден от седмицата ли искахте да бъде или определено число, свързано с нумерологията например?

Последна редакция: сб, 25 ное 2006, 23:39 от bla_bla

# 1
  • Мнения: 5 790
Да, ние си избрахме датата. Докторът каза, че бебето трябва да се роди между 28-ми и 3-ти. Ние си избрахме дата 1-ви.

# 2
  • Мнения: 1 110
Да ние си я избрахме. Доктора даде като възможности от 3 до 9-ти ние си харесахме 6-ти.

# 3
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 528
Лично за моето,аз си избрах датата Peace.Първо казах на гинеколога,че искам секцио и второ,че исках да е през май месец.

# 4
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Не бих казала Rolling Eyes По принцип бях за нормално раждане и лежах в болница заради преносване! Накрая не издържах психически и физически- имах контракции, но никакво разкритие и си поисках секцио! Rolling Eyes Лекарката каза, че не може на следващият, а на по-следващият ден и така родих на 15-ти юли baby_neutral Heart Eyes (преносих 11 дни)

# 5
  • София
  • Мнения: 6 999
Да.

Първо исках да е на 27 /като мен Wink/, а и защото знам че е хубава дата да е родиш. Доктора обаче искаше да изчака и ми предложи 29 /което пък е лоша дата Sad/, а се падаше събота /лош ден според майка ми/ и на всичкото отгоре голяма задушница. За това поисках 30 и неделя. А родените в неделя са късметлии Simple Smile

# 6
  • Мнения: 2 309
Да,по мое желание!Вместих се в дните които ми "предоставиха"...а именно 19 и в неделя!!!
На това число е роден мъжа ми Peace

# 7
  • София
  • Мнения: 6 477
При мен беше секцио по мое собствено желание и доктора искаше на 22 понеделник. Ама първо 22 според нумерологията е тежка дата, а и аз мразя понеделник. И компромисно решихме на 23.....понеже все пак 24 е Бъдни вечер, а за Коледа не идеше и реч да карам доктора да идва на работа ooooh! И така малката е два дни преди Коледа не съвсем по мое желание...ама това бяха възможностите newsm78

# 8
  • Мнения: 3 089
да - избрах 31.10 - вси светии - да го пазят всичките накуп. освен това държах да е понеделник, за да са налице всички екипи натам през седмицата, ако евентуално има усложнения. е, имах късмет вси светии да е в понеделник и да няма усложнения. от нумерология не се повлиях.
второто ще родя също 14 дни преди термин - така ще спазя традицията от първото - детата ще е 26 април, не знам какъв ден е. ако устискам, де.

Последна редакция: нд, 26 ное 2006, 08:43 от majceto

# 9
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 358
Ами не. Бях на преглед на 15.09..докторката ми каза секциото на 21.09 сутринта в 8,30. Треминатъ ми беше за 04.10...т.е 12 дена преди термин. Друг е въпроса, че Слави тръгна малкооо по-рано и родих нормално 2 часа преди плануваното секцио Mr. Green

# 10
Избрахме дата със съприга ми,но бебока реши друго и ни изненада по-рано. Hug

# 11
  • Мнения: 5 103
Още в началото казах, че искам да родя със секцио, тогава определихме примерна дата 21, вече в 9 месец исках да изтеглим напред датата, защото много ми тежеше, но в крайна сметка оставихме 21 и малката изчака датата, падаше с разпети петък Shocked и нямаше много планови операции

# 12
  • Мнения: 327
ДА-15.08.2006г./Успение Богородично-празник за нашата Снежина/

# 13
  • Мнения: 9 050
Аз нямах тази възможност. Не исках да раждам секцио и държах да изчакам до последно, за да видя дали бебето няма все пак да се обърне. Накрая лекарката ми започна да се притеснява, че бебока ще тръгне да излиза, а пък си беше доста голям. Една седмица преди термина вече съвсем беше изперкала и ми звънеше постоянно да ме проверява дали нямам контракции, дали се чувствам добре и да ми напомня да си пия Магнерот - а Simple Smile Най-накрая аз се смилих над нея и и казах, че съм готова за секциото. Тя веднага хукна към болницата и записа първия възможен час...А пък тогава беше една лудница. В деня в който раждах имаше още 6 планови...Изобщо не можеше и дума да става да си избирам дата, час и т.н.
Но съм доволна. Преди това бях започнала да се ровя по сайтовете и да избирам дати, часове. Обаче все нещо не ми харесваше. Оставих всичко на съдбата...

# 14
  • Мнения: 3 500
Зълва ми е със секцио по желание, не знам дали е искала конкретна дата, но племенникът тръгнал по-рано и така родил се на 14 февруари -  smile3521.
Аз родих нормално.Случаят ми е като на didi_81 , само че аз не преносвах.Терминът ми беше на 8 юни.Контракциите ми почнаха на 2 юни, родих на 7 юни - рождения ден на баща ми.Нали се сещате какво последва.newsm44

# 15
  • Мнения: 1 655
И аз бях планово секцио, само че не по желание а по медицински причини, бебео беше 3,500 и седалищно и доктора каза и дума да не става за нормално ражданеи да му кажа кога искам да е раждането след 38 г.с.
и аз се допитах до мъжа ми какъв ден от седмицата да е и той каза вторник а за мен беше идеално че е 04.04.
а термина ми беше 14.04, другата възможност беше 09.04-неделя но не ми допадна много датата!
Дано да му е на късмет!

# 16
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
горе-долу аз  Confused
Всъщност моето желание бе за 25-ти, но нямаше своб. час за операцията и минах автоматично за 26-ти.

# 17
  • Мнения: 3 323
Ние сме си избрали датата, и деня - петък. Разбира се според "отпуснатите" от док възможни дати. Дали бебка ще изчака - ще видим, има още 10 дни до тогава.
Малкия ми син е роден нормално раждане но пак аз си избрах датата щото преносвах и свършваше "везните", и док ми даде възможност да избирам.

# 18
  • Мнения: 1 064
Когато стана ясно, че ще раждам секцио, а не нормално (Теди беше много голям и не искаше да слиза в таза) доктора ми каза да си избера дата. Термина ми беше на 11.11., аз си избрах 10 дни по-рано, т.е. на 01.11... Peace

# 19
  • Мнения: 2 622
И двете ми са секцио,първото по спешност,второто планирано(заради първото)Да,имах възможност да си избера датата,макар че не стана на тази,на която исках Mr. GreenТерминът ми беше 22 март и мислех да си избера 13ти.Но се оказа,че лекарката излиза в отпуск именно от 13ти.Избрахме друга дата 8ми,защото тогава беше първа смяна,пък и  сряда,лек ден...Та уж аз избирах,но в крайна сметка се лекарката се съобрази най-вече със графика си...Не ми се щеше детето да празнува цял живот на общоженски празник-8 март,ама какво да се прави....

# 20
  • Мнения: 84
При мен само на 17 имаше свободна зала, а на 22 ми беше термина!

# 21
  • Мнения: 216
в моя случай се опитах да избера, но накрая докторчето си избра Joy

# 22
  • Мнения: 2 381
Терминът ми беше 16.01.Исках на 5.01. да е секциото, но докторът щеше да е извън страната на тази дата и назначихме първата свободна-10.01.

# 23
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
С термин 18 февруари - избрах 15 по съвет на астролога Иван Станчев  Peace

# 24
  • Мнения: 592
Термина ми беше 01.11 - на 20.10 ходих на лекар, той установи разкритие 4см. и каза да раждам на другия ден. Ама аз исках скорпионче /везните да не ми се обиждт/ и стисках, до първия ден на скорпион 23.10.2005 - най-щастливият ден в живота ми Hug та на въпроса - не аз, така стана!

# 25
  • Мнения: 82
Не.Терминът ми беше ма 17.07 определиха  ми дата за планово секцио 14.07 и така и стана.

# 26
  • София
  • Мнения: 1 750
Да, може да се каже, че аз определих датата. Лекарката ми каза да е около 10 дена преди термина - аз си бях харесала 5-ти или 7-ми. Тя каза, че 5-ти е по-добре, защото е понеделник и екипите са повече. И така стана.
Изчислявах разни работи около датите и вероятното име на принцесата ми и затова изборът ми се сведе до тези две дати. Simple Smile

# 27
  • София
  • Мнения: 5 605
Док обикновено оперира в петък цял ден и избрахме предпоследния петъка преди термина, но... не устисках до тогава - така си било писано!

# 28
  • Варна
  • Мнения: 634
Ами аз си избрах дата,но на бебо явно не му хареса и си избра друга Grinning.С термин 25.02,аз си избрах 17.02 а той се роди на 10.02 но пак със секцио.
Успех Hug

# 29
# 30
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
Не им дадох възможност да ме питат ,директно си казах датата ,която предварително си бях избрала.

# 31
  • Канада
  • Мнения: 494
Ами не!Като се разбра,че ще трябва да родя секцио,доктора реши,че ще е 14 юни-13 дена преди термина ми.Ама...графика беше запълнен вече,после каза 19,но пак нямаше място и накрая остана 21-ви!Така че,нямах избор,но пък датата ми харесва! Grinning

# 32
  • Варна
  • Мнения: 567
Аз бях планово секцио по медицински причини. Лекарят ми каза да си избера дата една седмица преди термина.
И познай пуснах тема тук  Simple Smile
Това, което ме посъветваха беше да е най-близка до термина, та бебето да е максимално готово.
И така избрах си 07.07, петък.
Датата е супер, но петък е кофти защото събота и неделя няма никой.
Пожелавам ти едно здраве бебче и бързо и лесно възстановяване, като моето.

# 33
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 390
Изобщо не съм се водела от нумерология, астрология и подобни  Peace
Бях на преглед, имах 2 см разкритие - беше четвъртък - в петък ме приеха за изследвания и в понеделник 16 февруари се роди синът ми. Терминът ми беше на 28.02.

# 34
  • Мнения: 83
И на мен ми предстои раждане със секцио /стерилитет, операции, а и бебо е седалищно към момента/ обаче по едно такова интересно време на годината.......термина ми е 04.01. Говорихме с доктора по този повод и ми каза, че датата трябва да е маааааксимум 10 дена преди термин -т.е. след 24.12. И аз си харесах 26-ти, но уви - не можело! Защото не се правели планови операции в почивни дни /а нали тогава е третият ден на КОледа/....

Та ми се искаше да питам мамите с планирани секциа и родили в неделя - това в коя болница? И как? /Аз съм се ориентирала към Шейново/

# 35
  • Мнения: 155
Докторката ми предложи 11 септември/понеделник/. На тази дата беше и терминът ми. Можех да избера и 13 септ./тогава съм родена аз/, но предпочетох със сина ми да сме на различни и все пак близки дати.

# 36
  • Мнения: 135
Не сме се водили от нумерологии, астрологии.. Имахме две дати за избор - 30.12. или 02.01. - това е положението. Избрахме 30.12., защото на 02.01. е починала едната ми баба, а не исках хората да свързват двете събития. Някои казват "Ама, защо в края на годината, туй-онуй.." - и двамата с баща и сме родени през декември - аз на 05.12., а той на 24.12. (както се шегува "И друга известна личност се е родила тогава!"  Laughing ), така, че сме наясно какъв кеф е това да си най-малкия от врстниците си, особено от една определена възраст нататък..  Rolling Eyes

# 37
  • Мнения: 1 711
        Докторът ми предложи седмица, в която аз сама да си избера датата. Но така или иначе Явор избърза с 2 дни от датата.

# 38
  • Бургас
  • Мнения: 446
Докторката ни каза да си изберем една дата от 1 до 7 август и ние доста смело си избрахме 6-ти. Просто си харесахме числото. Но мъниците не изтърпяха и се наложи секцио на 5-ти август.  Grinning

# 39
  • Мнения: 506
Да, аз я избрах - 17.08.2006 г. Сборът на всяка двойка е 8, а това е едно от любимите ми числа. Другата дата, която бих желала беше 13 август (неделя), но точно заради почивния ден ме достраша, все пак знам ли кой доктор на кой плаж ще заваря.  Party

# 40
  • Мнения: 1 233
Аз си бях избрала датата, лекаря само ме ориентира в кой период трябва да стане, но така и не го дочаках. Дъщеря ми се роди на много хубав ден-Благовещение, Господ си знае работата! Simple Smile

# 41
  • Мнения: 4 621
Да, аз си избрах датата. Първоначално беше 25.05, но бебека взе да проявява желание да излиза по-рано и я преместихме за 20.05 Hug

Общи условия

Активация на акаунт