Как да постъпя. Свекърва ми ме побърква.

  • 27 446
  • 615
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 18 589
Да прочете последния пост на авторката, може да й стане ясно. Свекито вече е наредила едната снаха, направила я е марионетка на конци, сега опитва с другата.
Значи работата е ясна. Оттам трябваше да се започне.

# 61
  • Мнения: 10 998
Хайде, хайде, направила я марионетка.
По тая логика и авторката ще може да я направи, че и всеки друг.
Другата снаха е намерила начин явно да живее в тази къща.
Тази тема все повече на пързалка взе да ми прилича, да видим какви още подробности ще вземат да излизат.
Изнасяйте се на квартира като не можеш да търпиш. Зима било, то и изнасянето е от вратата в колата и в квартирата. Сезонът няма значение.

# 62
  • Мнения: 3 350
Има друг син, и съответно друга снаха, в същия апартамент /апартамента е обединен от 2 тристайни / която ще си остане завинаги у тях, тя й играе по свирката, невежа е по 90% от темите в живота и съответно свекърва ни й е като майка и ментор в този живот, ако не е тя, етърва ми няма да съществува и ден... Та свекърва ми очаква да съм като нея и се дразни, че не съм... Явно наистина ще трябва да започна полека лека да налагам себе си... Иначе няма да я бъде
Значи свекървата гадна, етървата проста....
Ти па си най-убавата !

# 63
  • Мнения: 18 589
Добре, защо я нападате? Тя е като в дядовата ръкавчикатам.Снахи,етърви,как се живее така.? То като в Гераците.

# 64
  • Мнения: 14
И в тази ли тема свекървата не работи?

РАБОТЕШЕ... съкрати се щом се роди сина ни уж да помагала... И беше така по начало, наистина имах нужда от помощ с първо дете... И грешката беше, че я приех на драго сърце и в един момент изведнъж реши, че детето едва ли не е нейно. Особено мешателството с излизането на вън ме побърква. Ами да, извеждам сина си от двумесечно бебе постепенно по повече време навън, без значение от времето, стига да не духа вятър и да няма мъгла или порой... Израстнала съм в Швеция, дълги години съм живяла там, самата аз съм закалена по този начин. Там децата са навън на - 10, че и повече в пъти по-леко облечени от нашите тук в България.. И искам да следвам този тертип на отглеждане и извеждане на детето на въздух. Но тя не го разбира.. За нея детето тря2да е навън за 20 минути на припек по обяд и край.

# 65
  • София
  • Мнения: 8 031
Синът ми се роди в държава с тежка зима. Препоръката на педиатърката за извеждане на новороденото беше до -25 градуса. Единствената препоръка беше да слагам биберон, за да не се нагълта със студен въздух и да покривам добре ушите с шапка. Толкова за закаляването.
И пак пиша: трябва да се постави ясна граница кой е родител на детето и кой взема решенията. Дори с риск бабата да се обиди. Вие сте родителите, вие носите отговорността и вие ще берете гайлето, ако се поболее или нещо му има.
Тъй като имам опит с такъв доминантен характер, който от разумни доводи и разговор не отбира, изслушвам, благодаря за информацията и карам по начина, по който смятам за правилен. Винаги съм склонна да чуя и различно мнение, но това не означава, че задължително ще го приема.

# 66
  • Мнения: 22 867
Скрит текст:
Не води война, защото ще загубиш част от сърцето на мъжа си!!!!

Може ли малко по-подробно разяснение? И какъв е тоя мъж, който не може да види, че в случая майка му издевателства над жена му; или го вижда и го смята за нормално. В случая може би е оставил авторката да решава подхода към ситуацията и тя сама си е виновна, че е избрала да стиска зъби, но след един разговор за това как се чувства авторката, би трябвало нещата да се изяснят. Ако не - както написах, жената най-добре да иде при своите родители, а мъжът й да си седи сам при маминка и да й се радва.


Защо трябва разяснение? Не е ли ясно- това е майка му. Майката за момчето е като таткото за момичето- образ на идеала, първия мъж в живота, най- обичания. А тя е първата жена- тя го е родила, обичала и ще обича безусловно, лекувала, когато е болен, бърсала сълзи и рани, утешавала, след битки и несподелени любови, чела приказки, учила да кара колело, научила го е да обича. Може да си има странности и налудности, но кой няма.

Каквото ще да е, но пред него не казвай лоши диуми за майка му. Говори за ситуации, в които тя ти пречи и поискай съдействие, но не води война и не поставяй ултиматуми от рода - или аз или тя. Това е незряло и не води до хубави неща. Според мен. Тя все пак е негова майка, твоя свекърва и баба на децата ти. Като поотрасне бебето, тя ще е чудесна баба, ще видиш
Мъжът ми никога не си е позволявал да говори лоши неща за родителите ми, макар че виждам да го подлудяват понякога. Нито аз за неговите. Веднъж се изпуснах и видях как помръкна. Така че мисли умно и за бъдеще.

И защо решавате, като гледам ти и buttercake главно, че всички са като вас и само вашето решение е правилното? Аз имах подобни на авторката отношения със свекървата, също живяхме известно време при тях, като се оженихме, дълго време също мълчах и търпях заради съпруга си, но тя беше голяма хитруша. Както ми мърмори и нарежда, само като видеше сина си на вратата, че се връща от работа, се е захилила до ушите, "добре дошъл" и помен няма от оная мърмореща свекърва. Търпях, докато тръгнах по лекари и диагнозата беше всичко друго здраво, разбити нерви + съответните хапчета. Докато един ден ми каза, че ги пия, за да пазя собствените си нерви, а да късам нейните, щот не съм ѝ позволила да се изяви като свекърва. Ако пък бях, не знам какво още можеше да видя. Изхвърлих с връзки купените лексотани и дотам бях с тоя тип хапчета. Е, синът и още е с мен и да чукам на дърво, не сме се намразили, а и никога не ми намекна дори, че съм виновна за тия отношения. Аз прекъснах контакти всякакви с нея, на децата и мъжа ми не съм забранявала да ходят при нея понякога. И се оказа, че нервите ми не са толкова зле, повече за тях лекарства не съм гълтала, като липсва дразнителят, нервите са в ред.
Та така, хора различни и решения различни на проблемите, но никой не е длъжен да се разтреперва, щото някой решил да се прави на каквото си е и не се съобразява с нищо.

Че прочетох AnaMariq18, на мен ми каза по повод закаляването на децата, че уж съм била учена, пък съм проста, изкарала количките на двора да спят децата в снега. Simple Smile Изобщо пълни разногласия имахме за начина на отглеждане на детето, и на второто, включително до това да му мие лицето с вода, прекарана през метлата, щот го били урочасали. Не дадох, естествено и си го отнесох. Joy Случки много, ами не ми се и спомнят. Но ММ беше до мен и я отбиваше, когато беше свидетел на......да не квалифицирам. И най-доброто решение е да се живее отделно. Когато го направихме си поех въздух с цяло гърло. Няма кой да ти направлява живота, може и да сгрешиш, оправяш после, но ти си решаваш и носиш отговорност. Съжителството с които и да е родители, за мен поне, не е добър вариант.

# 67
  • Мнения: 10 939
Особено мешателството с излизането на вън ме побърква. Ами да, извеждам сина си от двумесечно бебе постепенно по повече време навън, без значение от времето, стига да не духа вятър и да няма мъгла или порой... Израстнала съм в Швеция, дълги години съм живяла там, самата аз съм закалена по този начин. Там децата са навън на - 10, че и повече в пъти по-леко облечени от нашите тук в България.. И искам да следвам този тертип на отглеждане и извеждане на детето на въздух. Но тя не го разбира.. За нея детето тря2да е навън за 20 минути на припек по обяд и край.

Не е само свекърва ти така по този въпрос, и моята свекърва все мисли, че е студено, и моята майка също... Такова им е мисленето, топло време за тях е 20 градуса Grinning От както навърши детето 10 дни е навън, на -10 градуса също. Бабите все ги е страх да не настине, но аз си правя каквото искам Simple Smile Прави и ти същото.

# 68
  • Мнения: 9 449
Вие явно сте си надвили на масрафа - два 3-стайни в един. Свекървата напуска работа, за да помага с първото дете. Явно пари има. Тогава стойте си така.
Ако моята свекърва или майка ми искаха да напускат работа, за да ми помагат с двете деца, щях да направя всичко възможно да си останат на работа. Но станалото станало.
И какъв е проблемът с извеждането? Излиза навън и ти дърпа количката от ръцете ли? Излизаш и толкова. После като решиш се прибираш. Като си помрънка жената, ще и мине.

# 69
  • Мнения: 2 638
Какво значение има, дали свекървата си е надвила над масрафа? Какво толкова, че някой ти ходи по петите и мрънкосва? Ми, нищо, ааа горката жена, да не може да теротизира снахата, че живее там, с нейния син, между другото, с нейното внуче, пак- между другото. С изглед да се изнесе скоро. Нека си мрънкосва.

# 70
  • Мнения: 14
Вие явно сте си надвили на масрафа - два 3-стайни в един. Свекървата напуска работа, за да помага с първото дете. Явно пари има. Тогава стойте си така.
Ако моята свекърва или майка ми искаха да напускат работа, за да ми помагат с двете деца, щях да направя всичко възможно да си останат на работа. Но станалото станало.
И какъв е проблемът с извеждането? Излиза навън и ти дърпа количката от ръцете ли? Излизаш и толкова. После като решиш се прибираш. Като си помрънка жената, ще и мине.

В буквален смисъл, слиза по мен пред блока и започва да чете конско, излизам, става на моето, разхождаме се и после следва вървене по петите ми и мърморене, ще цитирам вчерашното мрънкане "само го разнасяте това дете по вън, ще се разболее, колко пъти да ви казвам, с този корона вирус с тези температури на вън, дробовете не са му развити" бащата отвръща, че детето си е наше, ние сме му родители и сме си преценили... А тя продължава "хубаво, вие си знаете, ама да не ревете после, че е на системи в болницата"... При това изказване последва скандал между нея и мъжа ми, защото той просто избухна на това със системите... И оттам се почна едно мърморене вече цяла сутрин, че сина й заради мен се карал с нея, аз съм го била настройвала... А тя само си го изпроси вчера, аз бях просто свидетел.

# 71
  • Мнения: 3 350
Пожелавам на Авторката някой ден синът и да и доведе такава същата снаха, ама точно като нея. И като и каже, да изведе детето на -10 С, щото тя нали живяла в Швеция, да се обърне и да и вдигне един селски скандал, такъв като в България.
Боже, хората имат истински проблеми ! Тази явно скучае и се чуди откъде да предизвика проблеми...
Ако аз съм на мястото на свекървата и тази ми е снаха, не тя ще иска да се изнесе, аз ще я изгоня от моят дом и хич няма и синът ми да ме спре ! Ще напусна аз работа да и помагам с детето ли, а тя ще ме мрази и ще ме плюе ? Неблагодарница.

Последна редакция: пт, 27 ное 2020, 13:04 от buttercake

# 72
  • Мнения: 1 011
Както искаш разбирай ситуацията, Уини.
Според мен ти си незряла и не можеш да разчиташ смисъла на това, което ти пиша или нямаш достатъчно опит, за да се поставиш в ситуация.

Не е увъртане, когато не обиждаш хората, що за определение.
Честно казано по- голямо извъртане на смисъла, който съм вложила, скоро не бях чела.

Е, според мен пък ти не можеш да разбереш какво ти пиша аз. И за мен е незрялост да не можеш да приемеш критика и да издигаш в култ родителите си.

# 73
  • София
  • Мнения: 35 332
Да питам ли дали апартаментът е на обезщетение, новият?

# 74
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Никого не издигам в култ, нито съм написала, че само аз съм права, напротив, казах, че няма универсално решение и всеки постъпва според собственото си въпитание.

AnaMariq18, щом мъжът ти застава на своя страна, значи всичко е наред. Говори със свекърва си и бъди мила, но твърда и безапелационна и нещата ще се оправят с времето. Трябва да си я възпитате

Общи условия

Активация на акаунт