Ларингит

  • 1 304
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 113
Здравейте, имам следния проблем. Детето ми прави ларингит 4 пъти за два месеца, преди две вечери малката (2г) изведнъж де задуши, не можеше да диша. Изкарах я на въздух и след десет минути се съвзе. Отидохме на лекар той каза ларингит има отново давайте Ериус, и пулмикорт инхалации. Така започнахме със всичко това, след което се свързахме с лекар хомеопат, който установи, че всичко е от зъбите и слюнката предизвиква лека хрема и чрез нея става ларингит. Днес бяхме на уши нос гърло, който ме наплаши суоер много, като каза, че е нещо на алергична основа ларингита и ще го получва до 5/6 годишна докато го израсте. Каза всеки месец да пие противоалергично по една седмица, и да си купя урбазон за да и слагам, ако св задуши, което е абсурдно, защото аз не мога да си представя да бия инжекция на детето си сама. Също каза, че всеки пристъп на задушаване е по-страшен от миналия. Чух се с хомеопата след това мнение, той каза, че ако давам на детето си тези неща ще докарам астма на детето, вече дум в един кръг и не знам какво да правя. Съветваха ме да отида на алерголог да направим всички изследвания за алергии да знаем дали не прави алергия кум нещо и затова това да се случва. Също да отидем на друг специалист уши нос гърло за второ мнение. Моля въ посъветвайте ме, ско някой е минал през подобно нещо, някой специалист добър, и добър алерголог, какви изследвания трябва, защото вече съм в задънена улица всеки нещо различно казва

# 1
  • Добрич
  • Мнения: 933
По вероятно е да направи астма от нелекуване.Потърсете второ мнение от УНГ.

# 2
  • Мнения: 612
Вероятността да сбъркате като слушате хомеопат е по-голяма от това да сбъркате като слушате лекар, моят съвет е лекувайте вас с хомеопатия, за това малко детенце се доверете на лекарите. Идете на втори УНГ, на трети ако трябва сигурна съм, че ще намерите вашия лекар, който да ви допадне и да му се доверите. Успех и дано детенцето закрепне по-бързо на тази възраст все нещо има на  5 ще усетите как изведнъж укрепват и ще се поуспокоите.

# 3
  • Мнения: 23
Здравейте, позволявам си да пиша тъй като и сина ми прави ларингити. Миналата година бе направил точно такъв пристъп на задушаване и бяхме в спешно, защото се стреснахме с баща му доста. ( беше грешка, но това е друг въпрос) Повече пристъпи не е правил. Възможно е да стигне до ларингит и от прекалено викане (напряга се ларинкса, може и от вирус) Нашият педиатър винаги го е лекувал с Лехинсет или Калциев глюконат сиропи. Междувременно усетя ли пресипване винаги правя инхалации с чист физиологичен р-р. Повече пристъпи не ми е правил, не пие противоалергично всеки месец, няма изразена алергия към нищо, изследвания не съм пускала, не са ме и пращали. Вярвам изцяло на педиатъра му, ( на частно сме и болен/здрав имаме задължително 2-3 посещения на месец вкъщи) Израства се, но според мен, потърсете и друго мнение, не смятам, че в нужно да давате пеотивоалергично без причина. Успех 🙂

Общи условия

Активация на акаунт