Интерменструално кръвотечение

  • 1 052
  • 6
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 569
Здравейте, дами!
Пиша ви много притеснена. За втори месец подред получавам кървене и кафяво зацапване по време на овулацията. За първи път ми се случи миналия месец. На девети октомври настъпи менструацията ми. Бях си записала час при АГ на дватесет и трети същия месец поради притесненията ми от значително по-обилната ми менструация. Деня преди това получих кафяво зацапване, а в деня на прегледа започна кървене. На прегледа се установи, че десният ми яйчник е с по-големи размери и е дребнокистозен. Кървенето - овулаторно. Изписаха ми Кистоп плюс и Калциум фосфо С. През този месец бях на втори преглед и се установи, че десния яйчник вече е с нормални размери. Менструацията ми настъпи на единадесети ноември, а прегледът беше на тринадесети. И двата пъти прегледа беше само чрез абдоминална ехография.
Днес е осемнадесетия ден от менструалния ми цикъл и отново кървя. Веднага се свързах с лекаря ми и той ме посъветва отново да пия Калциум фосфо С и в понеделник да посетя кабинета му.
Извинявам се, ако ви пиша объркано, но съм много притеснена. Притеснявам се дали препоръките на лекаря ми са достатъчни и дали не е добре да потърся и втори специалист в понеделник. Ще ви бъда благодарна за всякакви мнения.

# 1
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Ако си над 35, най- вероятно е заради промени в хормоналния баланс. Предполагам, че няма от какво да се притесняваш.
Пиши, след посещението при гинеколога!
Дано всичко да е наред!

# 2
  • София
  • Мнения: 569
На 23 съм, нераждала и небременна съм.

# 3
  • Мнения: 343
Имах подобни оплаквания и при мен се оказа полип. Лекувах го консервативно по съвет на лекаря за 6 месеца с прием на прогестини и намаля значително. Два месеца след спиране нямам извънменструално кървене.

# 4
  • София
  • Мнения: 569
Много ме притеснява и друго нещо, което в паниката си не споменах. През февруари тази година ми се спука киста и имах 200мл свободно плаваща течност в малкия таз. Тогава попаднах в спешното. Страх ме е да не се повтори, а текущата обстановка още повече ме плаши. Щом на ехограф не се е видяло нищо сериозно преди две седмици не би трябвало да се притеснявам сега, нали?

Lilly8145, надявам се всичко да е наред вече с теб и да нямаш проблеми повече Heart

Роузи, много ти благодаря!

# 5
  • Мнения: 343
Много ме притеснява и друго нещо, което в паниката си не споменах. През февруари тази година ми се спука киста и имах 200мл свободно плаваща течност в малкия таз. Тогава попаднах в спешното. Страх ме е да не се повтори, а текущата обстановка още повече ме плаши. Щом на ехограф не се е видяло нищо сериозно преди две седмици не би трябвало да се притеснявам сега, нали?

Lilly8145, надявам се всичко да е наред вече с теб и да нямаш проблеми повече Heart

Роузи, много ти благодаря!
Благодаря! Надявам се на същото и за теб!
Пускала ли си изследвания на хормони? Кистоп плюс го препоръчват за поликистоза. Аз също го пих известно време. Според мен и с вагинален ехограф не би било лошо да се погледне. Второ мнение никога не е излишно, най-малкото за да ти е по-спокойно.

# 6
  • София
  • Мнения: 569
Полови хормони изследвах през март миналата година, тогава посетих ендокринолог, за да отхвърля проблеми с щитовидната жлеза във връзка с нередовна менструация. В последната година менструацията ми се стабилизира, резултатите ми тогава бяха добри, още ги пазя и мога да ги кача. В този период посетих гинеколожка, от която останах невероятно разочарована - беше груба и ми изписа противозачатъчни Джаз на база това как се казвам - не ми назначи изследвания, нито нищо. Тогава тази лекарка ми каза, че имам СПКЯ на база един преглед. Аз не се доверих и не приемах Джаз. Сегашният ми АГ също не потвърди да имам СПКЯ. Кистоп ми беше изписан първоначално по 2 капсули на ден, а след настъпването на първата менструация ми се каза да пия по една на ден.

Последните два пъти, когато посетих АГ, се наложи да бъда прегледана чрез ехограф заради кървенето. Възможно най-скоро ще си насроча час, за да може да ме прегледат подробно. Последния ми пълен АГ преглед беше през март, след кистата. Много ме притеснява всичко това и се чувствам много непълноценна, а спомена за ужаса с кистата ме кара да се тревожа всеки път.

Общи условия

Активация на акаунт