ДЕЦА! - проблем за работодателите!

  • 6 621
  • 155
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 281
Ще ми се час по- скоро да имам тези 2 години зад гърба си, за да мога да започна собствен бизнес и да се стигне до това "сам да си си шеф" , което всички мечтаем.
Понякога е много по-трудно да си шеф (има много повече отговорности и ангажименти и постоянно трябва да мислиш за бизнеса си), отколкото да работиш на фиксирано работно време

Но няма да се изтормозвам и да тормозя детето си, за да постигна това веднага. Така съм решила.

Браво!     bouquet
За всяко нещо си има време, а сега е времето за децата! Heart Eyes

# 91
  • Мнения: 281
Айде мамчетата, които ходиха днес на интервюта за работа да разкажат как са минали, плийз  Rolling Eyes
Много ми е интересно Laughing

# 92
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Докладвам... счупиха ми се краката от обикаляне днес (утре продължавам  ooooh!). Срещнах достатъчно работодатели, който да не смятат, че децата ми са проблем. Но аз намирам проблем в работното време  Tired Много сложен момент... Само офисите имат нормално работно време- от 9.00 до 18.00 ч. и почивни дни събота и неделя. А офис в моя район не мога да намеря. Само разни магазини, които работят до късно и в почивните дни.
Между другото намерих нормално работно време- от 11.00 до 16.00 ч. (от понеделник до петък)- устройваше ме идеално и работа почти нямаше, но... заплащането беше 1,20 лв. на час  ooooh!
Та моят извод е, че проблемът не е толкова в работодателите, колкото в майките и невъзможността им да работят, когато децата не са на градина.

Е, AKILINA, ти ме скивА в темата  Joy

# 93
  • Мнения: 281
Та моят извод е, че проблемът не е толкова в работодателите, колкото в майките и невъзможността им да работят, когато децата не са на градина.
Нормално е изискванията да са двустранни - както от работодателя, така и от нас!  Peace
Дано утре да имаш повече късмет! Praynig

Нали пак ще докладваш! Joy

# 94
  • Мнения: 281
И до кога ще подценявате труда си като домакини. Мисля, че с чиста съвест трябва да си харчите парите от съпрузите, защото те са си ваши, изработили сте си ги сами и сте си ги залужили. "Подаяние от съпруг" не съществува защото вие сте едно семейство и всичко е общо. Чаткаш ли?

Щом ти си го чаткаш, значи всичко е О.К.!!! Peace

С най-добри пожелания!  bouquet

# 95
  • Linz
  • Мнения: 11 619
И до кога ще подценявате труда си като домакини. Мисля, че с чиста съвест трябва да си харчите парите от съпрузите, защото те са си ваши, изработили сте си ги сами и сте си ги залужили. "Подаяние от съпруг" не съществува защото вие сте едно семейство и всичко е общо. Чаткаш ли?
А какво прави една съпруга-домакиня, ако съпругът, който я е издържал години, я напусне в един момент?... На възраст, без трудов опит, без социални осигуровки... без доходи и перспективи newsm78
А според мен липсата на развитие води до затъпяване.


Ще докладвам пак Laughing Утре съм на втори кръг от един конкурс в Бизнес парка- голям подбор, голямо нещо... Но работното време пак не е това, което бих искала Tired

# 96
  • Мнения: 1 517
И до кога ще подценявате труда си като домакини. Мисля, че с чиста съвест трябва да си харчите парите от съпрузите, защото те са си ваши, изработили сте си ги сами и сте си ги залужили. "Подаяние от съпруг" не съществува защото вие сте едно семейство и всичко е общо. Чаткаш ли?
А какво прави една съпруга-домакиня, ако съпругът, който я е издържал години, я напусне в един момент?... На възраст, без трудов опит, без социални осигуровки... без доходи и перспективи newsm78
А според мен липсата на развитие води до затъпяване.


Ще докладвам пак Laughing Утре съм на втори кръг от един конкурс в Бизнес парка- голям подбор, голямо нещо... Но работното време пак не е това, което бих искала Tired
Извинете за офф-а: РЕНИ, я кажи нещо повече за Бизнес парка, какво търсят и т.н. Нали става въпрос за този на входа на Варна?
А по темата: и аз съм горе-долу на същия хал. СЪЧУВСТВАМ искрено на всички мами, четейки се убедих, че има и мноооого по-зле от мен. Мами:   bouquet  Hug  bouquet   Hug   bouquet
Като имаме деца, да не сме прокажени!!!  #Cussing out  #Cussing out  #Cussing out
Но проблема мисля, че не е толкова в работодателите, колкото в самото устройство на държавата ни. Проблема е, че майките са принудени да си дават децата от малки на ясли и градини, защото на тати паричките на стигат.
Абеее, не ми се говори.
УСПЕХ НА ВСИЧКИ МАМИ, КОИТО СИ ТЪРСЯТ РАБОТА! ДА СИ НАМЕРИТЕ ИДЕАЛНОТО РАБ.ВРЕМЕ ЗА МНОООГО ПАРИ!!!  Wink

# 97
  • Мнения: 281
Извинете за офф-а: РЕНИ, я кажи нещо повече за Бизнес парка, какво търсят и т.н. Нали става въпрос за този на входа на Варна?
Не съм сигурна, но мисля, че с.Симеоново е до София, така че може би РЕНИ няма как да ти даде тази информация.
А може и аз да се бъркам newsm78
Delta, ти за кой център говориш, че не се сещам? Thinking

# 98
  • Мнения: 1 517
Ама голяма съм кифла  Blush хич и не погледнах от къде е РЕНИ; сякаш само до Варна има Бизнес парк.
Говоря за този, дето е на входа на града, на магистралата. Някой има ли инфо за там.

# 99
  • Мнения: 2 757
А какво прави една съпруга-домакиня, ако съпругът, който я е издържал години, я напусне в един момент?... На възраст, без трудов опит, без социални осигуровки... без доходи и перспективи newsm78
А според мен липсата на развитие води до затъпяване.


Всеки си преценява за себе си. И гаранция за нищо няма. Все пак в тъпо да пропускаме настоящето, докато работим за неясното бъдеще. Аз лично не искам животът ми да зависи от работодатели и обмислям как да оцелея без тях.  Wink

# 100
  • Мнения: 1 517
Всеки си преценява за себе си. И гаранция за нищо няма. Все пак в тъпо да пропускаме настоящето, докато работим за неясното бъдеще. Аз лично не искам животът ми да зависи от работодатели и обмислям как да оцелея без тях.  Wink
И аз напоследък обмислям разни идеи, как сама да съм си началник и да нося прилични доходи. Стискайте палци  Praynig , ако я сколасам някакси, ще се похваля.  Hug

# 101
  • Мнения: 5 178
Това е готино, ще го пробвам за да се посмея на физиономиите им  hahaha
Аз не съм се отказала и все така упорито търча по интервюта, просто вчера ми преля чашата от негативни емоции Close

Но трябва да споменем и бъдещите мамчета, тези които само са запланували някъде  в бъдещето да станат родители... моя позната също си търси работа (тя се омъжи преди няколко месеца) и на всяко интервю я питат дали смятат да имат деца. Тя като "прилежна гражданка" казва истината, а именно че по-нататък е нормално да помислят и за това... Работодателя веднага си представя как ще я вземе на работа, тя ще работи  1 год и ще излезе в майчински...

Каквото и да кажеш на интервю, те си го интерпретират през своята призма Crossing Arms


Akilina, аз пък познавам много майки дето не дочакаха и 1 година за да имат детенце - общата схема е като направи 6м стаж за да може да взима майчински и се почва бременеенето. Не че е лошо да имаш дете, но все пак трябва да има и някаква отговорност към работата и поетия ангажимент към работодателя..За твоята приятелка зависи в кой бранш е, защото има фирми в които първата една година няма как да ти се гласува доверие и само се учиш и си взимаш заплатата..

За злоупотребата с болничните е друг фактор, защото аз познавам мами, които по 10 дни всеки месец си стоят у дома, защото децата са болни.. толкова болни, че ги водят по заведенията, плажа и безкрайни разходки

# 102
  • Мнения: 1 381
ами за съжаление има много работодатели,  за  които това е "проблем". Търсила съм си сериозно работа преди 4 години, Тогава нямах още дете, бях женена от 1 година макар че с мъжа ми бяхме заедно от 3) и тогава въпросите бях естествено "смятам ли да има деца?" Чудила съм им се на простотията как се задава такъв въпрос и какво очакват да отговоря- о не ... само работа, или ако недай си Боже имах някакъв проблем на тази тема - с какво право ми задават този въпрос и какво общо има с професионалните ми качества.
Ставала съм най-безцеремонно и съм си тръгвала от интервю като почнат да ми задълбават в тая тема.... какъв е смисъла да ми губат времето и аз не бих искала да работя при такива хора.

Сега като си търсих пак когато Калоян беше на 1 год, ( не исках да се връщам на страта работа) пак същата работа ... хем им казвам имам майка безработна ще го гледа и друга баба ( свекърва ми) ще се пенсионира - вече е и пак продължата ... Ама ако се разболее по -сериозно , ама това, ама онова .... И аз им казах ами благодаря ви, че така мислите за сина ми, но се надявам да не боледува често, пък ако аз се разболея какво ще правите вие....
Благодарна съм на кантората в която работя, изобщо не ми зададоха този въпрос. Много напредничави млади хора, които разграничават личното от професионално пространство.

Пожелавам ти успех, да намериш желаната работа и атмосфера, не е невъзможно просто трябва повече търпение. 

# 103
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Ама голяма съм кифла  Blush хич и не погледнах от къде е РЕНИ; сякаш само до Варна има Бизнес парк.
Аз ще ходя в Бизнес парка в Младост 4- София (той е по пътя за ДГ на децата и работата на мъжа ми и ми е много удобно мястото, но имат доста изисквания- освен висше образование, компютърна грамотност и приличен чужд език, правят и едни психо-тестове...  Crazy).

# 104
  • Germany
  • Мнения: 1 262
NikiFin,


Ти май си човек, който не вижда по-далеч от носа си  newsm78. Случайно да си чувала за жени, които имат професия и имат стремеж за професионално развитие и изпитват удовлетворение от това??? Май не си!! И на всичкото отгоре,  hahahaСкъпа, са подкрепяни и мотивирани от мъжете си.

Само едно ще ти кажа Crossing Arms: в голяма заблуда си, че седенето в къщи като слугиня на датското си мъжле, което я изкарва... я не изкарва достатъчно, ще ти донесе нещо кой знае колко положително. Да не би да искаш детето ти да расте хванато за полата ти - хич не е от полза такова възпитание.Вземи и си признай, че си човек без всякаква амбиция и мотивация; не искаш да се доказваш на никого, защото не можеш и не умееш.

BTW: От постингите ти лъха жестоко отчаяние и злоба...

Поздрави на всички майчета, които имат някакви стремежи Hug  bouquet  bouquet

А на Niki - дано мъжа ти хареса "манджата"/цитирам те - тази дума не е в моя речник!!/ и те похвали - така ще си още по-удовлетворена от живота  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт