ДЕЦА! - проблем за работодателите!

  • 6 621
  • 155
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 3 506
... Не, те самите „не се пускат”, знаят, че няма кой да ги замести, за да се свърши работата...

... Ами кажете ми по кой параграф можете лесно да уволните една майка на дете до 6 години? Не ми е известен такъв. Майка на малко дете може да си ходи или не ходи на работа и свободно да си спекулира с болнични.


Аз пак да попитам, че ми идват в повече тези излияния, тип директорски. Защо поставяш знак на равенство между майка на малко дете и безотговорност, респективно обратното - няма малко дете и човек е супер отговорен. Или може би майките на малки деца са глупави и не могат да си направят сметка, че детето им ще боледува и ще трябва да имат уреден резервен вариант? Или аз нещо не схващам  newsm78

Що се касае до уволнението, по принцип в България който не се е явил на трудово дело, той не го е спечелил. Това важи не само за майките с деца. Затова са изпитателните срокове. И колкото майката може да спекулира с болнични, толкова може и всеки друг.

Защо тогава трябва да има дискриминация?

# 121
  • Мнения: 2 757
Офф... Като стана въпрос за заплати... Какво мислите за работа в офис, на компютър, от 9 до 18 ч. с почивни дни събота и неделя и заплата 350 лв? В момента няма с кого да се консултирам (мъжо е в командировка) newsm78
Не държа на повече пари, но работно време пак ме притеснява... а дали ще намеря по-добро е съмнително Rolling Eyes

Ти си знаеш най-добре дали те устройва работното време и заплатата. Аз лично за тези пари при това работно време бих работила само ако животът ми зависи от тях. А и зависи колко е работата. Защото това, че е на комютър не значи, че е лесна - компютърът много изпива силиците. А и хемороиди може да хванеш от седене  Wink

# 122
  • Мнения: 2 013
Офф... Като стана въпрос за заплати... Какво мислите за работа в офис, на компютър, от 9 до 18 ч. с почивни дни събота и неделя и заплата 350 лв? В момента няма с кого да се консултирам (мъжо е в командировка) newsm78
Не държа на повече пари, но работно време пак ме притеснява... а дали ще намеря по-добро е съмнително Rolling Eyes

Ти си знаеш най-добре дали те устройва работното време и заплатата. Аз лично за тези пари при това работно време бих работила само ако животът ми зависи от тях. А и зависи колко е работата. Защото това, че е на комютър не значи, че е лесна - компютърът много изпива силиците. А и хемороиди може да хванеш от седене  Wink

от 9 до 18 си е точно 8-часов работен ден с един час обедна почивка. Иначе - парите са малко, поне за София, но - като няма - и за тези пари се работи.

# 123
  • Мнения: 4 965
НикиФин,
Всъщност децата ми са 2 (близначки) и винаги намирам време да ги целуна за лека нощ и не само това, а и да си играя с тях, да се разхождаме и т.н.
Мъжът ми (поне засега) не може да ражда деца, но наистина ги дундурка, става нощем, утешава ги и т.н. (всъщност, не приемам бащи, които не го правят и оставят всички грижи по децата на майката, а те само носят парите и питат дали днес са папкали и слушкали).
С домакинстването се справям, дори и туршии слагамЕ (заедно с мъжа ми), защото обичаме домашни кисели краставички. Не изпитвам ужас и ми е приятно, но не се вманиачавам.
И не съм вечна студентка. Работя вече почти от 10 г. (в момента на 3 места - е, от едното съм в майчинство точно в момента, а другите 2 от вкъщи и достатъчно си използвам дипломите - работя си по специалностите - нали няма да искаш да обяснявам публично какво точно и колко пари вземам). Никога не ми се е налагало да работя, защото родителите ми са имали средства да ме издържат (преди да се омъжа), но съм такъв човек - не искам да лежа на плещите на никого и искам да вляза в магазина и да си купя нещо за себе си с моите си пари, без да се съобразявам с нищо и никого.
И мъжът ми също не изнемогва от работа, а му е приятно да работи.
Че, представяш ли си, ние (горките кариеристи) дори имаме време да си почиваме и да ходим семейно през уикендите на вилата или на екскурзии.
Всъщност, спирам да ти отговарям и само пак повтарям - всеки си прави своя избор и си има свое мнение. Аз споделих моето, ти твоето и не е нужно да занимаваме хората с нашите спорове (за това съществуват Л.С., ако ти се занимава изобщо, защото аз и в момента работя и не ми е много до чат).

# 124
  • Мнения: 4 965
Офф... Като стана въпрос за заплати... Какво мислите за работа в офис, на компютър, от 9 до 18 ч. с почивни дни събота и неделя и заплата 350 лв? В момента няма с кого да се консултирам (мъжо е в командировка) newsm78
Не държа на повече пари, но работно време пак ме притеснява... а дали ще намеря по-добро е съмнително Rolling Eyes

Ти си знаеш най-добре дали те устройва работното време и заплатата. Аз лично за тези пари при това работно време бих работила само ако животът ми зависи от тях. А и зависи колко е работата. Защото това, че е на комютър не значи, че е лесна - компютърът много изпива силиците. А и хемороиди може да хванеш от седене  Wink

от 9 до 18 си е точно 8-часов работен ден с един час обедна почивка. Иначе - парите са малко, поне за София, но - като няма - и за тези пари се работи.

И аз мисля така. Работното време е добро - за офис това са стандартните часове.
Зависи точно от работата (би ли споделила каква е), но парите са по-скоро в долната граница. Зависи обаче дали ще имаш други екстри - по-голяма отпуска, служебна карта, премии и т.н.

# 125
  • Мнения: 1 547
... Не, те самите „не се пускат”, знаят, че няма кой да ги замести, за да се свърши работата...

... Ами кажете ми по кой параграф можете лесно да уволните една майка на дете до 6 години? Не ми е известен такъв. Майка на малко дете може да си ходи или не ходи на работа и свободно да си спекулира с болнични.


Аз пак да попитам, че ми идват в повече тези излияния, тип директорски. Защо поставяш знак на равенство между майка на малко дете и безотговорност, респективно обратното - няма малко дете и човек е супер отговорен. Или може би майките на малки деца са глупави и не могат да си направят сметка, че детето им ще боледува и ще трябва да имат уреден резервен вариант? Или аз нещо не схващам  newsm78

Що се касае до уволнението, по принцип в България който не се е явил на трудово дело, той не го е спечелил. Това важи не само за майките с деца. Затова са изпитателните срокове. И колкото майката може да спекулира с болнични, толкова може и всеки друг.

Защо тогава трябва да има дискриминация?

Валентина, искаш ли да ти кажа по кой параграф може много лесно да бъде уволнена майка на дете до 3 години? Работодателят само пише едно писмо до Главна инспекция по труда и тя веднага дава разрешението. Да не мислиш, че от кумува срама ще го спрат? Друг път. Инспекцията ама хич не се вълнува как се стичат нещата в частните фирми.

Да кажем, че съм доста запозната с въпроса и дори много ми се иска да отида на работа след като ми изтече 2те години платено майчинство само и само да ми връчат предизвестието, ама наизлезнаха приятни предложения за нова работа напоследък и за жалост няма да успея да се видя уволнена  Crazy

# 126
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Зависи точно от работата (би ли споделила каква е), но парите са по-скоро в долната граница. Зависи обаче дали ще имаш други екстри - по-голяма отпуска, служебна карта, премии и т.н.
Обадиха ми се утре да отида. За секретарска работа ставало въпрос. Премии и други екстри май няма. Мястото е на 30-40 мин. път от детската градина на децата... Сега се чудя заслужава ли си... май не Rolling Eyes

# 127
  • Мнения: 4 965
РЕНИ, доколкото съм запозната, заплатата на секретарка в един не особено голям офис наистина е между 300 и 450 лв. В държавната администрация за същата длъжност дават 250 лв. В големите фирми е повече, но там зависи от натовареността и задълженията. Ако не е много натоварено, май си заслужава поне на първо време.
Можеш поне да започнеш. Обикновено има пробен договор, който може да бъде прекратен и от двете страни по всяко време - т.е. така най-лесно ще прецениш дали си доволна или не.
Я кажи на лични за коя фирма става въпрос.

# 128
  • София
  • Мнения: 2 356
Зависи точно от работата (би ли споделила каква е), но парите са по-скоро в долната граница. Зависи обаче дали ще имаш други екстри - по-голяма отпуска, служебна карта, премии и т.н.
Обадиха ми се утре да отида. За секретарска работа ставало въпрос. Премии и други екстри май няма. Мястото е на 30-40 мин. път от детската градина на децата... Сега се чудя заслужава ли си... май не Rolling Eyes

Рени, малко са парите. И почти винаги няма да можеш да си тръгнеш точно в края на работното си време. Но пък ако смяташ, че работата ще е добра отправна точка за автобиографията ти, защо не. Можеш да растеш нагоре по- натам.
Успех   bouquet

# 129
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Фирмата е малка и дори не знам с какво се занимава. Няма шанс са развитие или повишение. В Бизнес парка има, но още не знам дали ще ми се обадят (пък и там има 6-месечен изпитателен срок)... Благодаря на всички за съветите (че съм малко дезориентирана с тия дълги майчинства).

# 130
  • София
  • Мнения: 2 356
Рени, не знам работила ли си преди майчинството, но ако не си, ще е добре да имаш някакъв стаж и после ще се преместиш в по- добра фирма. Не, че те агитирам, де. Дано вземеш най доброто решение. Късмет ти желая   bouquet

# 131
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Рени, не знам работила ли си преди майчинството, но ако не си, ще е добре да имаш някакъв стаж и после ще се преместиш в по- добра фирма. Не, че те агитирам, де. Дано вземеш най доброто решение. Късмет ти желая   bouquet
Права си. Работила съм, но никъде не фигурира. Благодаря ти!

# 132
  • Мнения: 3 405
Обадиха ми се утре да отида. За секретарска работа ставало въпрос. Премии и други екстри май няма. Мястото е на 30-40 мин. път от детската градина на децата... Сега се чудя заслужава ли си... май не Rolling Eyes

Заслужава си само, ако след пресмятане се окаже, че получената заплата надвишава разходите ( по детската градина, храна, дрехи и т.н), иначе е по-добре да си с децата.

# 133
  • Germany
  • Мнения: 1 262
Цитат
Чувала съм и съм пробвала много неща и съм стигнала до това, което ме устройва идеално. И животът ми не очаквам да ми носи повече положителни емоции от тези които вече ми е донесъл и продължава да ми носи, защото по-положителни не виждам как ще бъдат.
Иначе отдавна съм си признала, че имам достатъчно добро самочувствие и не ми е нужно да правя кариера за да се чувствам добре и удовлетворена от себе си и живота си. Като гледам имаш голям проблем с безпроблемния ми живот. В такъв случай едиснтвеното, което мога да те посъветвам е да не ми четеш постингите. За твое добро, не че нещо.... пък и няма да се излагаш със злобни излияния по мой адрес тук пред всички

Прекратявам спора с теб...явно говорим на различни езици и няма да се разберем.... thumbsup
Да продължим по темата: сподели в Дания има ли такъв проблем за жените с малки деца...интересно ще ми е, защото още нямам представа тук в ДЕ как стои въпроса.

Thanks  bouquet

# 134
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Ох, не знам вече... Голямата я записахме на балет и плуване (малката като порасне още малко и тя ще тренира нещо). Т.е. трябва да ги взимам от детската в 16 ч. и да ги водя на урок/тренировка. Ще се прибираме към 19-20 ч. Междувременно мъжа ми ще се е върнал от работа изморен и гладен... Какво работно време трябва да имам за да сколасвам?!
Идея нямам как се оправят работещите майки...  Confused
Докато напиша този пост отказах още две предложения заради работното време Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт