Юлски бебета 2020, тема 2

  • 19 030
  • 751
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 204
Моето момче на 7 седеше стабилно седнал, а сега на 1-ви април ще прави 9 месеца и от три дни се мъчи сам да се изправи в кошарата. Не пълзи. А аз като чета тук из форумите,всяко си е различно и прави нещата по различно време. Бях чела за една майка, на която детето не можело да стои седнало на 10 месеца,но ортопеда  и казала да не се притеснява.Детето на годинка седнало самостоятелно. Така че спокойно.
      Samodelia, прочетох повторно поста ти-ти май си имала предвид прав че не се задържа.Или седнал?

Последна редакция: ср, 24 мар 2021, 16:00 от eliza_3m

# 706
  • Мнения: 1
Моето синче утре на 31-ви прави 8 месеца и не желае да се набира, от почти два месеца седи станилно в седнало положение, като го държим под мишничкоте ходи, но не желае да прави опити да се набира сам. Като му хванем двете ръчички се изправя, но в леглото или където е сложен легнал не прави опити.

# 707
  • Мнения: 766
А като ги държите прави или в проходилка (ако ползвате такава), с цяло краче ли стъпват? Защото моя юнак само на пръсти стъпва, изобщо не може с цяло ходило..

# 708
  • Несебър
  • Мнения: 529
Като я държа права си стъпва изцяло, проходилка съм решила да не ползвам точно заради това...ще видим дали ще изтърпя да ме катери постоянно 😄.
Още не пълзи, но прави опити. Също се опитва и да се изправя, но сама може само на колене и до там.
Яденето от няколко дни хич го няма. Няколко лъжички, ако има хляб - гризе по две корички и край. Излизат горни резци.
Започна да се стиска вече, за да ходи на гърне.
Срича от две-три седмици. Много е смешна. С един голям изплезен език и "БАБАБАБА" 😄.
Имате ли представа на вашите бебчовци колко им е хемоглобинът?

# 709
  • Мнения: 2 876
118 беше на 6 месеца. На годинка се проверява пак.
Иначе стъпва с цял крак, изправя се в кошарата, обикаля и се пуска на една ръка. По-стабилен е, когато разчита само на себе си. Ако някой го държи, се отпуска.

# 710
  • Мнения: 230
105 беше на 6м.
Изправя се в кошарата веднага като се събуди и почва да подскача. Иначе си седи на цяло ходило, на моменти се подпира и прави крачки. Като бяхме при ортопед, ни показа 1 упражнение да се мърдат пръстите напред назад, за да се раздвижва ахилеса Х 10 на краче. Помагало да не стъпват на пръсти, дали е така времето ще покаже.

# 711
  • Мнения: 4 144
Охххх, аз идвам да се оплача, че нищо не иска да яде моята Бонбона, освен кърмата. Някак сме закучили на едно ниво, както хапваше 20-30 гр сега едва едва 1 лъжичка. Понякога и толкова не иска.
Вече сме на 8++. Почти целия си буден период го прекарва права и крачейки настрани, подпряна за дъската на леглото.

# 712
  • Мнения: 343
И аз да се оплача,както си ядеше моя синковец,от 2 дни отказва всякаква твърда храна освен мляко и вода. Не знам какво става,зъби ли са,Меркурий ли е ама я чудо се виждам.

# 713
  • София
  • Мнения: 265
И при нас е трудно с храната, но знам, че е заради зъбите, усещат се през венеца.

Вашите спят ли по цяла нощ? Моят си се буди през 3-4 часа, кърмя го и заспива обратно. В 6-6:30 часа обаче е кукуряк, а на мен ми идва да се гръмна.

# 714
  • Мнения: 4 144
Буди се, дори ставаме да акаме на гърнето 1-2 пъти.
От преди смяната на времето взе да се буди към 6ч, а преди спеше до към 8. Сега с новото време и по-късното стъмняване съм изместила и часа за баня , но няма промяна при събуждането й.

А когато отказват вашите бебоци, вие предлагате ли им всеки ден или не ги тормозите известно време.

# 715
  • Несебър
  • Мнения: 529
Сядаме да ядем заедно на закуска, обяд и следобед. Ако иска да яде си яде, ако не - предлагам ѝ аз да ѝ давам и ако откаже - спирам. Ето сега например на закуска нямах какво да ѝ дам, защото ядох кекс и отворих едно пюре. Еми, 2 лъжички изяде и сега цоца. Много се успокоявам като виждам, че не е само мойто биче. 😄
Вечер си се буди по 3 пъти. Вземам я на спалнята, суче и я връщам. Някой път заспивам и аз и откарваме с нея в леглото известно време и като се събудя я оставям в кошарата.

# 716
  • Мнения: 343
И моя се буди по 2-3 пъти на нощ. Иначе аз предлагам всеки ден,ако не иска не го мъча а давам цица 🤣. Поръчах му за днес кухня,да видя дали нея ще я яде.

# 717
  • Мнения: 204
Буди се 2 или 3 пъти, суче и заспива. Едната вечер се събуди и един час не заспа-мрънка.На сутринта видях,белее се на горния венец в дясно третото му зъбче. Още не е избило обаче. А 4, 5 дни преди това изгуби апетит към твърда храна. Аз си предполагах,че е зъб и затова не се притесних. А вашите бебоци по колко зъбчета имат вече?Някои може и да нямат още разбира се.

# 718
  • Мнения: 1 162
Ние си имаме едно зъбче ,изби няколко дни преди до направи осем месеца ,сега определено много я дразнят венците ,лапа всичко настървено ...,но си хапваме доволно.
Ние заспиваме в 20.30-21.00ч. ,в 23ч изпива едно шише мляко в просъница и така до 6-7 сутринта без да се буди.....най много за биба

# 719
  • Мнения: 2 876
Пет зъба. Чакам шести от близо две седмици и се надявам вече да избие, въпреки че подутият венец не го дразни чак толкова като при предходните.
Иначе предлагам твърда храна на следващото ядене. Около 300 калории идват от нея дневно, така че не си представям да давам почивки от повече от няколко часа.

Общи условия

Активация на акаунт