Юлски бебета 2020, тема 2

  • 20 523
  • 751
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 4 942
И ние сме до глутена. Дадох първо сухар,после каша, наред е кус кус. Не го давам по 1 седмица, само попарата, за да заместя закуската. Не знам дали е правилно. Уж я заместих, но той понякога си реве и иска мляко и я пропускам.

# 691
  • Мнения: 311
Редът на въвеждане на глутен е овес, ръж, ечемик, спелта, пшеница. По правило всичко се въвежда 1 седмица. Глутенът се счита за въведен след 1 месец. През този месец не се пропуска. Всеки ден трябва да присъства. При въвеждане на глутен може да се дава и нова храна, например сирене.

От понеделник вече сме на детска кухня. За сега нищо не е отказал, но има време.

Добавям,  че само ръж не се намира. 
Жълтъкът не се спира, но се избягва в едно ядене жълтък и сирене в началото.

Последна редакция: чт, 18 мар 2021, 23:26 от Kafffi

# 692
  • Мнения: 161
Здравейте, момичета, отдавна не съм влизала, а вие много сте напреднали. Ще споделя и аз за храненето: на 8 и половина месеца човекът има заместени обяд, закуска и СЗ. Аз нищо не правя, той просто обича да яде и реве неистово ако не му дам пълна порция. Сутрин яде овесени ядки или качамак. Готовите каши много ми помогнаха в началото, но сега имам време и аз му правя. На обяд яде зеленчуково с месо или жълтък. За СЗ предлагам елда с плод или банан с някакъв друг плод. Не знам дали е ок. Глутен не въвеждах по схема, за мен няма смисъл. Правя му сухари от ръж и лимец и понякога вечер му давам да гризе, за да можем и ние да се навечеряме човешки.

# 693
  • Мнения: 230
Да, наистина беше трудно да намеря ръж, но ръжени ядки има доста видове, аз взех от едно магазинче за здравословни храни на килограм. И аз го въвеждам бавно, според лекарите, при които го водя, нямало особено значение, ако се отключи алергия можело и на 20 години.

# 694
  • Мнения: 311
Аз с първото въвеждах по правилата.  Сега не. За съжаление всички алергии могат късно да се отключат.  Мъжа ми преди 5 години отключи към казеин, но да не разводнявам темата.

# 695
  • Мнения: 4 942
И аз не спазвам схеми. Давам по усет, много се вживявам иначе със захранването, а то детето си показва. Хапва си доста от всичко. Засега нищо не е отказал. Понякога се мръщи на нещо, което за пръв път опитва, като попарата например, а на следващия ден си хапва сладко-сладко.
Омръзна ми от схеми за ядене, схеми за сън, за будуване и какви ли не схеми. Така само аз се напрягам.
И да се оплача, че няма промяна със съня нощем, даже по-зле става. Започна да се буди на всеки час и само гърда го успокоява. Чудя се кога ли започват да спят поне малкоооо на година-две?

# 696
  • Несебър
  • Мнения: 529
Тинити, защо не се свържете с някой консултант по детски сън? И който е "за" кърменето. Може да ви е от полза и да ви олекне малко, но се иска упоритост и работа две-три седмици.

# 697
  • Мнения: 4 942
Тинити, защо не се свържете с някой консултант по детски сън? И който е "за" кърменето. Може да ви е от полза и да ви олекне малко, но се иска упоритост и работа две-три седмици.
Не виждам с какво може да помогне, защото видимо го боли или коремчето или венците. Затова се буди и иска само да цока, така се успокоява.
Те дават само едни и същи съвети валидни за всяко дете общо взето.

# 698
  • Мнения: 204
Тинити-и моето се буди на2 ,на3,понякога и на един час. И аз  все се питам кога ще се наспя. Но както мина раждане, колики и това ще мине. И друго ще дойде GrinningCold Sweat,но така ще е вече.

# 699
  • Мнения: 35 129
Аз давах вече сухар, кус кус, овесени ядки. Онзи ден и юфка му направих. Беше ми трудно с това въвеждане на различните култури. И лл каза че не наддава и го бухнах в дълбокото като го почнах с попарата и след това другите неща.

# 700
  • Мнения: 766
Аз давах вече сухар, кус кус, овесени ядки. Онзи ден и юфка му направих. Беше ми трудно с това въвеждане на различните култури. И лл каза че не наддава и го бухнах в дълбокото като го почнах с попарата и след това другите неща.

Овесените ядки как ги даваш? Защото аз първия път ги накиснах за 20-30 минути и ги изяде. После разбрах обаче, че било хубаво да се варят няколко минути. Днес така ги направих и не ги бутна изобщо, повдигаше му се..

# 701
  • Несебър
  • Мнения: 529
Сигурно, защото се разлигавят при варенето и му е станало неприятно от консистенцията. Може и само да се киснат. Особено като са фини, те вече са минали през термични обработки, за да стигнат до това им състояние. А, и кисненето във вода неутрализира, ако не се лъжа - фитиновата киселина. И е хубаво повечето зърнени и бобовите да се киснат.

# 702
  • Мнения: 35 993
Това е отчетна тема. Моля новата да бъде на стр. 50, не на стр. 47.

# 703
  • Мнения: 2 026
Това е отчетна тема. Моля новата да бъде на стр. 50, не на стр. 47.
Знам, че новата трябва да бъде на страница 50, но подсещам по-раничко, защото предния път никой не ме отрази. А предполагам след 50-та страница темата ще се заключи.

# 704
  • Мнения: 278
Тинити, защо не се свържете с някой консултант по детски сън? И който е "за" кърменето. Може да ви е от полза и да ви олекне малко, но се иска упоритост и работа две-три седмици.
Не виждам с какво може да помогне, защото видимо го боли или коремчето или венците. Затова се буди и иска само да цока, така се успокоява.
Те дават само едни и същи съвети валидни за всяко дете общо взето.
Тинити...да ти кажа..баткото ми се будеше така нон стоп, но през половин час.. до годинка....нищо не помага..и Панадол съм давала в най-тежките вечери имаше временно успокоение...дано скоро да ви приключи този кошмар...знам какво е Sad
Малката сега и избиват долните два зъба...две вечери леко пререва за 20 Тина минути...и толкоз. През останалото време спи. Всяко дете е различно за съжаление.
Мами, бебоците ви стоят ли стабилно самостоятелно на земята без да се държи за каквото и да е? Ние сме като невеляшка..и пада като тапа на земята...а днес навършихме 8 месеца и започваме 9...чудя се...не ползваме бънджита или проходилки...сякаш баткото по-рано беше по-стабилен...

Последна редакция: нд, 21 мар 2021, 22:27 от samodelia

Общи условия

Активация на акаунт