🐑''Фермата 6: Пътят на една мечта'' - тема 13 /29.11 - 06.12/🐑

  • 87 043
  • 2 413
  •   1
Отговори
# 2 220
  • Мнения: 1 444
PS: НЕ Е СПРАВЕДЛИВО

1 - Само един човек да реди битките
По-справедливо би било да се редуват - като се изтеглят всички битките да се почне от вторият дуелист - колко точки слага на първата, после първият дуелист да определи точките на 2-та, и така да се редуват!

2 - Един човек да спечели 3 битки, срещу 2 за противника, и да загуби играта!
Абсурд!
Тук не визирам само Даяна, а много други участници преди това и през предишните сезони.
Дали няма да е по-справедливо да няма точки, а победителят да печели с 3 от 2 битки ?!
Съвсем справедливо си е. Вече шеста Ферма е по този начин. Еднакво е за всички.
Игрите са с различна трудност, нормално е да имат различни точки.
Първият дуелист има предимството да си избере възможно най-удобния противник, затова се компенсира другия с реденето.

Относно как Даяна щяла да спечели ако редяла битките - ми то това може да се каже за почти всички дуели досега.
Ако единия е наистина безапелационно  по-добрият играч, то той ще победи във всички (или почти всички) битки, независимо кой ги реди.

# 2 221
  • при късмета
  • Мнения: 24 013
Дяволо, не видях друг да е писал, че очаква Надка като Чък Норис на арената и да бие с 10:0. Относно това казах, че вероятно само ти си го очаквал, а си написал, че масово са го очаквали. Някак не е много хубаво да слагаш думи в устата на всички останали участници в темата, особено когато с изключение на твои постове, други с такова съдържание няма, та не знам как прецени, че масово се е очаквало Надка да е Чък Норис

# 2 222
  • Мнения: 692
Много великодушна и всеопрощаваща ССФ! До вчера а- у против Даяна, сега като си тръгна, роним сълзи.
Ми колкото и да ми е противна Надя, се радвам, че Дайчето най- после ще се махне от екрана! Опропасти сезона това неориентирано момиче, отдавна трябваше да я разкара някой.
Аз поне винаги съм се стремяла да съм обективна.
Който пише в темата от ден първи, помни, че моята женска фаворитка беше именно Даяна.
И малко Милена.
Твърдо бях зад нея, докато не почна да прави маймунските номера.
За всички тях подобаващо съм си писала мнението.
Но!
Това не значи, че трябва да отричам силните ѝ и положителни качества.
Тя е силен играч, умно момиче, печелеше си честно имунитетите, работеше без да мрънка, не беше конфликтна, беше супер справедлива и честна, казваше си на хората в очите това, което мисли за тях, и затова аз я харесвах.
И още я харесвам.
За мен е грозно заради едно лошо нещо, да обезличаваме останалите добри.
За мен истинския победител тази вечер е Даяна. Това е, Надежда не показа наистина нищо особено и спечели само защото тя нареди битките.
Къде не показа нищо особено на арената или във фермата?
И на двете места.
Във фермата показа основно интриги. Та тя сама си каза - не е ковала, не е рязала. Не е готвила, готвеше първите няколко дни. Какво е правила освен едно сирене, тя си знае.
Да, спечели някакви имунитети, но и Даяна ги печелеше.
Що се отнася до арената, вече писах.
Чист късмет и побутване от опосумите с разбърканите битки.
Ако се бяха играли по ред на номерата, при резултат 6:0 за Даяна и тази игра с коването, дето Надка я взе със секунди преднина само на късмет, защото бяха напълно равностойни, не се знаеше кой кого.
Защото се видя, че късокраката Надежда само се мъчеше на гредата, щеше да е изморена и не се знае колко силна при коването.
А и нали все пак никога не е ковала пирони.....


Hands Plus1Hands Plus1

Малките джуджета   бутнаха  дрътата  невестулка........AngryAngry

# 2 223
  • София
  • Мнения: 27 220
Ма Ко,
ами Мне, напротив, вадя се изводи от нагласите. Няколко пъти четох, че Надя ще спечели убедително, а след дуела, ама очакваше се повече от Надя. Е, това малко ли е което показа?
Аз дето съм и фен бях сигурен, че ще близко и тежко и сега когато това стана факт и познах се учудвам, че това изобщо се поставя под съмнение.
Браво и на двете и толкоз. В нито едно мнение относно този дуел не съм бил пристратсен или непоследователен. Не съм сигурен в това обаче за противниковия отбор. Stuck Out Tongue

# 2 224
  • Мнения: 306
Само ми кажете - Данчо тъп ли е???
Стоян тъп ли е?
Даже и Мара е тъпа. Сега ще започне едно гушкане с Надето, едно прощаване.

Даяна прекали с гушкането на този клоун. Стана жертва на отмъстителния си приятел, а не на приятел, който се е объркал.
А бе, каква жертва бе хора, това е фермата, а там се провеждат дуели. Отмъстителният приятел, който предал Даяна я отгледа и издундурка 3 месеца. WTF?

# 2 225
  • Мнения: 692
да им  цъцка  млеко и да надуват  папирусите

# 2 226
  • Мнения: 14 091
Стига с това - развалила му годежа, развалила му семейството. Той семейство не е имал и преди Дая, сам си каза, че това е поредното му залитане встрани. Това, че Камелия няма достойнство и си мисли, че ще го задържи с два буркана лютеница, си е неин проблем. Ако Пижамчо държеше на Камелия, нямаше не само точно на нея да ѝ обяснява, че Даяна е перфектната жена, но и нямаше да се лигави с Дая. Никой не му е виновен, че са му слаби ангелите и му се иска агнешко.
Даяна допусна много грешки в отношенията с мъжете във Фермата, но няма вина за провала на отношенията между сгодените. Пижамчо сам се справи успешно.

# 2 227
  • Мнения: 9 700
Не оспорвам победата на Надя.
Просто е факт, че беше супер близо до загуба на нула.

Кое е последното обаче? Wink
Защото хем написа, че Надя е победила с комфортно предимство и напълно заслужено, хем после, че е била близко да загуби на нула.
Защото аз не виждам как е била близко да загуби на нула. Даяна в нито един момент не водеше в играта.

Победи в играта за пет точки с много голям аванс пред Дая. Заслужено. С това спечели дуела.
Не оспорвам победата и, пиша го поне за трети път.

Вярно е, че Дая не е водила в играта за четири точки нито за момент. Една дъска преднина са 2 пирона преднина.
Чисто теоритично тези два пирона са разликата в резултата от 9:6 до 0:10. Видяхме, че Надя не е особено прецизна в коването. Затова и твърдя, че Надя е била близо до загуба на нула.

Отделно ако бяха в ред игрите не се знае как щеше да се развие дуела, с психологическия натиск върху твоя състезател. Но това е отделна тема Simple Smile

Само за едно съм сигурен. Тези две дами скриха топката на Милен и Боби.

# 2 228
  • Другата България
  • Мнения: 37 396
Ма Ко,
ами Мне, напротив, вадя се изводи от нагласите. Няколко пъти четох, че Надя ще спечели убедително, а след дуела, ама очакваше се повече от Надя. Е, това малко ли е което показа?
Аз дето съм и фен бях сигурен, че ще близко и тежко и сега когато това стана факт и познах се учудвам, че това изобщо се поставя под съмнение.
Браво и на двете и толкоз. В нито едно мнение относно този дуел не съм бил пристратсен или непоследователен. Не съм сигурен в това обаче за противниковия отбор. Stuck Out Tongue
Понеже по принцип имаш способността във всеки пост да казваш, че си "познал" нещо си и че то е факт, стана малко като с циганката, дето те хвалеше, ама умря, та се налага сам да го правиш.
"Познал си" и "факт" едно нещо само в твоите очи не го прави общовалидна истина, и следва след като масата има противоположно мнение на твоите "познати факти", да се замислиш дали пък грешката наистина не е в твоя телевизор. Знаеш, че си ми приятелче и това, че мислим различно нищо няма да промени, затова и си позволявам да ти го кажа.
Няма как от хипотетично 100 пишещи 95 да твърдят едно, а ти друго, и да го представяш като "факти".
Та да ти кажа да не се учудваш, че нещо се поставя под съмнение, нещо, написано от теб.
Може би просто защото не е вярно?

# 2 229
  • София
  • Мнения: 11 590
Една дъска разстояние и Надя щеше да е аут, Даяна взе три битки и едната бяха на кантар, реално до последната можеше и да не стигне, ако не беше тази дъска преднина и дуелът да завърши на нула. Много оспорван дуел, но Надя победи, само защото тя ги реди. Предпочитам победителите да са поне с 3 игри, така не е никаква категорична победа. Хем лош характер, хем на арената не беше впечатляваща, че човек да си каже, че заслужава финал. Ваня поне се доказа няколко пъти.

# 2 230
  • Мнения: 2 094
Много драматични постове ,то Дая жертва на приятеля си ,после пък той на ръце да я носи до живот Joy направо не е за вярване колко навътре се приема съдбата на участниците в цирка,който гледаме. Какво значение има дали Даяна ще си тръгне днес или след 2 дни,тя няма как да спечели формата и е безсмислено да се ядосва някой,че чак и да се жалее за нея. Моето мнение е ,че трябваше да излезе много отдавна,което и щеше да е по-добре за нея,щеше да си  спести излагацията и срамът

# 2 231
  • Мнения: 13
Извинявам се много, че ще ви разваля моабета, но искам да опровергая една легенда (ако може)

В най-напрегнатата и оспорвана битка изобщо този сезон (коването на мост за 4 точки) прочетох поне 20 мнения за прословутия половина пирон за Надя и как видите ли спечелила на магия. От половин пирон и магия стана чак незаслужено и късметлийско.
А всъщност драги зрители, Надя не е на полуфинал, НЕ. Даяна всъщност печели с 10:0?!?!
Grinning Grinning Grinning

Така,
1) В 2/3 от дуела Надя водеше с 2 дъски. 2!!
Замота се на дъска номер 20, там изпраска сигурно 20 пирона, но се събра и пак водеше с дъска.
Чак на 22 дъска Даяна настигна Надя, но винаги беше след нея. Тя просто хващаше дъската, но Надя заковаваше вече своята и да кажем водеше с пирон и половина грубо казано.
И на финала. Когато Надя закова дъска номер 25 и развя знамето, Даяна само бе хванала своята 25-та дъска. Дори не бе хванала пирон в ръка.
Така че няма никакъв половин пирон, микрон и пр. форумни легенди.
25 на 24 дъски за Надя! Simple Smile
Ако Дая редеше битките, нада изхвърчаше само с две спечелени от пет. Нищо, сега ще й е по -гадно като разбере колко я мразят всички ...

# 2 232
  • Варна/Амстердам
  • Мнения: 1 212
Надя всъщност доказа, че не е комплексен играч. Дори тя поздрави Даяна и я нарече победител. Не съм почитател на нито едната от двете дами, но обективно погледнато победите на Дая бяха много по-категорични от тези на Надежда.

# 2 233
  • при късмета
  • Мнения: 24 013
Дяволо, да очакваше са Надка да спечели, но това, че някой е очаквал да бие с 10:0 или да е Чък Норис е само в твоята глава. А ти си твърдо убеден, че масово се очаквало. Аз само в тази част не се съгласих с теб, масово такива мнения изобщо не е имало. Всъщност за "убедителна" победа беше само ти.
И се видя, че Надка изобщо не е толкова силна, колкото самия ти си мислиш. Тук масовото мнение е обратното на твоето и е за сегашните коментари, които в момента се пишат. Не е трудно да се следи

# 2 234
  • Мнения: 3 865
Това редене (разбъркано), което направи Даяна, със сигурност е в резултат на някаква логика и асоциации, които само тя си знае. Но да се твърди, че не можела да ги запомни, при положение че се видя, че може... ами абсурдно ми е...

Ама разбира се, че може да се запомни. Някои хора имат фотографска памет - там логика не е нужна - просто си помнят. Мога само да им завиждам.

А Даяна аз ли не видях или тя не си взе довиждане с никой освен в Йордан. Даже и Петър пренебрегна.

Общи условия

Активация на акаунт