Хеликобактер пилори - втора тема

  • 52 525
  • 626
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 340
"Лина" правят при нас. Най-вероятно и в Пловдив като по-голям град.

Благодаря. Четох за Лина, но не съм звъняла, защото прочетох недобри отзиви /не за Пловдив, де/, та се чудя, дали да пробвам там.

Нямахме избор. Дъщеря ми си идваше за три дена и исках да й направят тест. Все е някакъв обективен показател и най-точен за неинвазивните. И при нас се прави само в централна лаборатория на Лина.

Скоро ли сте го правили? Колко струва и какво се изисква при теста - някаква подготовка, как протича изследването?

# 616
  • Пловдив
  • Мнения: 437
През декември писах на фейсбук страницата на Лина и от там ми казаха, че в Пловдив все още не правят дихателен тест.
Сега вече може и да правят, но едва ли.

# 617
  • Мнения: 340
През декември писах на фейсбук страницата на Лина и от там ми казаха, че в Пловдив все още не правят дихателен тест.
Сега вече може и да правят, но едва ли.

Днес ще им звънна.

# 618
  • Мнения: 13 815
Скоро ли сте го правили? Колко струва и какво се изисква при теста - някаква подготовка, как протича изследването?
между 35 и 40 лв по спомен. Гладен жаден не мил зъби не пушил ако пуши. Мисля че имаше и изисквания към лекарства и АБ , ще го потърся сега ....  Аз я накарах да не яде след 20часа предната вечер.

Цитирам от сайта на лина
"Условия за правилното провеждане на теста - Пациентът трябва: да не е взимал антибиотици най-малко 1 месец, да не е пил инхибитори на протонната помпа две седмици, Н-2 блокерите - трябва да се спрат предишния ден преди изследването".

# 619
  • Мнения: 340
Скоро ли сте го правили? Колко струва и какво се изисква при теста - някаква подготовка, как протича изследването?
между 35 и 40 лв по спомен. Гладен жаден не мил зъби не пушил ако пуши. Мисля че имаше и изисквания към лекарства и АБ , ще го потърся сега ....  Аз я накарах да не яде след 20часа предната вечер.

Цитирам от сайта на лина
"Условия за правилното провеждане на теста - Пациентът трябва: да не е взимал антибиотици най-малко 1 месец, да не е пил инхибитори на протонната помпа две седмици, Н-2 блокерите - трябва да се спрат предишния ден преди изследването".

А как протича изследването - четох че се гълтала някаква капсула, но какво точно се прави, не разбрах.

# 620
  • Мнения: 13 815
не съм била с нея , не съм я питала, тя е  голяма , интересуваше ме резултата.

# 621
  • Мнения: 6 119
За дихателния тест просто няма избор на лаборатории. Или Лина, или друг вид тест. В нашия град имаме и Бодимд, и Синево, но не правят. В Рамус не съм проверявала, защото за мен не съществуват като лаборатория.

# 622
  • Мнения: 340
За дихателния тест просто няма избор на лаборатории. Или Лина, или друг вид тест. В нашия град имаме и Бодимд, и Синево, но не правят. В Рамус не съм проверявала, защото за мен не съществуват като лаборатория.

Проверих в Лина. Няма дихателен тест в Пловдив, само Варна и Бургас. Видях в сайта на аптеки 36.6 фекален тест в домашни условия. Някой пробвал ли го е?

# 623
  • Мнения: 13 815
За дихателния тест просто няма избор на лаборатории. Или Лина, или друг вид тест. В нашия град имаме и Бодимд, и Синево, но не правят. В Рамус не съм проверявала, защото за мен не съществуват като лаборатория.

Проверих в Лина. Няма дихателен тест в Пловдив, само Варна и Бургас. Видях в сайта на аптеки 36.6 фекален тест в домашни условия. Някой пробвал ли го е?

Разберете че тест не се прави просто така , всеки тест търси и открива хеликобактер в различи ситуации, защото мери различни показатели . Примерно Показва антитела или текуща инфекция или нещо друго. Ако ситуацията е различна - резултатът  може да е сериозно компрометиран - фалшиво положителен или фалшиво отрицателен - да кажем теста мери антитела но ги няма , защото пациентът е във фаза болест а те се изработват доста по-късно. Или мери фекален и показва наличие на хеликобактер, защото показателите се нормализират след колко беше месеца - специфики все от този сорт. Тестовете не са еквиваленти така както повечето хора си мислят. Има информация в интернет, можете да прочетете, но при все разбирането й изисква задълбочени познания, затова винаги е по-добре консултация с лекар.

# 624
  • Мнения: 11
Здравейте.Някой лекувал ли е детето с Прохелико? В каква дозировка го давахте?
Детето ми на 3 години и има Хеликобактер Пилори.

# 625
  • In the land of Never Never
  • Мнения: 1 795
Здравейте.Някой лекувал ли е детето с Прохелико? В каква дозировка го давахте?
Детето ми на 3 години и има Хеликобактер Пилори.
Аз се излекувах с Провиотик Хеликобактер. Но за дете на три години, не знам каква трябва да бъде дозата.

# 626
  • Мнения: 1 140
Здравейте, мой близък с дивертикули и ХБ попадна на няколко лекари, които му казват, че няма смисъл да лекува ХБ - проблемите му идвали от дивертикулите… има ли хора със сходни проблеми? Оплакванията му са подуване, газове, тежест.

Общи условия

Активация на акаунт