Автоимунен тиреоидит на Хашимото - тема 64

  • 29 197
  • 736
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 11 827
Значи съвсем вероятно от това да са такива резултатите. При отслабване може да усвоявате по-добре хормона и дозата да идва много, все пак и съотношение кг пациент/мг хормон също има въпреки, че е относителна. След Ковид много се разбутват нещата също.
Отслабването целенасочено ли е било? В смисъл ако е от промяна в храненето това също влияе.

# 31
  • София
  • Мнения: 285
Да, свалих ги с режим, а се боря с тези килограми 6 години. Това също допринася за съмненията ми, как със занижена функция през октомври се получи.
Благодаря за включването, следващите ще пусна в Бодимед и поне ТСХ ще засека и в Кандиларов.

# 32
  • Мнения: 11 827
О получава се, аз също с хипофункция и с режим свалих за 5 месеца 12 кг. И това се отрази положително на резултатите, по-здравословно хранене, по-малко кг определено организма се чувства по друг начин.
А проверявани ли са инсулин и кр.захар? При проблем с кг, обикновено нещата се забавят и от там, също така са си редовен спътник на хипофункцията такива проблеми. Аз заради повишен инсулин главно бях започнала режима, не че и кг не ми бяха важни.

# 33
  • Мнения: 205
Аз съм свалила 3 кг.без никакви съзнателни опити за това. От 55кг. сега съм 52 и не знам на какво се дължи... През отпуската в края на месеца ще ида да пусна ПКК и разни други показатели - витамини,минерали и т.н.... Пия си Л-тироксин 50/75 през ден.В хипо съм,а ТСХ много бавно пада... Така ще бъде до контрилният преглед през януари.....
Но това с отслабването ме ужасява... Както и жестокият косопад. Sad

# 34
  • Мнения: 11 827
Не се плаши така, възможни са много причини - стрес, анемия...Хубаво е наистина да се види за дефицити - желязо, В12, кр. захар, инсулин също провери. Косопада може и от желязо, може и от хипофункцията.
 

# 35
  • Мнения: 205
Не се плаши така, възможни са много причини - стрес, анемия...Хубаво е наистина да се види за дефицити - желязо, В12, кр. захар, инсулин също провери. Косопада може и от желязо, може и от хипофункцията.
 


Пия Б12 . Желязо ми беше добре последият път. Захарта също. Но както казах,ще правя доста изследвания след 10-12 дни. Тогава,надявам се,ще стане ясно какво е.

# 36
  • Мнения: 1 381
Един професор ми каза, след изкаран ковид поне 2 месеца никакви изследвания не се правят, защото са лоши и нереални. 🤷‍♀️

# 37
  • Мнения: 541
Моя организъм е много чувствителен към л-тироксина, с някаква минимална промяна на дозата хормоните ми скачат и спадат за норматив. Имала съм резултат на ТСХ от 8 на 0.004 за период 30 дни с доза променена само с 25 гами. Много трудно напаснахме дозата, моя лекар всеки път ме пита за килограмите, явно наистина са от значение и въпреки разнопосочните мнения аз имам различна нужда от хормон в топлите и студените месеци.
Хормоните са щура работа и там няма общо правило, единствения вариант да сравните е с една и съща кръвна проба да работят няколко клиники примерно.

# 38
  • Мнения: 11 827
А винаги ли си вземала само Л-тироксин?
Мисълта ми е пробвала ли си с Еутирокс? Доста хора които минаха на Л-тироксин поради липсата на Еутирокс, пак се връщат на него, явно Л-тироксина на доста хора не действа добре.

# 39
  • Мнения: 541
Не са ме насочвали към друго лекарство засега. Вече си имам изграден режим за л-тироксина и си действам с него от около пет години.

# 40
  • Мнения: 1 381
Хора, никак не ми харесват нещата.. от 4.65 /при вдигната доза на 0.75 мг всеки ден/..гледайте

Вдигам директно на 100..даже се чудя дали да не редувам 100 и 150? Какво ще кажете?

# 41
  • Мнения: 11 827
Бенчи вдигни на 100 според мен, защото от 75мг да минеш директно на 125мг си е голям скок. Т3 как беше преди това?


Не са ме насочвали към друго лекарство засега. Вече си имам изграден режим за л-тироксина и си действам с него от около пет години.
Добре.
А другото лекарство си е съвсем същото, просто е на друга фирма.

# 42
  • Мнения: 541
Аз бих вдигнала на 100 и проверка след 30 дни, ако сте до 60 кг не взимайте повече от 125 без консултация, според мен.

# 43
  • Мнения: 1 381
Т3 не го бях изследвала предния път, но по предния преди бебчо беше пак нисък..
Иначе съм 48 кг. Прави сте, ще вдигна на 100 и вторник на преглед.
Опасно ли е за бебето този висок ТСХ? Разтревожих се..

# 44
  • Мнения: 11 827
Ти кара Ковид нали? Колко време мина, да не си разбутана от това все още.
Не се тревожи ще спадне ТСХ, колко жени са бременни без да се изследват и да знаят, че имат проблем.

Общи условия

Активация на акаунт