Автоимунен тиреоидит на Хашимото - тема 64

  • 29 293
  • 736
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 382
Карах да, края на октомври дадох - резултат. Може и от това да е, аз го изкарах сравнително леко, та нищо чудно да ме е ударило в жлезата.
Благодаря 💐

# 46
  • Мнения: 9
И при мен имаше подобни аномалии тази година.. , но все пак тсх се вдига и от лош липиден профил, от ир, от стрес. С тсх 8 ме лекуваха с доза 100 и бързо ме смъкнаха до 0,1. Беше ужасноо...
На мнение съм, че тсх под 10 трябва да се лекува, само при наличието на симптоми. Вече 7 месеца не ми е ок. И с този постоянен стрес, с бебе вкъщи и няма как ми е спокойно. На жлезата й трябва време да се възстанови, целият организъм да се успокои. А с безсъние и стрес, това не си случва.
А когато си с бебе, таласемия, хипотиреодизъм и гръбначни проблеми... всичко ми идва в повече.

# 47
  • Мнения: 1 518
Тсх не се лекува, нито хипотиреоидизъм, нито Хашимото! Да, за тсх 8, дозата ти е била висока, освен ако тсх не е било още по-високо преди това. Но въпреки всичко дозата е изключително индивидуална. Последно с доза 75 моето дете беше с тсх 9 и тр още да вдигам. Предвид бебчето, (само предполагам) не се чувстваш добре от надбъбречна умора. Четеш много грешна информация относно тсх под/над 10. Тсх над 2,5 е предпоставка за инсулт/инфаркт. Около 10 за перикарден излив. Всяка година по веднъж задължително следим здравето на сърцето при кардиолог.

# 48
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
привет,

от последното изследване ФТ3 и Фт4 са ми нисички и ми трябва леко вдигане на дозата. Уви, чисто логистично не успявам, защото имам само 50мгр. таблетки и трябва да я срежа на 4 или 6 и да взимам към 50те, които нормално си взимам, но бебето е много заинтересувано от таблетките и не успявам да измисля как да процедирам, за да не ги докопа нарязаните.

вчера забравих сутринта да взема хормона, сетих се чак следобед като взех да се влача и към 15ч. взех 25мгр.
днес сутрина си взех 50гр и съм пушка, много по-добре, отколкова само с 50мгр. сутрин.
сега се чудя, може ли вече да взимам да кажем 12,5 мгр. и сутрин 50мгр?
някой правил ли е така двоен прием?
друго не ми хрумва.

# 49
  • Мнения: 9
Тсх не се лекува, нито хипотиреоидизъм, нито Хашимото! Да, за тсх 8, дозата ти е била висока, освен ако тсх не е било още по-високо преди това. Но въпреки всичко дозата е изключително индивидуална. Последно с доза 75 моето дете беше с тсх 9 и тр още да вдигам. Предвид бебчето, (само предполагам) не се чувстваш добре от надбъбречна умора. Четеш много грешна информация относно тсх под/над 10. Тсх над 2,5 е предпоставка за инсулт/инфаркт. Около 10 за перикарден излив. Всяка година по веднъж задължително следим здравето на сърцето при кардиолог.
Не, 8 си беше. И вече 7 месеца не мога да регулирам дозата. Кърмих на доза 50 и бях ок. Но дозите се регулират по кг и тн. Но вече чувам и чета и се запознах с много хора, на които са дадени конски дози. 125..150 си е направо заместителна терапия за хора, без жлеза или поне за хора с различни килограми. Трима ендота се хванаха за главата, казаха, че съм за доза най много 50 и с моя чувствителен организъм.. или 25 или без хормон, щом така ми се отразява.

# 50
  • Мнения: 1 025
По време на бремеността и аз пиех 100 Л-Тироксин.
Приятелка, бременна в Испания, с ТСХ около 4, не пиеше нищо, позната в Швейцария, отново бременна,с ТСХ 6.8 също нищо не приемаше...Просто не им изписват..Дано ти звучи успокойтелно, имат здрави деца на по 2г.

# 51
  • Мнения: 1 382
Охх, аз минавам на 100 5 дни и 125 2 дни.. Ендото каза, че съм 10тата пациентка с такива фрапиращи резултати след изкаран ковид. Но ме успокои, защото като мине този "шок" от инфекцията, тсх ще се нормализира. Обясни също, че за бебето е важно фт4, което било ок при мен. 🤷‍♀️

# 52
  • Мнения: 11 864
А каза ли за колко време средно минава този "шок"?

# 53
  • Мнения: 1 382
Не, при всеки различно. Но мен ще ме следи изкъсо и след 20 дни пак на изследвания, защото другото което се наблюдава е изведнъж рязко спадане на Тсх. 😑

# 54
  • Мнения: 1 111
На мен ми потвърдиха Хашимото, започнах хормон и след 10 дни се разболях от covid. Вече минаха три седмици, още нямам обоняние и се чудя кога да си пусна пак изследване... Кой знае как ми се е разбутало всичко. Пулсът ми скача понякога и не знам от болестта ли е или дозата ми не е ок.

# 55
  • Мнения: 7
Здравейте, пуснах си изследвания за антитела. На вас как ви се виждат резултатите? Ендокриноложката ми каза, че са ок, но на мен втория показател ми се вижда извън нормата...или аз бъркам нещо. Благодаря предварително 🙂

# 56
  • София
  • Мнения: 3 069
Охх, аз минавам на 100 5 дни и 125 2 дни.. Ендото каза, че съм 10тата пациентка с такива фрапиращи резултати след изкаран ковид. Но ме успокои, защото като мине този "шок" от инфекцията, тсх ще се нормализира. Обясни също, че за бебето е важно фт4, което било ок при мен. 🤷‍♀️
Дано бързо да минава "шокът" при всички.

# 57
  • Мнения: 1 728
Здравейте, при съвсем случаен преглед с ехограф на щитовидната жлеза се оказа, че е силно възпалена и най-вероятно става въпрос за Хашимото. Днес излезнаха резултатите ми, пуснати в лаборатория, ТСХ ми е 5,800, всичко друго е в норма, от лабораторията ми казаха, че най-вероятно е ранен стадий на Хашимото. ЛЛ ще може да ме приеме и даде направление за ендокринолог чак след празниците и затова се обръщам към вас

# 58
  • Мнения: 11 864
Аз не разбирам точно какво очаквате от нас Simple Smile Покажете изследванията. От информацията която сте дали се вижда единствено, че има понижена функция на жлезата и вероятно ще ви трябва прием на синтетичен хормон. Относно Хашимото това е автоимунно заболяване и се определя или от завишени антитела - ТАТ и МАТ или по структурата на самата жлеза видяна на видеозон.
На първа страница има достатъчно информация може да се запознаете с нея.

# 59
  • Мнения: 1 728
това са резултатите

Общи условия

Активация на акаунт