аборт - вакуум

  • 372 503
  • 1 043
  •   1
Отговори
# 60
Да мерси много за отговора!
Аз знам за какво са лекарствата... само Ясмин не знаех как да го пия! А и не е предписан специално като противозачатъчно, а за регулиране на цикъла  Confused
Дано всичко мине нормално...

# 61
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
би ли описала как проте4е аборта, упойки, процедура и тн.! това ме 4ака скоро и искам да знам какво да изисквам от докито дотогава,ако е пропуснал!при алергии към упойки някой има ли да се е справил без усложнения?

# 62
  • Мнения: 1 335
А и не е предписан специално като противозачатъчно, а за регулиране на цикъла 

Регулиране на цикъла казваш. Накратко регулиране на цикъла означава едно - регулиране на хормоналния баланс на РЕПРОДУКТИВНИТЕ ХОРМОНИ (тези, от които идват бебетата).
Миличка, Ясмин (както и всички медикаменти от този вид, подчертавам всички) имат една основна функция- противозачатъчно средство.
Другите като регулиране на цикъла, терапия за СПКЯ, намаляване на ПМС, изчистване на кожата, намаляване на нежеланото окосмяване и каквото се сетиш се нарича желан страничен ефект.
Поради състава и предназначението приема на Ясмин започва както е описано в листовката за пациента - от първия ден на менструално кървене. За каквото и да ти е предписан и каквото и да ти е обяснено по повод това защо ти е предписан, изчакай първата редовна менструация.
Приемай силна храна, витамини и се грижи за себе си
Всичко ще е наред Peace

Последна редакция: нд, 25 ное 2007, 14:50 от arcana

# 63
arcana мн благодаря!  Hug
НО има още нещо, което ме притеснява... темературата ми се качи на 37.7.. може и от настинка да е, защото ме боли глава и гърло.. но все пак ако имам и утре ще ходя на лекар колкото и да не ми се иска  Confused надявах се всичко да мине без усложнения.. но  smile3516

marsy  мен много ме беше страх.. не знаех какво да очаквам. сложиха ми пълна упойка и заспах на момента... след това се събудих в леглото си... не чух нищо, не видях нищо.. поне избегнах до някъде стреса!
Първия ден не боля нищо.. чувствах се добре, може би още е действала упойката... но от следващия започна ужаса! особено от този Methergin много ме боли корема.. гадно е.. но се надявам до няколко дни на мине

Успех мила! надявам се пр теб всичко да е наред!
А за алергиите предварително те питат имаш ли алергии ъм лекарства и си преценят вече какво да правят!
Но според мен... трябва да си искаш пълна упойка
успех newsm17


и все пак да попитам има ли някоя, която е вдигала така темература, а всъщност не е имало усложнение??

# 64
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
благодаря,не вярвам да рискуват за пълна упойка и без това съм сложен слу4ай! но метергина защо го дават, за да предизвикат контракции ли? ами то на мене вси4ки доктори то4но заради контракциите от цитотека (нещо като метергина трябва да е)не рискуват с хап4ета, има опасност от  отваряне на някоя  от операциите! тю, мене как ме е страх,колкото секциио! като казаха, 4е риск винаги има и сега съм се сдухала яко от страх!дано мине и да ми мине и душевните терзания!здраве на вси4ки!

# 65
  • Мнения: 1 335
marsy, мисля ти беше пуснала подобна тема наскоро.
Извинявам се, но в коя седмица си? Питам защото аз имам 2 аборта заради мъртви плодове. И двата пъти губя бебетата горе-долу по едно и също време; кюретажа е в 10 г. с. При първата процедура освен другото, получих и алергия от упойката. При втората настоявах за месна упойка - сложиха ми лидокаин. Боли много, но не получих алергична реакция. Не е ли възможно да се използва райски газ или нещо? Или с вакуум (до 7 г. с.), там мисля няма такава анестезия, но не съм лекар.
Метегрина предизвиква съкращения на матката но не със силата на констракции, поне доколкото знам. Н мен не ми е изписван
Ето линк за препарата ако ще ти е от полза:
http://www.webapteka.ru/drugbase/name10856.html

Успех ти желая. Да но всичко мине добре

# 66
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
arcana, да аз пуснах тема, хванах бременността на малко над седмица,познавам си много добре цикъла и тялото, и имах предложение за мини-аборт и с  хап4ета, ако съм нормален слу4ай, ама не съм ,сега е някъде на 4 седмици!тази седмица ще се прави, за да не стига до кюртаж, над 5 седмици ! моите бебета не падат, толкова идеална бременност е и ....ама се налага заради риска и страха на другите!дано мине леко и да нямам последици, но аз си знам какво ми е в душата!дано не се слу4ва на никой! Hug Peace Sad

# 67
Здравейте пак!
Искам пак да попитам нещичко, което малко ме тревожи...  Thinking
Днес е 10 ден след аборта и аз все още имам много слабо кървене (ярко червено), а от клиниката ми казаха, че кървене е нормално до 7-ия ден  Cry
При вас как беше??? Нормално ли е или наистина има проблем?
Само да кажа, че Метергина не го пих 7 дни както ми предписаха, а само 2-3 дни, защото имах доста силни болки от него, а ми се налагаше да прекарвам по-голямата част от деня навън  Cry

Моля, кажете ми как беше при вас? Иска ми се всичко да е нормално
и вече съжалявам, че го направих, но.....  newsm45

Благодаря предварително за отговорите!

# 68
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
аз първия ден нямах много кървене, капки при забърсване и малко на превръзката! но от в4ера следобяд тръгна по -силно! и сега върви със силата на менструация!днес ще си взема лекарствата, 4е даже рецептата е в мъжами, аз пих само бг доксициклин ден и половина и не знам освен антибиотика какво имам!но помня,4е бяха две!после ще пиша пак!  от упойката повръщах пак както и преди, не ги понасям добре, но поне се събудих, мене ме беше страх да не стане беля и там и за аборта! но мина надявам се да нямам последици! знам до 12 дни на някои те4е! погледни пак на лекар какво е положението, плюшко!

# 69
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
така антибиотикът ми е ровамицин , освен това едни капки са ми дали при кръвоизливи, тоест да се намали те4ението! нямам метергин или подобни медикаменти за контрахиране! болки нямам, темп. също! и слава богу ! но още има време да кажа окон4ателно как съм! едва3 ден!

# 70
  • Мнения: 4 435
Едва ли те е боляло от метергина.От нещо друго е било.Извинете,че така се намесвам,аз също съм пила метергин.

И отивай на лекар.Досега кървенето трябваше да е спряло. Peace

# 71
  • Мнения: 1 335
plu6ko, не искам да те притеснявам излишно, но кървенето вече трябваше да спре ...
marsy, съжалявам, че упойката не ти е понесла. Пий си лекарствата и не пропускай контролния преглед.

# 72
  • Мнения: 487
И аз да си кажа моя случай.Направих аборта с пълна упойка(щото съм голяма бъзла иначе),събудих се почти веднага след като ме изкараха и станах.Не ми беше лошо от упойката станах и си тръгнах без да се обадя на никой и така и нищо никой не ми изписа да пия.Така че нищо не съм пила и нищо не ме боля.А метергин съм пила когато имах смущения в цикъла за кръвоспиране.

# 73
оф като прочетох каквосте писали и многосе притесних!!!  Cry
не знам какво да си мисля вече... някой знае ли на какво може да се дължи по-продължителното кръвотечение... болки нямам!
Някой ако знае да пише..
иначе утре отивам да си сменям личния лекар и ще си взема направление за гинеколог!
Благодаря ви много! Никой от близките ми не знае за аборта и няма с кой да споделя освен с приятеля си (но все пак той е мъж)... много ми е тежко. Разитам на вас!

Marsy стискам палци при теб всичко да мине нормално!  Praynig

# 74
При мен кръвотечението беше 9 дена, но си пиех редовно Метергина, а за болките - при мен бяха като при много болезнен цикъл. Не се притеснявай, всичко ще отмине. Постепенно ще се намали и психическата ти травма.Аз направих аборт преди около година и често си мисля за това, но ще продължавам напред и постепенно болката намалява.Разбирам, че няма с кой да споделиш-при мен положението беше същото, а приятелят ми даже не желаеше да говори за това,защото се потискал и ми се наложи да се боря съвсем сама.При мен гадното беше, че абортът беше направен без никаква упойка и болката беше  Sick Само бъди спокойна и вярвай,4е ще си имаш здрави и щастливи дечица един ден!Успех!Прегръщам те  Hug

Общи условия

Активация на акаунт