Малко трудна тема...за болеста рак - тема 5

  • 369 532
  • 6 648
  •   1
Отговори
# 2 355
  • Мнения: 1 408
Бубо,
Ти ваксинирана ли си? Ако е така, давай смело, маска, дезинфектанти.
В Токуда се подават документите, обаждат се за дата и час. Обикновено ме викат 9 или 10 ч, до 13:30 ч съм минала. Спазва се дистанция, маски от персонала, има добри условия за изчакване на реда.
За Александровска, ако е ходил някой скоро да пише, но големи части от нея са превърнати в ковид клиники.

# 2 356
  • Мнения: 10 604
Палечка, Пет скенерът в Александровска е в отделна малка сграда и няма връзка с други отделения.

# 2 357
  • Мнения: 1 408
Зиги,
А как е уредено минаването на пациентите? Дъщеря ми като ходеше на практика там, преди ковид ерата, пациенти чакали по 7-8 часа. Сега как е?

# 2 358
  • Мнения: 10 604
Не знам как е в момента, защото последните 2 пъти бяхме в Сити и Онкологията.
Миналата година, през ноември имаше по-строг график, не се скупчваха хората на едно място, мереха температура и тн.

# 2 359
  • Мнения: 5 003
Не съм ваксинирана.Документите по Еконт не може ли да се изпратят?За Александровска изпращам документите по Еконт и след 2-3 дни ми се обаждат за ден и час.Хотела ми е на 50 метра от сградата на скенерите.Тогава приготвяха кожното отделение,което е в съседство за КОВИД отделение,може и други отделения да са направили за КОВИД.Сигурно другаде ще отида,но поне малко да намалеят бройките на заразените.Вчера случайно срещнах лекарката на улицата,чак неудобно ми стана,че и тя помни,че скоро не съм ходила,а иначе ходя да я занимавам с какво ме боли,че ми е ниска температурата и други глупости.Има ли хотел наблизо и с паркинг?

# 2 360
  • Мнения: 10 604
Буболина, хотел Медик има паркинг.
https://planetofhotels.com/bg/blgariya/sofiya/hotel-medik

# 2 361
  • Мнения: 5 003
Аз в Медик отсядам като правя в Александровска,много ми е удобен,на 50 метра е от скенера,но от двете му страни са КОВИД отделения,едното е на 5 метра,другото на 10-15. Той и преди беше мръсен,но заради мястото го ползвах,удобно е за всякъде.Сега,ако правя другаде,трябва да търся хотел близо до скенера и да не е близо до КОВИД отделения.Аз като отида в София и си съчетавам няколко неща-скенер,масажи,прегледи при други лекари,малко разнообразие по църкви,музей,магазини. Даже единия път и на цирк ходихме,ние защото сме малък цирк,ама карай да върви.

# 2 362
  • Мнения: 10 604
Ако искаш погледни в интернет Guest House Mania - апартамент е, пише, че има паркинг и изглежда прилично, с добри отзиви е над 8 и може да спят няколко човека. За произволна дата през ноември е 52 лева за двама. На около 700 метра е от скенера.
Boulevard "Akademik Ivan Evstratiev Geshov " №9

# 2 363
  • Мнения: 5 003
Това е апартамент в блок точно срещу входа на ВМА.Последно като бях април на масажите ходихме да го видим на място,хубаво,с нови мебели,чисто,но точно срещу ВМА.Сигурно ще търся ПЕТскенер в друга болница,където няма ковид отделения и още ще се забавя.Но в този район всички болници са с такива отделения-ВМА,Александровска, Белодробната,Иван Рилски,Пирогов.Не,че другаде не може да се заразиш,но просто като чуваш и виждаш непрекъснато линейките и персонала с белите скафандри и от внушение ще се разболея.

# 2 364
  • Мнения: 10 604
Ти си знаеш най-добре, но не виждам по-добър вариант от това да вървиш пеша през територията на Александровска, на открито, без да влизаш в каквито и да било сгради, освен в тази на пет скенера.
Може да пробваш да се снабдиш със защитен Ковид костюм и да отидеш с него, ако така ще си по-спокойна.
Но недей да отлагаш още, щом е минало толкова време Hug

# 2 365
  • Мнения: 5 003
Вие на колко време правите обикновен скенер,ЯМР и ПЕТ?

# 2 366
  • Мнения: 471
Вие на колко време правите обикновен скенер,ЯМР и ПЕТ?
Bubolina ако нямаш завишение на тум.маркер или някаква клинична индикация защото тие Пет?Можеш да направиш КТ с контраст на малка таз,корем и гръден кош според мен това ше е достатъчно

# 2 367
  • Мнения: 10 604
Вие на колко време правите обикновен скенер,ЯМР и ПЕТ?
На колкото кажат докторите Simple Smile.

# 2 368
  • Мнения: 5 003
Аз след операцията нямах разсейки,нямах и терапии,лъче правих преди операцията.Първата година правех на 3 месеца,после на 4-5 и всичко беше чисто.

# 2 369
  • Мнения: 676
Мъжът ми има 3 PET скенера, и двойно КТ, по-малко от година е с диагнозата. Маркери следи сега на 3 месеца, преди септември всеки месец ходеше.
Не пропуска и не отлага, каквото и да е изследване, знаем че е важно. На Пет ходи в Дървеница, заради Пиперкова. Ваксинирани сме всички около него, освен детето, защото е още малък. Аз за да се ваксинирам от първите, защото не бях там приоритетна група света обърнах, родителите ни също /живеем отделно, но въпреки това/.
Не че не изкарах ковид след ваксината де, но не го заразих, нито детето.

Общи условия

Активация на акаунт