Малко трудна тема...за болеста рак - тема 5

  • 370 692
  • 6 648
  •   2
Отговори
# 5 415
  • Мнения: 592
Чисто информативно, вече, каква е ролята на Цитокератин 7 (ИХХ: СК 7 отрицателен, отхвърля предноклетъчен карцином). Четох, че е протеин, който се произвежда и от здравите клетки и от туморните. Какво всъщност е влиянието му?
Скрит текст:
Едно от нещата, на които се научих в последните месеци е да приемам- решенията на другите, макар, че те не са в моя мироглед, но ги уважавам и да приема, че когато съм дала 100%, но нещата не вървят както очаквам, просто така е трябвало.

# 5 416
  • Пловдив
  • Мнения: 2 092
Не се ползва самостоятелно, или с други ИХХ маркери или според локацията -за някои локации е отрицателен при плоско клетъчна хистология, а е положителен при аденокарциноми.

# 5 417
  • Мнения: 76
Здравейте!Майка мина 5 процедури sbrt на белодробни метастази.Намаше никакви оплаквания.Включиха и дексаметазон инжекции сутрин и вечер по време на процедурите.На 4-5 ден започна да вдига кръвно.Изписаха я с рецепта да продължава с дексаметазона на таблетки 3-пъти дневно.Сега обаче кръвното рязко започна да пада и е доста отпаднала.Това възможно ли е да е от дексаметазона?

# 5 418
  • Мнения: 4 205
От дексаметазона кръвното се вдига. Коригирайте дозата на хапчетата за кръвно според стойностите.

# 5 419
  • Мнения: 76
Здравейте!Имам нужда от вашата помощ.4 различни мнения за терапия.Да припомня -колоректален с белодробни метастази.Преди 10 дни sbrt в Панагюрище.Така:Професор Тимчева-folfiri-иринотекан.Канарев folfiri ,но може без иринотекан държи на cyramza.Тимчева каза на предната консултация че не вижда смисъл, защото вече сме прогресирали след Авастин и Залтрап.Апостолова не може да осигури cyramza  нито Канарев, затова ни препратиха към КОЦ П-В.Видях се с доктор Тонев той не вижда никакъв смисъл от cyramza и иринотекан.Предлага Авастин с капецитабин поддържаща или Лонсърф.Апостолова пък като и казах че не са ОК за cyramza предлага Авастин,иринотекан и капецитабин процедура от 1 ден за вливка.Може би прозвуча объркано, но вече съм тотално в ступор.Майка се чувства прекрасно, гледа 4 годишното си супер палаво внуче.Не знам какво да правим.Моля ви за съвет!

# 5 420
  • Мнения: 10 635
Дани, на мен също ми казаха след първата прогресия, и то след две години ремисия, че няма да включват отново Авастин, тъй като вече е прогресирала след него.
Syramza никой не ни е предлагал.

# 5 421
  • Мнения: 76
Да обаче дори да я оставят на поддържаща тя също е Авастин и капецитабин.В шах съм отвсякъде.При вас zigi има ли ефект от иринотекан?

# 5 422
  • Мнения: 10 635
Другата седмица ще знаем като мине пет скенер.
Засега единствената информация е, че туморният маркер е леко надолу.

# 5 423
  • Мнения: 76
Дай Боже всичко да е наред!

# 5 424
  • Мнения: 10 635
Благодаря! На този етап се моля да няма прогресия! Макар и да се надявам на чудо...

# 5 425
  • Другата България
  • Мнения: 37 443
Зиги, стискам палци и вярвам, че всичко ще е наред! Hug

# 5 426
  • Мнения: 444
Здравейте, колко време след лъчетерапия може да се направи 5 КТ скенер?
Благодаря

# 5 427
  • Мнения: 1 406
Здравейте, колко време след лъчетерапия може да се направи 5 КТ скенер?
Благодаря

3 месеца

# 5 428
  • Мнения: 444
Здравейте, колко време след лъчетерапия може да се направи 5 КТ скенер?
Благодаря

3 месеца

Благодаря.
Някой от групата ходил ли е при доц. Рангачев в ИСУЛ - лицево челюстна хирургия и онколог.

# 5 429
  • Мнения: 317
Здравейте, колко време след лъчетерапия може да се направи 5 КТ скенер?
Благодаря

3 месеца

Благодаря.
Някой от групата ходил ли е при доц. Рангачев в ИСУЛ - лицево челюстна хирургия и онколог.
Аз мисля, че Рангачев е УНГ. Иначе, аз ходих при проф. Станимиров, ЛЧХ

Общи условия

Активация на акаунт