"Искам бебе" ни събра и вече гушкаме своята мечта- Тема 1

  • 43 400
  • 738
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 3 597
Ние през седмицата сме на консултация и ще обсъдя и с док , макар да е рано , просто информативно .

Мама , мисля , че няма група ... аз случайно я разпознах 💙💙🙂

# 256
  • Мнения: 2 119
Мери, всеки си преценява с какво и кога да започне. Нашата педиатърка освен всичко, което видя, че може да прави малчо, каза, че препоръчва започване на захранването и заради АМ. Даде зелена светлина да започваме, но не каза как да си ги подредя. Каза, че някои започват със сок, други със зеленчукови пюрета, трети с безглутенови каши, но да не давам сладки пюрета, защото после няма да яде другите. Аз уж нямаше да чета нищо, но четох и главата ми бръмна. Започнах с карфиол, продължавам с картоф (въпреки че мислех накрая да е той), после броколи, пащърнак, тиква, морков, сладък картоф. Тиквичката е в комбинация, та накрая ще е тя. Така съм ги наредила в главата си, като идеята ми е първоначално да давам безвкусните, после по-сладките и едновременно с тази схема прилагам и схема разпускащ-запичащ, както и от слаби алергени към по-силни. Малчо няма проблеми с газове и изхождане засега, но си имам еспумизан вкъщи. Вече има две зъбчета. Обръща се във всички посоки, не е за оставяне сам. Обича много по корем и прави опити да лази, но се движи назад.. Вече седи в столче за хранене и кошара за игра, защото като го оставяа на активната гимнастика на земята и го намирам под масата на килима...

 Мама, а защо се налага да ти вадят мъдреца сега?

Последна редакция: сб, 06 мар 2021, 17:33 от Jаsmin

# 257
  • Мнения: 1 132
Мери, като ме срещна, да се беше обадила 😂
Аз захранвам вече, на 4 месеца са. Почнах с картофи, след това тиква и днес въведох и морков. Давам по няколко лъжички, че още не са сигурни дали им харесва. А и добрите ни приятелки коликите са тук 🤪 Идеята ми е да комбинирам запичащ с разхлабващ зеленчук. След това смятам да въведа месото и жълтъка. Чак след това плодовете и кашите. Няма да бързам да заменям хранене, когато тогава. Имам една табличка с позволените за месеца храни и какви са и се водя по нея.

# 258
  • Мнения: 2 024
Жасмин , развалени са. А и ще слагам брекети и те са "излишни" така да го кажа. Извадиха единия, сега чакам да ме отпусне упойката и да започне екшънът. Вероятно другия месец ще е другият.

# 259
  • Мнения: 3 597
Благодаря за инфото , момичета 🤗

Диди , ще ти се обадя 😁
Да знаеш , сравнително млада съм 😂 Рейвчето беше много учудена , мислила , че съм над 40 , че нали съм с 3 , но просто родих рано 🙂
Забавлявам се като ми кажат , ама твое ли е , аз мислих , че е на приятелка 😁 или редовните - от един баща ли са и първите 2 еднакви ли са 🤷♀☺

# 260
  • Мнения: 2 119
Диди, и аз се чудех дали да не въведа месото и жълтъка преди сладките пюрета и кашите.
Хареса ми сайтът на Маги Пашова и взаимствах от нея подредбата на зеленчуците. 🤗 Ще видим как наддава и ще преценя кое да въвеждам след тях.

Мери, сигурно ти е писнало от такива въпроси.. ама сигурно е забавно да им гледаш физиономиите след отговора ти 😁

Мама, дано да не те боли много. Аз зъбите от доста време не съм ги правила и ме наболява от време на време един от задните редици.

П.С. на невролог ще ходим другия месец и пак на ортопед, че ни иска пак. Отказахме се от ТФЕ.

# 261
  • Мнения: 1 042
Диди, и аз се чудех дали да не въведа месото и жълтъка преди сладките пюрета и кашите.
Хареса ми сайтът на Маги Пашова и взаимствах от нея подредбата на зеленчуците. 🤗 Ще видим как наддава и ще преценя кое да въвеждам след тях.

Мери, сигурно ти е писнало от такива въпроси.. ама сигурно е забавно да им гледаш физиономиите след отговора ти 😁

Мама, дано да не те боли много. Аз зъбите от доста време не съм ги правила и ме наболява от време на време един от задните редици.

П.С. на невролог ще ходим другия месец и пак на ортопед, че ни иска пак. Отказахме се от ТФЕ.

Жасминче, а каква е причината за невролога/ортопеда и ТФЕ? Питам, че и аз съм в едни схеми със Свети Иван Рилски.

# 262
  • Мнения: 1 132
Мери, знам, че си млада 😂 Ти си по-малка от мен даже май 🤪
Мисля си да караме на пюрета сега, след това може да опитам и ЗВБ, ама малко ме е страх от него.

# 263
  • Мнения: 3 597
Диди , прекрасни са мъниците 💙💙
Това с възрастта в кръга на шегата 🙂
Жасминче  , да ... забавлявам се на физионамиите им 😁
Мизери е питала вече каква е причината, аз да питам защо повторно на ортопед ? Носите ли ортопедични гащи ?

# 264
  • Мнения: 1 042
Мери, повторно, защото вероятно мъникът ще стане на 6 месеца, та се изисква контролен преглед. На мен ми е интересно за невролога и ще помоля на лично, ако на Жасмин ѝ е удобно да ми даде малко инфо. Питам, защото и Фипето го пращат на детски невролог.

# 265
  • Мнения: 204
Да не би да става въпрос за нефролог?...Моето на 6 месеца го пратиха на такъв доктор.

# 266
  • Мнения: 2 119
Мизи, ортопедът ни иска пак на 6 м. Предния път, когато беше на 3м, каза, че иска от нас да го държим да гледа повече надясно. В епикризата е написал като препоръка "гръбначен стълб на дясна страна". Иначе беше доволен от развитието на малкия тогава, дори каза, че върви напред.

На невролог педито ни праща, явно заради данните в епикризата (преди няколко страници писах). Липсата на кислород за секунди може да причини много лоши неща както на физическо, така и на ментално ниво.

Да са ни живи и здрави дечицата и ние също да си ги гледаме, другото са бели кахъри.

А вас защо ви изпраща?

Последна редакция: пн, 08 мар 2021, 12:22 от Jаsmin

# 267
  • Мнения: 1 042
Мизи, ортопедът ни иска пак на 6 м. Предния път, когато беше на 3м, каза, че иска от нас да го държим да гледа повече надясно. В епикризата е написал като препоръка "гръбначен стълб на дясна страна". Иначе беше доволен от развитието на малкия тогава, дори каза, че върви напред.

На невролог педито ни праща, явно заради данните в епикризата (преди няколко страници писах). Липсата на кислород за секунди може да причини много лоши неща както на физическо, така и на ментално ниво.

Да са ни живи и здрави дечицата и ние също да си ги гледаме, другото са бели кахъри.

А вас защо ви изпраща?

Заради брахицефалията с плагиоцефалия. Ходи на рехабилитация активно, киндиру и Боуен за тортиколис, но аз все пак се притеснявам от забавяне в развитието. Пращат ни по-скоро за мое спокойствие, като сме се разбрали с педито и на шестия месец да го прати. Голямо ровене за детски невролог се оказа. Добрите се чакат с месеци наред, останалите по НЗОК са малко съмнителни.

# 268
  • Мнения: 2 515
Аз току-що записах детето при д-р Христова (нея ми предложиха) в Токуда и се зачетох за отзиви след това. Сега имам съмнения 🤔
Ще ходим, ама ще търсим и друг. Мизи, драсни два реда, когато решиш къде ще водиш Фипето.

Последна редакция: пн, 08 мар 2021, 14:45 от Re-Born

# 269
  • Мнения: 2 119
Мизи, вие на доста неща ходите. Ние не ходим. Също много ровене падна за невролог. И аз като Борнчето записах при доктор Христова, но по НЗОК в някакъв филиал. Сега видях - Филиал Маестро Кънев

Общи условия

Активация на акаунт