"Искам бебе" ни събра и вече гушкаме своята мечта- Тема 1

  • 44 905
  • 738
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 3 045
Може ли да споделите кои са тези витамини против косопад? Моята коса също много пада. Не се притеснявам прекалено много, защото е прекалено гъста, но все пак, ако може нещо да памогне, бих го ползвала.

# 301
  • Мнения: 3 597
Хелинор , витамините са на Допелхерц за коса и нокти се водят .

Аз не съм мислила за почивка ... не знам как ще стоят нещата с морето и басейни заради тромбозата . За топли басейни , ясно . Дори от жегата се притеснявам . Миналата година не ми позволяваха да стоя на топло , но тогава още имах тромба . Та , когато отида на преглед , ще разбера . Сега имам и една повърхностна разширена вена на корема , който тръгва още от свивката на крака , където беше запушването . И тя ме притеснява , все се надявах да се свие .

# 302
  • Мнения: 1 044
Ние имаме резервация с нашия нероден още бебок за септември в Гърция за 10 дни. И големите ходиха на море в Гърция на същата възраст и бяха най-спокойните ни почивки с деца, предвид че още са в количките Grinning Дано да сме по план и тази година Blush

# 303
  • Мнения: 204
Ние резервирахме в Елена, най - близо ни е -около250 км. Притеснявам се, защото откакто се е родил (9 месеца) не сме пътували на дълги разстояния и не сме спали другаде,освен вкъщи.

# 304
  • Мнения: 1 042
Жасминче, мерси за призоваването. Филипакис е добре, не изостава, но следим активно. Човекът н 3 месеца и 3 седмици имаше вече два зъба. Бях втрещена. 😀

Пиша, за да кажа на Алесандра, тъй като тя търсеше отзив за Яна Раковска, че е прекрасна. Водя дребното вече три пъти и съм адски доволна. Обяснява, показва, аз питам. Подходът ѝ е супер за разлика от другите кинезитерапевти. Много е трудно обаче да се вреди човек там. Първоначалният час е с много чакане, после вече вредиш ли се, става по-лесно, но пак аз чаках месец някъде.

За захранването - аз чакам чинно 6 месеца и мисля да пробвам ЗВБ. Не знам дали ще имам сили да продължавам да цедя и след това, но да го докарам до там само. Може да звучи свръхамбициозно, но ако имам сили и кърма, може да успее да мине само на кърма след 6м. Ако не - каквото такова, аз съм направила най-доброто, на което съм способна.

ПС: Леле, хора, редактирам се специално заради лудото Теди. Родила е близнаци момчета и оспамва групите във фб. Нещата хич не изглеждат окей. Чак ми стана мъчно.

Последна редакция: сб, 17 апр 2021, 22:43 от Misery.

# 305
  • Мнения: 2 138
Мери, дано с вените всичко да е наред. На мен си ми останаха вените на десния крак, които се появиха през бременността. Имам колежки, които се оперираха, и засега са доволни.

Тикълс, как си ти? Ние за Гърция нямаме планове още, мислех си нещо в БГ, но има време. То с този вирус и почивките не можем да си плануваме ..

Мизи, радвам се, че всичко е наред при вас. 🤗 и браво на момчето за зъбките. Евала на теб, че още се цедиш, ЗБВ не съм пробвала аз, защото нашият е голям мисир и с всичко се задавя.
Тедито пак с какво занимава хората.. Последно някой беше писал, че като била разбрала, че са момчета, не й допаднало много, много...

# 306
  • София
  • Мнения: 302
Здравейте от мен и Андрей Simple Smile добре сме.. Дребният напоследък нешо е кисел и спи много леко през деня... Плаче насън и се стряска, та ако не съм наоколо да го залюлея в кошарата или да го гушкам в леглото не спи повепе от 5-10мин...дано да премине.. Не знам боли ли го нещо...
Времето е мн депресиращо, но изпрах дъждобрана и смятам да се пробвам като и с прозорец невалящ... 66см е висок Анди, чудя се дрeшките 6-9мес какво да взимам ии  вече трябва повече да се задържат надявам се Grinning Косопадът и при мен почна - може да пробвам тези витамини- благодаря за препоръката!
 Jasmin - благодаря за споделеното от прегледите!

# 307
  • Мнения: 1 151
Хелоу и от нас с Дани и Вики 😛
Ние сме добре, не се оплаквам. Почнаха ги зъбите май и да леко кисели, ама това да им е болката в живота. Иначе ядат стабилно, имам заместени обяд и следобедна закуска, а скоро ще вкарам жълтък и месо. След 2 седмици стават на 8 месеца, но заради недоносеността са си като 6 месечни Wink. Все още не ги слагам да стоят, нито пък могат да се обръщат кой знае колко, но надявам се всичко да си дойде на мястото. Ние също обикаляме по лекари, ама ще ви спестя инфото, че май само ние сме във Варна и няма да е полезно на никой Wink
Поздрави на всички бебета и мами ❤️

# 308
  • Мнения: 2 138
Момичета, ще започваме глутена, та направо с попарата или как.. Поне аз така се сетих. Сухари ще взема, после в чопъра и доколкото разбрах 2 сухара, топла вода, сирене колкото кибритена кутийка и масълце колкото грахче.

Мисля да вземам кухня вече, дори загледах една "Ян Бибиян", защото мисля, че с нея ще ми излиза по-изгодно. Да видим де.

Ивчо няма белег от БЦЖто и ще му бият манту.

9кг е момчето на 7 месеца. Опитва се да сяда, изправи си няколко пъти на кошарата, лази все още несигурно, седи на 3 опори(двата крака и ръчичка), учи се да седи седнал без опора, но все още не умее добре.

Поздрави и от нас 💙

Последна редакция: сб, 24 апр 2021, 10:36 от Jаsmin

# 309
  • Мнения: 264
Здравейте, момичета 😊
Отдавна не съм писала, но все не остава време, че моя юнак не се спира и трябва постоянно да го следя. Нооо гледам поне да ви чета 🙂
Включвам се за захранването с глутен.
Аз започнах с овесена каша, след това минах на сухари от спелта, които добавях в обедното пюре. От утре започвам да давам пшенични сухари и след 3-4 дни ще пробвам и попара или юфка със сирене и масълце. Знам, че глутена трябва да се дава всеки ден в продължение на месец, че е с натрупване.
Иначе от зърнените култури подредени от ниско към високо съдържание на глутен са: овес, ръж, ечемик, спелта и пшеница.

На моето момче също му правиха Манту, което беше отрицателно и му поставиха БЦЖ.

# 310
  • София
  • Мнения: 302
Blush всички са посветени на бебочетата и темата върви по-бавно,което пак е много сладко.
Да питам дали някой може да препоръча конкретен консултант по детски сън?  Страниците и цените им са сходни, та търся препоръка,тъй като сме го закъсали с Андрей и ми трябва помощ ... Close

# 311
  • Мнения: 1 151
Animor, без да претендирам за много веща, ще ти разкажа моя опит. Приспивам на максимум час и половина през деня. Също така при сигнали за сън - търкане на очи, мрънкане и т.н. За нощното спане съм им създала навик - всяка вечер правим едно и също по едно и също време, т.е. обличат чувалите, давам играчка и в кошарата. Гася лампите и стоя при тях, докато не заспят. Налага се да давам биба или да люлям, ама заспиват за около 20-30 мин. Вече сами си го търсят това. През деня още ми е малко зор с асоцияциите и се налага да приспиваме на ръце понякога, но смятам, че ще се научат.

# 312
  • Мнения: 1 042
Аз нямам много опит с консултантите по сън, но ако трябва да избирам, бих избрала Елена Чапалова. Аз съм от тия, дето много се вглъбяваха в режим и спане, защото имаше много лоши седмици. Накрая малко ги отебах и почнах да следвам детето и нещата си дойдоха на мястото. Самата Елена Чапалова твърди, че така е най-добре и често драмата с режимите идва от самата майка, раБира се има и бебета, които имат нужда от режим и дават сигнали за това (често се будят с плач, уморени са непрестанно и прочие). Харесва ми тая философия и общо взето така действам. Гледам да разчитам сигналите. А при нас положението е следното. През деня Филипакис има три дрямки - две по час и половина и една къса от по 40-50 минути. Вечер заспива около 20:00, ако е много изморен даже и в 19:00 часа. Съшо като Диди видя ли да си търка очичките, ми е ясно, че трябва да го приспивам. Но аз теглих една майна на това с “не трябва да приспиваш бебе с хранене”. Еми така ми заспива детето и не ми е драма без значение, че е на бутилка. Не ми се е будил по сто пъти да иска мляко вечер. Типично за него си си се буди в 23:00, 03:00 и после чак сутринта в 06:30 - 07:00. Напоследък обаче имам драма с това, че се събужда в 05:00 от мокър/наакан памперс и след това понякога се разбужда съвсем, та търся за вечерта много добре попиващи памперси, ако някой има препоръка.
Вечерното сме бетон с таткото, макар че не сме много редовни в къпането всеки ден - просто това е единственият път, в който приспива той. Иначе всяко приспиване ми е на тъмно, с бял шум и биба.

# 313
  • Мнения: 2 027
Памперси препоръчвам на Бочко. Малката през деня е с лидълските, но за през нощта с Бочко. Почти няма пропуск.

# 314
  • Мнения: 1 606
За приспиването да кажа, без да съм от знаещите, само моя опит. Малкия е на 8м, в началото си спеше и ядене по часовник, сам си го е изградил. Къпан, некъпан, с играчка или шум, като му дойде времето за сън си заспиваше самичък. След 6тия м. започна промяната. Първо правеше по 4 дремки през деня, друг път три, един път на 2,30ч друг път на 3ч. Беше спрял сам многото ядене нощем и остана едно в 3:30 и в 6 когато си става окончателно. Един месец се чудех как да го вкарам в ритъм и започнах да го следя, ако му се доспи му помагам, или го бутам в количката или ако сме в нас на ръце.  Нещата се получиха много бързо. Сега има денем една пауза от 4часа будуване през деня, но така му е добре, не мрънка и си заспива сам. На всякъде пише, че 4часа са много, но на него явно му е добре. Той е и супер енергичен. Сега си премахна изцяло нощното хранене, пак сам.
За нощните памперси съм чувала, че слагат по-голям размер за през нощта, така не протичал. Ние сме с памперс премиум кер от самото начало и единствения път когато ми е протекъл през нощта е било когато ядеше на всеки час Joy Аз лично спрях да сменям памперса нощем още на втория месец, защото много се разбуждаше и въпреки всичко не е имал проблем. Ака чак сутринта така или иначе.

Общи условия

Активация на акаунт