"Искам бебе" ни събра и вече гушкаме своята мечта- Тема 1

  • 43 432
  • 738
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 3 597
Орхидейке , помня те , как ... даже се чудих коя ли е Жанет 😁
Родих Декември , още седмица и нещо и ще стане на 6 месеца моето момче 💙
На колко е твоята госпожица ? Много ми е приятно да “видя”познати лица тук ☺

Аз мисля приключих с ражданията ... но ,ако трябва да съм честна , изпитвам голяма носталгия и любов към бременността и трепетите около нея 🙂

Мизи , браво на Фил ... кога ги извади тези 6 зъба , много е бърз ☺ И Кристиян се опитва да лази и като червей се придвижва , ама се сеща да се избутва с краката , но не мърда особено ръцете и е редовно с дупето нагоре .

Александрия , моя позната след няколко ин витро , роди близнаци и след 2 месеца се оказа спонтанно бременна отново ... сега имат 3 дечица , разликата им е почти годинка ❤

# 331
  • Мнения: 1 914
Здравейте, момичета. Скоро не съм писала, но ви чета. При нас всичко е наред. Мартин е вече на 6+ месеца. Включвам се защото и мен ме вълнува темата за следващо дете.
Александрия, извинявай, но може ли да ми припомниш секцио ли роди?
Аз също имам едно замразено ембрионче. Много искам второ дете.
Плана ми е да посетя ендокринология и АГ, което ми следи бременността и ме изражда със секцио. После ще говоря и с репродуктивния си лекар. Много бих искала възможно най-скоро да имам зелена светлина и да действаме. Годините ме претискат, вече 40 навършени, а и искам децата да са с малка разлика.
И аз имам вече 2 редовни менструации.

# 332
  • Мнения: 1 042
Ейнджълче, аз едва ли ще съм ти от помощ, защото родих нормално и не съм инвитро, макар че за там ме гласяха, но мога да помогна с ендокринолога. Ако правилно помня, ти имаше аденом? Мен ме карат да спирам цеденето, че да ми идва, че с тоя висок пролактин се блокирала овулацията.
За тсх - на мен чак сега шест месеца след раждането ми се балансира и пак не е под 2.

Абе исках да кажа в крайна сметка, че с квф ще се върна в Искам бебе с вас. Чета тая тема от 2017 година, късно убедих мъжа да се пускаме по пързалката за правене на деца и сега направо сме неудържими. Малко се задържах тогава, сега искам една идея повече с вас. 😀

Редактирам се, че съм проспала Мери: Май тая работа със зъбите си е чист ген, защото и при мен, и при баща му рано са изникнали.

Последна редакция: чт, 27 май 2021, 12:06 от Misery.

# 333
  • Мнения: 1 593
Естествено родих. Имам приятелка секцио, децата и имат точно 1 година и няколко дни разлика, но до колкото помня второто го роди в 8ми месец, точно заради секциото усложнение. Малко беше инфаркта ситуация.
Моя мъж ви вика, че съм открила топлата вода с бебетата и сега ще искам всяка година Joy
Аз искам още едно, а третото ще е ако стане естествено. Нооо първо второ да направим, пък после ще мислим.

# 334
  • Мнения: 2 127
Еее. Откога чакам темата да се раздвижи, за да пиша и аз, че последният коментар беше мой и нали не може според правилата пак аз да пиша. Иначе да съм ви подканила отдавна.

Джеси, много се радвам, че се разписа тук 💓💓 Диди и Дели ще ти помагат много със съвети, вярвам 🙂

Алесандра, много бързо е наддал твоят юнак, браво! Не се притеснявай за захранването, при всички майки с първи деца има голямо чудене, обаче има момичета, които помагат със съвети тук 💙

Мизи, браво на Филип! Много се радвам, че всичко е наред с него. Зъбчо е той и се развива скорострелно 💙

Александрия, Мизи, Ейнжълче, много хубаво, че искате скоро бебенца. На мен също ми е много носталгично, когато се сетя за бременността. За кг да се присъединя, че не съм си върнала кг, дори  съм +2, които качих вкъщи. Та имам да махам още 7, за да си вляза в дрехите. Ще пазарувам нови летни дрехи естествено. 

Ние сме добре. Малчо сяда сам, изправя се сам, има заместени три хранения, обича да спи навън в количката и излизаме на двора всеки ден, отделно и разходки правим, ако не вали. Заспиването през деня вкъщи е трудно, сложа го в креватчето, той се изправя и това се повтаря постоянно, накрая го вземам, защото не издържам на мрънкането, и заспива в раница и го местя. Вие как се справяте с приспиването през деня?

И За храненето имам въпрос - как въведохте кис.мляко и каква риба дадохте?

Хайде и другите момичета 🙂 драснете по някой ред как сте

# 335
  • Мнения: 1 593
Заспива в количката най-лесно. Ако сме в нас го слагам да легне на мен и го гушкам и милвам. Това е отскоро. До 6м си заспиваше сам в леглото, но вече не е така. И аз чакам да вкарам кис. мляко, чета и темата от термина ми, някои са го вкарали вече, други още чакат. Педиатърката ми каза най-рано в 10м, та имам още един месец до тогава.

# 336
  • Мнения: 623
И аз сериозно обмислям варянта породени деца.  Според моето аг декември пак трябва да съм бременна, за да износя по- лесно нали ми е уж хипопластична матката( родих миналия декември). Според другия ми аг обаче трябва да мине година и половина след секциото, за да се сведе до минимум риска от руптура на матката и тогава да се започва с опитите.. та събирам и аз инфо. Как ще стане с малко дете, серклажи и лежане идея нямам, но обмислям сериозно.

При нас има спане между всички хранения. Така направихме режима отдавна и той си работи. Обаче е поспаланко като майка си, една ли всички бебчета обичат да спинкат толкова много. Той си решава дали веднага след храненто ще спи или ще се занимаваме нещо( вече постоянно иска внимание). Той си решава и колко да спи- може половин час, може и доста повече. Но часовете за хранене си ги спазваме също. Ако сме вкъщи като го видя, че започва да киселее или да търка очи му правя подходяща за сън обстановка и заспива лесно или пък го слагм в колкчката и излизаме, тогава преди да изляза от входа още е заспал. Хубавото е, че и нощем си спи, тоест съня през деня не му нарушава нощния сън- абе както казах явно като мама обича да си поспива.

Добре качва Давид, да и то без да е пухкав, но двигателно не е наваксал още реалната си възраст. Примерно започна да се обръща от гръб по корем точно като навърши 5 реални, но само на ляво за сега, а по- лесния вариянт от корем по гръб не го прави. Опитва да пълзи като хаотично драпа с крачета като е по корем, но естествено изобщо не помръдва.. имаче с набирания и контрол на главата са екстра нещата. Спряхме и рехабилитацията преди повече от месец, защото регабилитаторката която идваше вкъщи нещо нямаше подход към него и той се наплаши от нея и започна да плаче по време на процедурите, а тя се дразни ако бебето плаче и общо взето ни отсвири, каза да ходим на плуване. Водят я наистина много добър специалист и останах много очудена от отношението и. Аз съм завършила кинезитерапия и добре знам какъв трябва да е подхода към едно бебе.. както и да е и без това заминаваме за Варна за лятото след няколко дни и с Диди сме се разбрали да ми даде контакти на нейната рехабилитаторка. Иначе от още едно място ми препоръчаха рехабилитатора на Дели, та съжалих че не я послушах в началото като ми каза за нея, но свърши вече.

Имам близка приятелка, която прави ЗВБ и много добре им потръгнаха нещата. Каза, че изобщо не съжалява. Дребното хапва с голям апетит и качва добре. Тя следи някакви групи във фб, беше и почела доста преди това. Общо взето е много доволна от избора си.

# 337
  • Мнения: 2 523
Благодаря за топлия прием момичета! Heart
Много е хубаво че искате още дечица!
Аз гледам моите и ми е толкова хуваво че нямам търпение да върнем и другите ембриончета които ни останаха.
Мисля че вече искат минимум 6 месеца след секцио, но ако ще се пробва естествено трябва да е поне 2 години след раждането.
Иначе няма ограничения, но трябва запасите от витамини и всичко да са запълнени за да се осигури добър старт за бременността. Мисля да се проверя и за сраствания като му дойде времето че и те влияят.

# 338
  • Мнения: X
Орхидейке , помня те , как ... даже се чудих коя ли е Жанет 😁
Родих Декември , още седмица и нещо и ще стане на 6 месеца моето момче 💙
На колко е твоята госпожица ? Много ми е приятно да “видя”познати лица тук ☺

Аз мисля приключих с ражданията ... но ,ако трябва да съм честна , изпитвам голяма носталгия и любов към бременността и трепетите около нея 🙂

Мизи , браво на Фил ... кога ги извади тези 6 зъба , много е бърз ☺ И Кристиян се опитва да лази и като червей се придвижва , ама се сеща да се избутва с краката , но не мърда особено ръцете и е редовно с дупето нагоре .

Александрия , моя позната след няколко ин витро , роди близнаци и след 2 месеца се оказа спонтанно бременна отново ... сега имат 3 дечица , разликата им е почти годинка ❤


Сладурче 💚 Да ти е много здравичко!
Аз пак имам госпожица стана на 10м
Ние искаме 3 то но поне след 5 години хахаха
За свалянето на кгг минах на кето режим и това е единственото което ми стопи корема за 2м. Вече ми е начин на живот и се харесвам. (Започнах по време на кърменето даже)

# 339
  • Мнения: 3 597
Благодаря , всички мъници да са здравички ❤Пожелавам ти един господин да го глезят каките 💙
Прекрасно е с 3 деца , но добре , че са с голяма разлика моите 😁 нямам помощ от баби и се радвам , че големите помагат . Гледам да не ги ангажирам , но е друго да има кой да извикаш , когато нещо стане ☺

Аз с килограмите съм ок този път . Като се върнах от болницата бях на тези , на който забременях ... обаче искам още малко и се старая да не прекалявам с храната , без определен режим , просто по-малко количество и калории . Все се шегувам , че това ми е плюса от леко завишената захар към края - спиране на въглехидратите и не успях да напълнея 😁

# 340
  • София
  • Мнения: 7 496
Джес, добре дошла и тук 😍

Принцесите ще наваксат бързо. И нашите бяха така - по кило и нещо на месец, сега вече са малки слончета, голямата гони 10 кила на почти 9м.

Голямата е лакома от малка, малката прояде и почна да наддава след като спря да ми спи по гърдите, а откакто ги захранваме - съвсем.

Захранвам от 6м, щот са недоносени и не исках да избързвам. Въвели сме всякакви плодове, зеленчуци, меса, яйца, сега почнахме глутен и млечни. Скоро и риба. Комбинирам купени пюрета с правени. Мешам съставките по усет или ако някое готово пюре им хареса. Имат 4 хранения с твърда храна, но нито едно изцяло заместено, все още си реват за млякото, а и не пият вода почти, учим се.

Режим имат за храненето - на 3ч през деня (от 8 до Sunglasses, и едно или две събуждания през нощта. Пробвахме на 4ч, ама се изнервят повече, обърква им се съня и повече се будят нощем, така че се върнахме отново на 3ч. Дрямките са им 3, на около 2-2,30ч. Спят кратко - от 30-40 минути, рядко до час и повече. Приспиването всеки път е предизвикателство.

За килограмите - не знам как го правите това с упражненията. Аз в някои дни дори нямам време да ям през деня. Аз напълнях последните години преди да забременея, така че имам да свалям поне 5 кила. Иначе килата от бременеенето си ги оставих в болницата. Вече успявам да влезна в повечето панталони (по-плитките).

# 341
  • Мнения: 449
Колко е хубаво че мислите за още дечица аз си имам момче и сега малката принцеса,да ви кажа повечче не искам че и с две не е лесно. Иначе тя е на два месеца вече коликите преминаха и сега е едно малко същество което не плаче а само се смее и осмисля всичко, пие си млякото през 3ч и отказа едното нощно хранене ,което за мен беше добре дошло не,че не се будех в 1 през ноща по навик първите дни ,а тя чак в 4🤣🤣инстинкт най вероятно.  За захранване няма да бързам поне 5 навършени месеца и ще му мислим. Да пишете повече тука че ние с по малките  бебета да черпим опит🙂😊

# 342
  • Мнения: 1 914
И както до преди няколко дни при нас всичко да бе наред, ето че Марти е с температура от сряда.
От 37.3 до 38.3
Според мен са зъби, но с оглед, че идват два почивни дена, днес го заведоха на преглед. Педиатърката каза, че и тя смята, че е от зъби температурата, гърло и гърди са спокойни, НО ЗА ВСЕКИ СЛУЧАЙ ДА СЪМ МУ ПУСНЕЛА ЕДИН ТЕСТ ЗА КОВИД.
Излязах разтреперана. Даде ми направление за изследвания на кръв и урина. Хукнах към нас да взема урина, че  трябваше да е стерилна. Докато го оправях се успокои и реших да го заведа и при една друга лекарка, при която го бяхме водили преди месец.
Жената го прегледа. Каза, че е от зъби и според нея. Посъветва ме да не му пускам АБСОЛЮТНО никакви изследвания.
Беше говорила и с педиатърката ни, която изказал тревогата си и защо иска и за КОВИД да пуснем изследване. Представете си, защото аз съм била боледувала и той се е родил докато съм още под карантина.
Излязох от кабинета, изхвърлих и контейнера с урината.
Съгласен съм, че има вирус, съгласна съм, че докторите са предпазливи, но не бива да се всява паника.
Детето е на 6 м и 10 дена. Има пускани кръвни изследвания преди 12 дена, които са прекрасни.

# 343
  • Мнения: 1 135
Хелоу и от нас Wink Все започвам да пиша и някой заревава и си губя мисълта 😂
Ние и тримата сме добре. Вече са на 8+++, ама отговарят на 6++ Wink Захранени са и имат две заместени хранения вече. В началото следях грамажи и гледах таблици, ама вече малко през просото го карам. Всичко ми е на усет. С пюретата се справят супер, ама не искат да си ядат млякото и това малко ме тревожи. Храня в заспало или полузаспало състояние. Качили са по 250г предния месец, което е малко, ама ще видим.
Иначе са толкова различни двамата със страшни характери. Май по-скоро ще си отговарят на зодията по термин, а не на истинската 😂 Физически единият е много щурав, върти се като пумпал и прави опити да лази, а другият ако го оставя по цял ден може да лежи и да си слага и вади бибата от устата. Не са наваксали още развитието на връстниците си, ама всички лекари, които обиколих казват, че са здрави. А това е най-важното, другото и то ще стане.
А килограмите при мен са трагедия 😂 родих 63кг сега съм 10 отгоре. Как стана тоя номер не знам, ама трябва да се стягам, че идва първият им рожден ден и не искам да съм слон на снимките 😎
Марианка, води ли го на нефролог? Защото примерно при моите има едни разширени легенчета и ми е казано, че ако вдигнат температура веднага да изследвам урина, за да се види дали има инфекция. Разбира се, може и от зъби да е Wink

# 344
  • Мнения: 1 914
Диди, втората докторка предния път го гледа на ехограф и каза, че всичко е ОК. Сега не го гледа, но според нея няма нужда. Даже ме посъветва да не пускам никакви изследвания поне днес.
Аз сега се вкарах в друг филм. В изпражненията му понякога има едни мнооого тънки тъмни (черни ли са или тъмно зелени) нишки. Не мога да им определя точно цвета. Винаги съм го свързвала, че яде броколи.
Сега се чудя дали пък това не е проблем.

Общи условия

Активация на акаунт