"Искам бебе" ни събра и вече гушкаме своята мечта- Тема 1

  • 43 428
  • 738
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 2 122
Благодаря ви за включването, момичета. Запазих за края на ноември, но дотогава ако продължи това положение, май няма да ни пуснат да влезем в мола.
Кантарион, честит рожден ден! Жива и здрава да си и много щастлива! 🎂
И ние не сме правили още прощапулник. Но поръчах пътечка с пожелание и име. 💙
Ивчо го записахме на кухня, мина на едно спане през деня, излизаме преди обед и след като се събуди. Обикаляме детските площадки, разхождаме се, той събира камъчета, листа и боклуци по пътя и ме прави луда калинка. Сега още спи и аз имам време да почета тук и да си изпия кафето, което си направих в 9:30
Взехме му четка за зъби (благодаря, Мизи) и сега се чудя как да махаме бибата.

Последна редакция: чт, 21 окт 2021, 16:23 от Жасминче

# 466
  • Мнения: 182
Благодаря ти за пожеланията,Жасминче!

# 467
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 017
Кантарион честита да си ❤️
Мами някоя от вас давала ли е коластра на Биозин на почти новородено бебе.На Слави давах,но бе голям.Добре му се отразяваше.Сега ми се иска и на Росен да давам.Не кърмя по мое желание ,но ми се иска с нещо да му засиля имунитета...

# 468
  • Мнения: 1 132
Аз да напомня, че си имаме и фейсбук група. Добре сте дошли и там Wink
https://www.facebook.com/groups/198700555454066/?ref=share

# 469
  • Мнения: 2 161
Аз да напомня, че си имаме и фейсбук група. Добре сте дошли и там Wink
https://www.facebook.com/groups/198700555454066/?ref=share

Не знаех
Веднага подавам заявка

# 470
  • Мнения: 2 122
Слънчогледче, ти заслужаваш такова голямо щастие! Всичко да е наред до края!

Дели, браво на момичетата! Да стъпват смело напред!
Ивчо стъпва малко навътре с крачетата, като мече. Надявам се да се оправи с времето. Часът ни при ортопеда е за края на ноември. Прощапулник още не сме правили. От доста време нямам фурна за питката, а си трябва организация.

# 471
  • Мнения: 666
Ох, не бях влизала от много време!
Привет, привет!
Честито на новите мами! Бъдете здрави и щастливи!♥️
Ние сме добре! Госпожица Черешова скоро става на 6 м и ще яде тиква! За сега е още само на кърма. 7250 е дебеланката. Явно дупето й тежи доста, защото още не се обръща сама! Явно е решила, че направо ще става, защото вдега глава  и крака и почти сяда в шезлонга Simple Smile) Мислих го и аз това ЗВБ ама май ще си караме на пюрета или нещо смесено ще мисля в движение, то детето ще си покаже!
Борнче, ЧРД 🥳 И без това всички й гледат очите, дори и без зъби никой няма да забележи!😘 Адашката й има вече два та бера страх за зърната си!
Хайде, имах още много да пиша, ама чудовището се събуди!
Радвам ви се на всички! 🍒

# 472
  • Мнения: 2 161
Mrs. Cherry, много се радвам да прочета, че сте добре.

# 473
  • Мнения: 2 515
Чери, Анастейшите са еднакви вече 😂
На килограми и на брой зъби 😅

# 474
  • Мнения: 1 044
А нашия човек е минал и двете Анастейши по килограми. Тежи си на мястото. Grinning

Чери, малчо е почти 8кг, но много пъргаво се обръща. Той пък отказва и една секунда да лежи по гръб, оставя ли го, веднага се обръща. Всеки с предпочитанията си. Големите и двамата пропуснаха фазата пълзене и направо проходиха.
Захранване още не сме почнали, със сигурност ще действаме по ЗВБ. Преди години, когато изобщо не бях чувала за метода, сме се хранили най-успешно предимно с него, само дето се измъчих и с пюрета преди това.

# 475
  • Мнения: 666
Да, явно си е до дете, не до килограми това с обръщането. Мързелана си е просто 🤣
Синът ми пък добре вървеше с пюретата и после като мина на манджи и по-големи частички си ядеше без проблем. Та опитът ми с пюретата е успешен и за това се чудя ... А и той нито е повръщал, нито се е давил, а госпожицата прави и двете! Дори със собствената си слюнка се дави и малко ме е страх от ЗВБ. Tickles, вие сега ли ще почвате - като навърши 6м?
Има ли някой друг захранил по ЗВБ?

# 476
  • Мнения: 2 515
Чери, аз захраних смесено. Тя предпочиташе ЗВБ, но ми отнемаше час и половина да се нахрани и бутах лъжицата 😃
Към днешна дата също не е привърженик. Може по цял ден да ръфа хляб в ръка, ама не ми е опция. Въпреки че си е слабичка, не ѝ давам системно нещо да яде.
Иначе се дави, почти на всяко хранене, когато отхапе по-голямо парче, но децата си имат развит рефлекс и го изважда. Сега! Стига да не е парче сурова ябълка, морков или нещо друго твърдо ( все още обработвам тези храни, защото има само 2 зъба излезли наполовина и няма как).
Съветът ми е - Проба-Грешка. Да се види кое ще допадне на детето Simple Smile

Последна редакция: нд, 21 ное 2021, 23:15 от Re-Born

# 477
  • Мнения: 1 042
Ехеее, ма те втората партида искамбебчовци много бързо растат бре, кога станаха на 6м. тия сладурковци.
Аз не мога да нахваля достатъчно ЗВБ. Аз и рейвчето мисля сме единствените, които захранвахме изцяло ЗВБ. Не знам при рейвчето как е, надявам се да се ключи и да сподели, но аз с всеки изминал ден съм все по-доволна от избора си, знаете ползите, няма какво да ги описвам и тук. Нито съм следвала схеми, единственото, на което държах и направих и сто човека сме изкараха кукувица, беше ранно въвеждане на алергени, но това си е моето дете, смятам, че съм отговорен човек и мога да взимам информирани решения за него на база научна информация, та да си гледат работата чуждите хора, които нито са ми в къщата, нито ми познават детето.
Филип никога, ама никога не се е задавял. Гагвания имаше в началото повечко може би първата седмица, после вече спряха, понякога когато си натъпче устата прекомерно и не успее да сдъвче също, но като цяло рядко. Каквото не успее да сдъвче, плюе. Аз почнах на 6м., но той беше изключително стабилен, не се е килвал настрани. Отне му грубо три дни да разбере какво да прави с храната, а на осем месеца вече пиеше вода от шот и дъвчеше цели ябълки и круши. С приборите е средна хубост, ама и там очаквам подобрение занапред. Храни се добре и замества сравнително добре, мисля, че до месец-два ще е заместил всичко почти. Сега има си и неговите драми като ядене в изправено на стола положение, имаше доста мятане в началото, сега вече поспира, има дни, които кара на хляб, банани и мляко, защото само като види какво съм го сготвила, сигурно си казва "тая майка ми си мисли, че ще ѝ ям буламачите, то на нищо не прилича да ме трови тука с аналгин", съдя от физиономиите, понякога яде, понякога не, но не се втелясвам (мисля си, че е малко злояд, но може би не е съвсем злоядост, а просто временните любимци, които се менят постоянно). Изключително притеснена съм обаче какво ще става, като тръгне на ясла, защото той изключително мрази тия наситнените консистенции, ама няма накъде да ходи, ще се научи да ги яде.
Аз съм на разположение за всякакви въпроси за ЗВБ, ще помагам с каквото мога.
Разбира се, важно е да се отбележи, че в крайна сметка нищо не е на всяка цена. Ако не се чувствате комфортно, винаги може да го карате смесено или на пюрета изцяло. Това си е вашето дете и вашият избор. Но аз самата като привърженик на привързаното и осъзнато родителство и позитивното възпитание смятам, че винаги е хубаво да се насърчи от рано самостоятелността, като родителят не забравя, че негова работа е да създате безопасна среда, да реши какво ще сложи на масата и къде ще се храни детето, а то само ще реши дали и колко да яде.

# 478
  • Мнения: 2 523
Хайде да се включа и аз, че и при мен темата захранване е на преден план.
Момите са на 6м и са по 7кг. Въпреки че още не лазят активно, някак успяват да се придвижат извън килимчето за игра и да олигавят всичко по пътя си Smile
Започнахме преди няколко дни и със захранването. Божи толкова хареса новото хапване, че всеки път като стане време за обяд, маха екзалтирано с ръчички и крачета и се смее. Даже се ядосва ако се забавя с храната.
Теди отказваше да яде до вчера. Стискаше уста, плюеше, избутваше всичко и тн. Оставих я няколко дни само с мляко и ето че вчера хапна, а днес и тя даваше зор да й давам по-бързо :д Големи са скици!
Хубавото е че хапват и изглеждат доволни. И мама е доволна.

# 479
  • Мнения: 666
Борнче, и ние ще сме нещо такова смесено може би,, ще видим как ще я караме. То не остана. Като старт на мазаницата съм задала 01.12 Simple Smile) Честно казано не ми е много зор, така си ми е добре с кърменето - бързо, лесно, вкусно, ама няма начин. Няма да бързам да замествам хранене, ще се водя по детето. Само се надявам да й хареса новата храна, че със злоядо дете не съм свикнала 😉
Джес, ти с пюрета ли захрани калпазанките или ЗВБ?
Misery, ще пиша, ако имам въпроси!

Общи условия

Активация на акаунт