Успявате ли да скътате някой лев?

  • 5 608
  • 134
  •   1
Отговори
# 15
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Каквото успеем да съберем като по- крупна сума, веднага го уползотворяваме по някое перо, в това число и доста глезотии. Аз никак не съм от пестеливите, добре че е мъжа ми, винаги с колкото пари излезна, връщам се с 1-2 лева, или с няколко стотинки. Просто не мога да държа пари в себе си...
На въпроса ти отговорих с "НЕ", въпреки че от друга страна нямаме заеми, кредити, лизинги и т.н.

P.S. Освен и аз да пробвам номера със стотинките, които добросъвестно връщам вкъщи? newsm78

Последна редакция: сб, 16 сеп 2006, 17:28 от Umma

# 16
  • Мнения: 2 495
да, 10% от доходите ни ги отделяме. Много е лесно и тези пари не се усещат изобщо, а ако не св заделят  се харчат за  глупости.
Аз точно това също исках да напиша, а именно да се ръководиш от правилото "10/20/70", или:
10%от заплатата си отделяш за спестявания
20%-за погасяване на дългове, заеми, вноски, кредити и т.н.
И останалите 70 % да изкарваш месеца
Казват че имало ефект...ама ще видим newsm78

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
имам един познат, който си направи експеримент - събираше цяла година стотинки в едно 5  литрово шише от минерална вода. След 1 година ги преброи и беше събрал 500лв по 1,2,10,50 и 1лв. Реших и аз да го направя ( едно време като ученичка събирах дребните стотинки с прахосмукачката    Embarassed мързеше ме да ги вдигна - какво са 2 стотинки) та резултата е доста добър. Където се вика парното може да си платите в края на годината. Само отивате до банката за да ви ги сменят с левове.

# 18
  • Мнения: 1 313
Да, успяваме- по малко, но редовно. Ако нямам възможност да заделя пари настрана се чувствам  много зле. С това несигурно бъдеще не знам кога ще ми се наложи да дърпам от спестяванията. Лишавам се разни неща и така се получава

# 19
  • Мнения: 15 619
Това за стотинките много ми хареса. Ще взема да го опитам.

# 20
  • Мнения: 1 959
Да горе долу спестявам по нещо,иначе и ние имаме обувка в която слагаме стотинките и да ви кажа сабираме доста последния път си платих полета до БГ.опитайте и няма да збъркате. Peace

# 21
  • Мнения: 9 709
Успяваме, макар и не много редовно. Но наистина трябва. Скоро на мой-близък му се наложи да даде 500лв. за операция. За мен това не е толкова непосилна сума, но той доста се измъчи докато ги намери тия пари. А ако трябваше да намери 5000 не знам какво трябваше да направи и на кого да се моли.

# 22
  • Мнения: 5 317
И двамата сме големи прахосници и не можем да скътаме нищо.

# 23
  • София
  • Мнения: 18 679
да се ръководиш от правилото "10/20/70", или:
10%от заплатата си отделяш за спестявания
20%-за погасяване на дългове, заеми, вноски, кредити и т.н.
И останалите 70 % да изкарваш месеца
Казват че имало ефект...ама ще видим newsm78
Абсурд Naughty Поне 30-35% от доходите ни отиват за кредити/ жилищен, брррр Sick/. Ето значи защо не спестяваме интензивно - там ми отиват 10-те процента Twisted Evil Mr. Green Иначе 70-те процента за папу и фръци-фръци си ги спазвам стриктно hahaha

# 24
  • Мнения: 3 376
Това за стотинките много ми хареса. Ще взема да го опитам.
И на мен  ми хареса идеята:peace:  Ще пробвам,така или иначе няма друг начин да скътам нещичко,всичко си отива по предназначение Tired

# 25
  • ГО
  • Мнения: 3 955
Ами,аз бях почнала всички стотинки да ги пускам в касичка.Бяхме си казали,че са на детето.Така за около 3 месеца събрах 140лв.които заминаха за ново столче за колата.И веднага заминаха.Сега почнахме пак и ще видим.Ако това се води за спестяване,значи спестявам.

# 26
  • Мнения: 6 167
да, вече да.
засега успешно се отървавам от заемите и заделяме
( мъжа ми повече в тази област прави, той е спестовника на едро)

аз реших всяка монета от 2 евро да я прибирам.  Mr. Green
хахо хихи.. прасенцето ми се пълни , пълни!

за по-сериозно спестяване засега не,
но в бъдеще ще заделям процент от дохода си.


# 27
  • Мнения: 5 622
Това е абсурд направо. Но ми се искаше да е възможно  Confused

# 28
  • Мнения: 4 371
Не, това е навъзможно, всичко профуквам Confused

# 29
  • Мнения: 5 577
имам един познат, който си направи експеримент - събираше цяла година стотинки в едно 5  литрово шише от минерална вода. След 1 година ги преброи и беше събрал 500лв по 1,2,10,50 и 1лв. Реших и аз да го направя ( едно време като ученичка събирах дребните стотинки с прахосмукачката    Embarassed мързеше ме да ги вдигна - какво са 2 стотинки) та резултата е доста добър. Където се вика парното може да си платите в края на годината. Само отивате до банката за да ви ги сменят с левове.

Баща ми на същия принцип - по 1 лв. Събирал за малкия за картинг. Вече е събрал за една жигула - ама чудо да стане в тези левчета не се пипа. Няма за ток, няма за зъболекар, няма за нищо.

Ние иначе спестяваме извънредните в банка. Само така не сме ги изхарчили още.

Общи условия

Активация на акаунт