До наемателите в София.

  • 4 899
  • 63
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 462
И аз това се чудя къде по света в наема са включени консумативите ???Кажи къде е това място че да ходим там..... Wink

# 16
  • Мнения: 1 416
Наем - 320 лв
Ток - 20-30 лева
Топла вода - 40 лева
Парно - още не знам, живеем в настоящата си квартира от пролетта...
Телефон - 12-13 лева - не го ползваме въобще...
Интернет - 25 лева
Кабелна ТВ - 15 лева
Транспорт - над 100 лева за маршрутки
Никак не е малка сборната сума, но се справяме...  Peace

# 17
  • Мнения: 13 512
Чудя се и как плащате по-малко за ток,отколкото за Интернет. 10-15 лева ток ми  звучи невъзможно направо

# 18
  • Мнения: 4 390
И аз това се чудя къде по света в наема са включени консумативите ???Кажи къде е това място че да ходим там..... Wink

В Канада има такива.
Аз съм живяла в такова жилище, в което всички консумативи ми влизаха в наема /900 долара за едностаен/.

# 19
  • Мнения: 18
И аз това се чудя къде по света в наема са включени консумативите ???Кажи къде е това място че да ходим там..... Wink

В Канада има такива.
Аз съм живяла в такова жилище, в което всички консумативи ми влизаха в наема /900 долара за едностаен/.


Аз живея в такова жилище. За Германия става въпрос. Всичко без тока е включено в наема. Но далеч не всички са така Simple Smile

# 20
  • Мнения: 4 473
1. Наем - 500лв.
2. Ток - 20 лв.
3. Телефон - 20 лв.(само градски разговори)
4. Парно и топла вода - летен сезон - 30-40 лв.за топла вода, зимен период с парно - 130лв
5. Студена вода - 20 лв.
6. Интернет - 23 лв.
7. Кабелна - 16лв.
8. мобилни (влизат ли в сметката???) - 300лв

 ooooh! ooooh! ooooh!

# 21
  • Мнения: 818
И в Англия се срещат,предимно са studio flat,около 400-500 лири с включени сметки,но са рядкост.

# 22
  • Мнения: 2 567
Чудя се и как плащате по-малко за ток,отколкото за Интернет. 10-15 лева ток ми  звучи невъзможно направо

Това е защото не се ползват бойлери за топлата вода, а тец.
Поне при нас това беше причината, когато живеехме в София да плащаме по малко ток. Тока ни беше към 20 лева лятото и от теца още към 25-30.
Сега тука ни е спрян теца и ползваме бойлер. Съответно и сметката ни за тока е 60-70 лева лятото.

# 23
  • София
  • Мнения: 6 743
Отговарям ти веднага  Hug
Лятото плащаме околко 420 лева, но зимата около 670 лева  Rolling Eyes за всичко.Говоря за наем, ток, топла и студена вода, нет и кабел.(телефон нямаме)

# 24
  • Мнения: 22 908

Това не е нормално, имайки предвид, че на запад, в стойността на наема на жилището получаваш и ток и парно и вода.
Къде в наема влизат и ток,парно и вода? И във Франция и Англия си ги плащаш отделно...В Америка-тоже. newsm78
В Испания също разходите са за сметка на наемателя,не влизат в наема.Явно и у нас ,в Ъпсурдистане така Peace

По темата
Ток-лято около 50-60 лв.В това влиза топла вода/бойлер/,сушилня,миялна,климатици/не редовно/
       зима-500 лв в студените месеци,около 300 останалите/парно на ток/
Вода/студена/-между 10-15 лв
Телефон-60 лв,заедно с интернет
кабелна-18 лв
мобилни телефони Crazy ужасна сума,не е за разправяне Crazy
за бензин-300 лв,но и двамата сме с коли
Затова и ние спестяваме в една купа само стотинки Laughing

Последна редакция: нд, 17 сеп 2006, 10:47 от Деси-мама х2

# 25
  • Мнения: 5 140
- Наем - 370 лв
- Ток - лятото около 40 лв, зимата от 100 до 150 лв на месец
- Интернет - някъде около 30 лв май, мъж го плаща и затова не знам точно колко е.
- Кабелна - не плащаме с връзки сме (това е май единственото което не плащаме Mr. Green)
- Студената вода ни влиза в сметките за блока, на човек по 7 лв - значи 14лв на месец
- Телефон стационарен спрян.
- Маршрутка за мен около 70 -80 лв на месец
- Бензин не мога да му хвана спатийте на моя мъж, защото от колата не слиза.
- ГСМ-и - аз около 30 лв, а той многоооо

Май се справяме за сега, но на моменти ..... имам чувство, че издишам.

# 26
  • Мнения: 479
Наем - 220
Ток - 10 лятото и до 80 зимата (отопляваме само 1 стая на ток)
Вода - 10 (топла) лятото и до 40 - 50 през зимата
Студена плащахме около 20 миналата година, а сега ще я засечем като се изнасяме от квартирата
Кабелна - 9 (ние сме на ограничен режим)
Интернет - 20 (но още не сме го пуснали)
GSM - 70 общо
Транспорт - 30 (само аз, моят човек го карат)
И значи какво излиза - лятото - 370, а зимата - 480
Не е чак толкова много, но пак не стигат  newsm78 Sick

# 27
  • Мнения: 899
Наем - 200 лв
Ток - 26-30 лв.
Парно + топла вода - зимата около 40 лв. , лятото - 26
Студена вода - 16 лв
Стационарен телефон - 15 лв
Мобилни - общо за двамата около 50 лв
Кабелна - 17 лв
Интернет - 25 лв


# 28
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Аз имам въпрос. Различни ли са сумите за консумативи-ток, вода, телефон..., когато си под наем и в собствено жилище? Въпросът ми е към авторката на темата, защото пита наемателите, но пита и за консумативите режийни.
Давам вариант без наем и без парно, за да разнообразим  Mr. Green
ток: лято-40 лв; зима-средно около 150 лв и го намирам за добре, като знам какво отопляваме и какъв е резултатът.
вода-около 10 лв
телефон+интернет-70 лв
кабелна-не ползваме
гсмта-моят варира около 20 до 40 лв; другият е служебен
фтомобил не карам, но приемам, че даваме около поне 50 лв за бензин на месец  newsm78

# 29
  • Мнения: 6 164
Аууу!!!... на нас само мобилните са към 200, за колата 300... #Crazy Май няма да се получи това дето го мисля... #Crazy

Общи условия

Активация на акаунт