До наемателите в София.

  • 4 905
  • 63
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 4 555
Изобщо не разбрах за какво говориш, но погледни тук - www.imot.bg

# 46
  • Мнения: 3 537
1. Наем - 250 лв
2. Ток - 30 лв
3. Телефон - 20-30 лв
4. Топла вода - 40 лв./парно няма/
5. Студена вода - 15 лв.
6. Интернет - 25 лв.
7. Кабелна- аванта ни е
8. За стълбище,асансьор и подобни - 8 лв
----------------------------------
Общо около 400 лв със наема, зимата малко повече заради тока и топлата вода..... Rolling Eyes доста си е и все икономии гледаме да правим
Само сметките излизат около 150 лв, зимата 220 лв някъде.

Последна редакция: пт, 06 окт 2006, 13:59 от Мимис

# 47
  • София
  • Мнения: 3 271
1. Наем - от април вече не плащам, имаме наше жилище  Blush.
2. Ток - 40 лв. лятото, за зимата - незнам  #2gunfire #2gunfire #2gunfire
3. Телефон - не ползваме стационарен
4. Парно и топла вода - парно няма за сега, топлата вода я включих в тока, защото ползваме бойлер.
5. Студена вода - 10 лв.
6. Интернет + кабелна - 30 лв.

Ами това е, незнам как ще е с парното и топлата вода , като ги пуснат ( те водата я пуснаха, и сега чакам сметки Mr. Green).

# 48
  • София
  • Мнения: 1 457
Наем - 280лв.
Интернет - 25 лв.
Кабелна - 15 лв.
Ток - около 20 лв. летен сезон
Телефоните - всеки месец различно

# 49
  • Мнения: 286
наем - 340 лв.
вода - 20 лв.
ток - 15 лв.
интернет - 15 лв.
вход - 6 лв.
телефон - 20 лв.
мобилни: моя - 23 лв., на мъжа трите гонят наема добре че фирмата му поема част
парно+топла вода - от януари до август - 440 лв.  newsm78 егати все едно не излизам от банята
аз си стоя вкъщи с бебата, а бенза на мъжа ми около100-тина лв.
/ремонти на колата да пиша ли, че тя се чупи по няколко пъти на ден Rolling Eyes/
Ми в общи линии е това, няма да сумирам че ще припадна Crazy

# 50
  • Мнения: 3 268
Жилищен кредит-1000 лв.
ток-80 лято, 250 зимата
телефон-25
мобилни-моя сина ми и мъжа ми 300 лв.
кабелна -18
интернет-25
вода-15
Това е без храната,дрехите,учебниците , джобните на Ицо и разходите във фирмата.Ако сложа и тях са 4000 лв. ooooh!

# 51
  • Мнения: 4 555
Наем - 300 лв

Сметки:
Ток - 10 лв лятото и 20 лв зимата
вода - 20 лв
парно - нямаме
телефон - нямаме

# 52
  • София
  • Мнения: 44 131
аз ще пиша за новия ни апартамент въпреки че живеем тук по-малко от месец и не знам как ще е зимата с тока.

1. наем - 220 евро
2. ток - този месец 15лв...засега, тук няма тец, та зимата очаквамдоста повече
3. вода - 3лв.
4. телефони - без стационарен - 2 мобилни около 100-120 лв на месец.
5. нет - 30лв.
6. за входа - 6 май са тук...или 8...не знам в стария блок ни беше 10 лв.

+ бензин - не знам колко точно...

# 53
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
наем - 300 лв (двустаен в Младост 3)
ток - 20
вода - 10
бтк - 20
два мобилни - 100
интернет - 25
кабелна - 9
парно, топла вода - 20 лято / 130 зима
за входа - 5

# 54
  • Мнения: X

Това не е нормално, имайки предвид, че на запад, в стойността на наема на жилището получаваш и ток и парно и вода.
Къде в наема влизат и ток,парно и вода? И във Франция и Англия си ги плащаш отделно...В Америка-тоже. newsm78

Има, има и такива жилища. В момента живеем в квартира, в която в наема е включено парното, топла и студена вода и разходи за поддръжка на общи части (асансьор, осветление, почистване). Плащаме отделно тока, телефона, интернета, ТВ.
Сестра ми живее в САЩ и в квартирата им също в цената на наема е вклжучена водата и отоплението. Тока е отделно.

# 55
  • Мнения: 945
Не zанам дали ви интересува как е в Германия, но вчера получих сметката zа миналата година и темата е много актуална zа мен. В Германия е така... zа повечето квартири плащаш фиксиран наем и отделно фиксирана сума zа т.нар. допълнителни раzходи. С таzи сума се плащат сметките zа вода, гаz и други такси и накрая на годината се гледа кой колко е иzраzходвал примерно парно и или се доплаща или ти връщат пари. За това повечето каzват, че теzи им раzходи са вклЮчени в наема.

Та ето ние колко плащаме средно на месец
Парно 60 евро
Топла вода 70 евро
Такса каналиzация 15 евро
Чистачка 20 евро
Други такси, zастраховки 45 евро
Ток 30 евро
Телефон 30
Интернет 30
Кабелна 30

Получава се 330 евро на месец беz наема...

# 56
  • Мнения: 7 605
И аз това се чудя къде по света в наема са включени консумативите ???Кажи къде е това място че да ходим там..... Wink

В Канада има такива.
Аз съм живяла в такова жилище, в което всички консумативи ми влизаха в наема /900 долара за едностаен/.


Аз живея в такова жилище. За Германия става въпрос. Всичко без тока е включено в наема. Но далеч не всички са така Simple Smile

Да, оба4е веднъж в годината се прави равносметка, колко сте предплатили zа консумативите, и колко сте консумирали и доплаЩате или ви се връЩат пари, нали?

Хора, zа да има смисъл таzи анкета, напиШете и колко е голямо жилиЩето. Раzходите zа една гарсионера не могат да се сравняват с един тристаен. Дори района го напиШете и колко 4овека сте, все пак това има влияние върху сметките zа ток, парно и пр.

# 57
  • Мнения: 57
Аз живея в апартамент с включени парно,топла и студена вода,тока си го плащаме,но знаете ли колко ми е наема  1200 ам. долара.Като не искате да живеете  в Ъпсурдистан заповядайте в страната на мечтите щом мислите,че ще ви излезе по-евтино.

# 58
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
И аз това се чудя къде по света в наема са включени консумативите ???Кажи къде е това място че да ходим там..... Wink
в швейцарско, в 80 %, парното, водата и га3та са вкл. в наема.....ток се плаща отделно.....3аповядайте  Hug

Да, оба4е веднъж в годината се прави равносметка, колко сте предплатили zа консумативите, и колко сте консумирали и доплаЩате или ви се връЩат пари, нали?

и при нас е така.....

# 59
  • Мнения: 114
наем  - 240лв.
ток - 30лв. лятото, 100(и нагоре) зимата(това е на стария електромер.сега е поставен нов и не ми се мисли Rolling Eyes)
студена вода - 10-15лв.
топла вода - 30лв.-лято, 50-60 зимата с тръбите,който минават през апартамента Thinking Sad
телефон - 20лв.домашен:70 лв мобилни
кабелна - 18лв.
интернет - 25лв.
бензин ме ми се мисли,защото мъжът ми непрекъсната е в движение- с това му е свързана работата.И какво стана като дръпна чертата:ЛЯТО-420лв., ЗИМА-550лв.
това са сметките без бебка!!!

Общи условия

Активация на акаунт