Астролози менте

  • 1 901
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
Какво е необходимо на човек за да има право да прави астрологични прогнози и хороскопи?
 За да печели от тази дейност необходимо ли е търговско дружество?
Всеки средно грамотен човек може да придобие необходимото познание , но това достатъчно ли е?
Какви данъци се заплащат от астролозите ?

# 1
  • Мнения: 6 166
Стопли ми душата с тази тема. Дам, има много ментета.

# 2
  • Мнения: 3 234
Реалността е такава, че всеки, който е учил по една година или чел в продължение на няколко години по форуми, може да се обяви за консултиращ астролог. Правиш си представителна страница (или по няколко), започваш агресивна реклама по всички групи и готово. А повечето хора трудно отсяват ментетата и нерядко от такива биват подведени, тъй като се впечатляват от тяхното сладкодумие. Сега всеки втори бълва вибрационни прогнози по зодии, по ингрес на планета в знак, по новолуние и пълнолуние, по поредната ретроградна фаза... А често зад красиво наредени слова и добри лингвистични умения стоят съмнителни астрологични способности. Въпрос на проба и грешка е според мен да попаднеш на качествен астролог и такъв, който на теб да ти бъде полезен с професионализма и уменията си.

ПП. Към авторката на темата. Конкретно име ли Ви е провокирало да пуснете тази тема? Питам, защото видях качена снимка, въпросната дама има рекламна страница във ФБ. Той кой ли няма вече, аз съм от малкото изключения, хаха.

# 3
  • Мнения: 4 878
Те всички астролози,врачки,баячки, екстрасенси и др. са ментета.Като има будали да им дават,ще печелят.

# 4
  • Мнения: 6 166
Те всички астролози,врачки,баячки, екстрасенси и др. са ментета.Като има будали да им дават,ще печелят.

Щом това те топли.

Ако искаш ходи на психолог или терапевт. Там е същата работа. Всякакви самовъзвеличили се ходещи по семинари почват да се обявяват че дават терапии...

# 5
  • Мнения: 4 878
И те са същите.

# 6
  • Мнения: 3
Реалността е такава, че всеки, който е учил по една година или чел в продължение на няколко години по форуми, може да се обяви за консултиращ астролог. Правиш си представителна страница (или по няколко), започваш агресивна реклама по всички групи и готово. А повечето хора трудно отсяват ментетата и нерядко от такива биват подведени, тъй като се впечатляват от тяхното сладкодумие. Сега всеки втори бълва вибрационни прогнози по зодии, по ингрес на планета в знак, по новолуние и пълнолуние, по поредната ретроградна фаза... А често зад красиво наредени слова и добри лингвистични умения стоят съмнителни астрологични способности. Въпрос на проба и грешка е според мен да попаднеш на качествен астролог и такъв, който на теб да ти бъде полезен с професионализма и уменията си.

ПП. Към авторката на темата. Конкретно име ли Ви е провокирало да пуснете тази тема? Питам, защото видях качена снимка, въпросната дама има рекламна страница във ФБ. Той кой ли няма вече, аз съм от малкото изключения, хаха.
Въпросната дама ( Марая Астро ) имала и тук страница . Тя е пример за астролог менте . Нарича себе си „любител астролог“ пред държавните органи  (ГДБОП). Оказа се изпечен рецидивист измамник с множество присъди за измами и кражби .

# 7
  • Мнения: 6 166
Не знам каква е идеята на тази тема - да се оплюе въпросната жена или нещо друго, но да отговоря на въпросите:

 За да печели от тази дейност необходимо ли е търговско дружество?
Не. Трябва да издава приходно разходен документ за консултациите и после да си подава декларации за авансов данък на тримесечие.

Всеки средно грамотен човек може да придобие необходимото познание , но това достатъчно ли е?
Среднограмотно да.

Какви данъци се заплащат от астролозите ?
По принцип трябва да плащат като всички, които упражняват свободна професия.

# 8
  • Мнения: 3 234
Въпросната дама ( Марая Астро ) имала и тук страница . Тя е пример за астролог менте . Нарича себе си „любител астролог“ пред държавните органи  (ГДБОП). Оказа се изпечен рецидивист измамник с множество присъди за измами и кражби .

Предположих, че темата е посветена на нея, щом е пусната от новорегистриран потребител и с нейна снимка отгоре. Наскоро и аз научих някои факти, бях потресена. Не се сещам въпросната особа да е списвала в този раздел на форума, че да заблуди или да завлече с пари някоя наивна душа. А съдейки по нейната страница във ФБ, въобще не бих предположила, че все още има хора, които биха я възприели насериозно. То е палячовщина отвсякъде.

Любител астролог не бих казала, тя за Топ се има. Ама у нас като няма никакъв регламент, който да регулира тази дейност, всеки втори аматьор се изживява като вип и топ. Ако говорим за данъчна отчетност, първо бих запитала дали известни и рекламирани астро имена, работещи на поточна линия без регистрирани фирми и свободни професии, си плащат данъците за тази дейност. С работа на конвейер се изкарват доста пари. Не съм чула и някой наш астролог, който си докарва парички от семинарчета и уебинарчета, да плаща данъци от тези доходи. Освен ако няма официално регистриран астрологичен център за обучение. И сред тях са все реномирани имена. Така че нека първо започнем от тях.

# 9
  • Мнения: 3
Не знам каква е идеята на тази тема - да се оплюе въпросната жена или нещо друго, но да отговоря на въпросите:

 За да печели от тази дейност необходимо ли е търговско дружество?
Не. Трябва да издава приходно разходен документ за консултациите и после да си подава декларации за авансов данък на тримесечие.

Всеки средно грамотен човек може да придобие необходимото познание , но това достатъчно ли е?
Среднограмотно да.

Какви данъци се заплащат от астролозите ?
По принцип трябва да плащат като всички, които упражняват свободна професия.
Да,благодаря. Мислех,че са на патентно облагане астролозите.Вие сигурни ли сте ?
А въпросната жена с профил във фейсбук :  https://www.facebook.com/maraja.astro.1?comment_id=Y29tbWVudDoyN … 4Mzg2NDExOTA4MjY0  наистина върши измами във фейсбук .

# 10
  • Мнения: 3 234
Какви измами върши във Фейсбук – астрологични или други?
Ако мислите, че толкова лесно се хващат клиенти за астро консултации във фейса... И да се размажеш да пишеш, да ги обучаваш безплатно – резултатът клони към нула. Освен ако не си някое известно име. Там и общи приказки минават, и очевидни грешки поради незнание. Не знам, може би една рекламна фб страница върши чудеса, но като им гледам блудкавия контент на повечето, сърцето ми се свива, жал ми е за астрологията.

Ако целта Ви е да правите антиреклама на жената, тази работа вече други са я свършили. Доколкото виждам, сериозно са я погнали антифенове във фейса, извадили са от архивите цялото й съдебно досие. Няма нужда да се пренасят тези интриги и тук.

Общи условия

Активация на акаунт