Модни тенденции в прическите и всичко за косата Тема 17 Зимата идва...

  • 45 853
  • 757
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 101
Лурдес
Не знам дали снимката е твоя, но страхотна прическа и цвят !
Някои коси просто си искат филирането- било то деликатно или повече, с филажна ножица или с другата. Моята е именно такава, без изтъняване не става и не се поддава на оформяне.
Наистина формата на лицето играе огромна роля при избора на прическа.
   И на фризьорките не им е лесно- да угаждаш на капризните дами не е работа за всеки.  Затова пред тях винаги се правя, че ми е харесала прическата 😅

# 286
  • Мнения: 6 713
Не е моята коса, Нели. Grinning Цветът не е по моя вкус, но самата прическа да. Simple Smile
И аз така реагирам общо взето - като цяло бива какво правят, но за съжаление търся ефекта уау, което не се случва често.

# 287
  • София
  • Мнения: 2 934
Здравейте, ползвате ли някакви бои като пяна? Отзиви за  Schwarzkopf Perfect Mousse да има някой?


Дълго време се боядисвах с нея,защото за домашна употреба е идеална. После я нямаше и спрях. При мен има едно шуптене на пяната, което не ми е ок , все ми се струва , че тръгва да тече по челото, но иначе съм доволна.

# 288
  • Някъде там
  • Мнения: 4 810
Стрина Калина
И аз следвах моята фризьорка навсякъде, през годините беше сменила няколко салона, пътувах до Варна специално заради нея. Но явно е сменила тел. номер ли незнам.
Относно прическите - не няма разлика между предишната подстрижка и изискванията от моя страна. Формата не е триъгълна, може би не съм качила правилната снимка.
Ето

Казах й от черта към овална, за да не я прави триъгълна съвсем.
Не е овална със сигурност.
Стои леко изравнен, може би от вятъра в косите.
Сега косата ти изглежда по плътна и гъста, може би защото е по къса, не мисля, че е зле подстригана.
Въпрос на време е да свикнеш.
Въпроса за шампоаните матрикс и инфорсер, харесвам и двата.
Вършат си работата и измиват добре косата.
Пеидават лек обем в корена.
Аз скоро съм на фризьор,последно реших, ще правя фолиаж с мат.
Уточнихме и избрахме цветове.
Ако остане време ще снимам и ще покажа Blush

# 289
  • Мнения: 2 433
Нели, а ти показа ли тази снимка на фризьорката?
И моята коса бухва така, ако не е много изтънена в края, но не всички успяват да го правят без да се появят дупки/етажи на правите места..

Аз се боря с някакво страшно омазняване от известно време, много ми се цапа косата, а за бретона да не говоря. Писна ми и ще го пускам да расте, както и косата, но имам чувството, че не помръдва на никъде.
Искрица, лилаво ли последно или има нова промяна в плана?

# 290
  • София
  • Мнения: 2 934
Обмислям да я отрежа драстично както съм правила вече. Просто от един момент нататък всичко, което правя като грижа за нея, ми се струва излишно и без резултат. 
Гледам крайщата и Просто не става. Вяли, оредели, изпръхнали.




Вместо да стоят плътно, да падат тежко , те просто са някакви перушинести , разхвърчани.  С преса я докарвам в нормален вид.
П.С. Цвета в никакъв случай не е толкова оранжев какъвто излиза на екран.

# 291
  • Мнения: 4 239
Аз също ще я направя тая работа с отрязването, само не съм решила колко ще е.
Даже в петък си записах час, дано фризьорката се справи, че отдавна не съм ходила при нея, а нямам възможност тази седмица да отида, където си ходя по принцип /а вече нямам търпение да измахам изгорялото и изтощеното/.
С преса и аз успявам да я оформя, но като я измия вечерта и на другия ден следобяда вече стои една неподвижна, като мръсна .. имам съмнения че е и от редовната употреба на професионални продукти за коса, макар, че ги въртя и май ще ги спра за известно време или поне намаля .. Yum

# 292
  • Мнения: 3
Здравейте!

Моля за предложения и помощ.  В момента използвам маска на Керастас олио релакс, хидратиращ Ш на Кевин Мърфи , имам и Kerastase Serum Thérapiste, както и маслото на Мароканойл. Моля да ми препоръчате олио или серум за коса, който да й придаде блясък и да я заглади. Косата ми е гъста,къдрава, леко непокорна и боядисана(със кичури). Моля ако имате предложения, нещо което да й придаде хубав блясък. Също да попитам някой ползвал ли е продуктите на Монтибело и Паул Мичъл и добри ли са ?
Благодаря ви много предварително ! Simple Smile

# 293
  • Мнения: 17 972

С преса и аз успявам да я оформя, но като я измия вечерта и на другия ден следобяда вече стои една неподвижна, като мръсна .. имам съмнения че е и от редовната употреба на професионални продукти за коса, макар, че ги въртя и май ще ги спра за известно време или поне намаля .. Yum

Да не ти е кератинова пресата?

# 294
  • Мнения: 4 239
R@N, пресата ми е Diva Genesis с инфузирани масла в плочите. Simple Smile

# 295
  • Мнения: 17 972
R@N, пресата ми е Diva Genesis с инфузирани масла в плочите. Simple Smile

Точно за тия преси с масла съм чела, че омазняват, затова не посмях да си взема. С друга пробвала ли си, дали ще е същото?

# 296
  • Мнения: 3 295
Elena_of_Avalor, това заради изрусяването ли е така, или по принцип ти стават така краищата когато порасне повече?

# 297
  • Мнения: 4 239
R@N, пресата ми е Diva Genesis с инфузирани масла в плочите. Simple Smile
Точно за тия преси с масла съм чела, че омазняват, затова не посмях да си взема. С друга пробвала ли си, дали ще е същото?
Няма да е от пресата, защото като се измих с един обикновен балсам на Пантен, косата изглеждаше по друг начин.
Днес ще изпробвам и с шампоан и балсам на Пантен и ще видя как ще е.
Даже не вярвам много на тия инфузирани масла - има ли ги, няма ли ги в пресата ама би трябвало да ги има.

# 298
  • Мнения: 17 972
На Пантен продуктите много ги харесваме ние и трите у нас. С малки изключения. Сега взех някакъв нов от турски магазин, не съм го виждала още по нашите, ами много хубава става косата от него, чак ме е яд, че аз с моите скъпи не постигам такъв ефект, за жалост и за косопада ефект няма, да не говорим, че и боята бързо пада, за серията на Меди говоря

# 299
  • Перник
  • Мнения: 4 863
Здравейте, ползвате ли някакви бои като пяна? Отзиви за  Schwarzkopf Perfect Mousse да има някой?


Дълго време се боядисвах с нея,защото за домашна употреба е идеална. После я нямаше и спрях. При мен има едно шуптене на пяната, което не ми е ок , все ми се струва , че тръгва да тече по челото, но иначе съм доволна.

Следя темата, но не съм писала досега Blush

Години наред ползвах мус бои - по едно време имаше добър избор - лонда, рубела, палет, шварцкопф. Сега останаха само последните. Естественият ми цвят е кестеняво и мусовете ми бяха супер удобни, когато се боядисвах у дома - черно или тъмно кестеняво. Сега обаче съм руса. В началото пробвах с муса на Шварцкопф, уж изсветлявал - нищо подобно. И минах на безамонячна Сайъс Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт