Захранване - въпроси и отговори - тема 9

  • 29 433
  • 760
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 49
Здравейте! Зърнените каши въвеждат ли се като зеленчуците в началото с по 2-3 лъжички или се дава по голямо количество?

# 376
  • Мнения: 5 406
Здравейте! Зърнените каши въвеждат ли се като зеленчуците в началото с по 2-3 лъжички или се дава по голямо количество?

Глутеновите каши ли визираш?

# 377
  • София
  • Мнения: 281
И мен ме интересува този въпрос.  Ако някой знае, нека сподели Simple Smile

Как се въвеждат фурми?

# 378
  • Мнения: 610
Привет момичета.
В момента съм на 5м и  1 седмица. В захранването съм включила - картоф, морков, тиква, сладък картоф, бял морков, пащърнак и броколи. Какво още мога да включа от зеленчуците?
Също така с наближаването на 6м мисля да  включа  жълтък и месо.  Каква схема на въвеждане бихте ми препоръчали?
Отделно относно месото, мога ли да използвам  месо от домашни животни ( от моята баба, проверени са)? Педиатърката  ми е привържаник на готовите пюрета, дори и зеленчукови и затова бих се радвала да чуя повече мнения.
Предварително благодаря!

# 379
  • Мнения: 49
Става въпрос за безглутенови зърнени каши от ориз, елда и т. н.

# 380
  • Мнения: 672
И мен ме интересува този въпрос.  Ако някой знае, нека сподели Simple Smile

Как се въвеждат фурми?
В печива. Аз първо предложих сироп от фурми като овкусяване към десерт и след това в печиво. Направих мъфини, като в тях сложих много ситно нарязани фурми.

# 381
  • Мнения: 5 406
Става въпрос за безглутенови зърнени каши от ориз, елда и т. н.

Щом са безглутенови, може са предложите първо по 2 лъжички и след това цяла порция, ако детето иска да ги яде.
Синът ми не ги харесва чисти, затова винаги правя половин порция каша и добавям солидно количество плодово пюре. Simple Smile

# 382
  • Мнения: 7 710
по една схема, която имам петмез от фурми може да се въведе още в началото на захранването.
може ли да се направи домашно такова нещо и много ли е сладко?

# 383
  • Мнения: 7 109
От кашите си дадох цяла порция за съответния месец както е на кутията Wink не съм давала както пюрето бавно

# 384
  • Мнения: 13
Привет момичета.
В момента съм на 5м и  1 седмица. В захранването съм включила - картоф, морков, тиква, сладък картоф, бял морков, пащърнак и броколи. Какво още мога да включа от зеленчуците?
Също така с наближаването на 6м мисля да  включа  жълтък и месо.  Каква схема на въвеждане бихте ми препоръчали?
Отделно относно месото, мога ли да използвам  месо от домашни животни ( от моята баба, проверени са)? Педиатърката  ми е привържаник на готовите пюрета, дори и зеленчукови и затова бих се радвала да чуя повече мнения.
Предварително благодаря!

Тиквичка също може. Прави си различни комбинации. Какви ти готови купешки зеленчукови пюрета. Прави си вкъщи. Стават толкова бързо и лесно и са 100 пъти по - вкусни.
Жълтъка и месото се редуват. С жълтъка има голям период на захранване докато стигнеш до цял. Започваш с 1/8 и така постепенно го увеличаваш до половин жълтък на ядене. Едва на годинка можеш цял май. Аз му давам на моя син (10 + месеца) вече цял. А, за месото аз започнах с пуешко, заешко, пилешко, агнешко, говеждо и свинско. От домашни животни, защо не? Малко повече термична обработка все пак. Сирене давам предимно козе. Много рядко краве.

# 385
  • Мнения: 190
Момичета, да ви питам. Моя юнак май направи алергична реакция към моркова. Домашно пюре, уж с био моркови. На 2рия ден се появиха ситни пъпчици по бузките и се обостри атопичния дерматит. Да пробвам ли пак след месец да дам морков? Как се процедира в такъв случай?

# 386
  • Мнения: 1 033
Никой  е се отзова ама пак ще попитам как давате лък, праз , копър, магданоз? Давате ли изобщо?

# 387
  • Мнения: 2 352
Подправките(магданоз, копър) слагах да се сготвят за няколко минути. В началото на пара или варени и после пасирах със зеленчуците. Когато започна да яде по едри парчета, ги режех на много ситно.
Лук и праз дадох след годинката, от общата храна. Не съм ги въвеждала специално.

# 388
  • Мнения: 5 406
Никой  е се отзова ама пак ще попитам как давате лък, праз , копър, магданоз? Давате ли изобщо?

Аз все още не давам на 7++.
Смятам да започна към 10ти месец, когато ще съм въвела всичко и ще му готвя разни бебешки гозби. Simple Smile
Освен това, ако го запиша на детска кухня ще е добре да са му въведени тези неща.

Аз имам един сигурно тъп въпрос.
Как приготвяте домашно бананово пюре?
Има ли нещо по особено или просто пасирам банана и добавям мляко примерно?

# 389
  • Мнения: 2 352
Банана само го мачках в началото с вилица. Пюрирах го ако добавях други плодове.
Беше едно от първите неща, които давах да си отгризне. Обаче като цяло добре дъвче и рядко се е давила с храна.

Общи условия

Активация на акаунт