Захранване - въпроси и отговори - тема 9

  • 29 501
  • 760
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 1 033
Никой  е се отзова ама пак ще попитам как давате лък, праз , копър, магданоз? Давате ли изобщо?

Аз все още не давам на 7++.
Смятам да започна към 10ти месец, когато ще съм въвела всичко и ще му готвя разни бебешки гозби. Simple Smile
Освен това, ако го запиша на детска кухня ще е добре да са му въведени тези неща.

Аз имам един сигурно тъп въпрос.
Как приготвяте домашно бананово пюре?
Има ли нещо по особено или просто пасирам банана и добавям мляко примерно?
Аз банана го мачкам само с вилицата и така го давам

# 391
  • Мнения: 5 454
Банана само го мачках в началото с вилица. Пюрирах го ако добавях други плодове.
Беше едно от първите неща, които давах да си отгризне. Обаче като цяло добре дъвче и рядко се е давила с храна.

Благодаря, Буги!
Аз ще пасирам, че малкият още не е пробвал парчета храна и малко ме е страх.
Искам днес да му добавя банан към овесената каша, че нещо в разхлабено коремчето.

# 392
  • Мнения: 15 356
Банана го слагам в нутрибулета за две пулсации точно,да не стане на съвсем пюре.Също и ябълки,круши,манго.
Луки магданоз съм давала,лука в ориз с лапад,магданоза в супичка .
Едит за копъра,не съм давала,просто това ми е най-омразното нещо и дори не мога да го режа.Вкъщи не влиза изобщо,на кухнята ще го яде направо.Знам за чайче от копър при колики,явно не е проблем да се дава.

# 393
  • Мнения: 7 716
аз бях взела кутийка био копър от кауфланд, вътре е нарязан и слагам отдавна в пюрета (10++ е сега).
днес направих първа зеленчукова супа и за първи път сложих магданоз (домашен, замразен), накъсах го.
банан винаги съм мачкала само с вилица, когато добавям мляко и/или нещо към него ... давала съм и големи парчета, с него започна да се учи да дъвче

# 394
  • Пловдив
  • Мнения: 1 931
Бананът го пасирам и го давам с авокадо за следобедна закуска. Много го харесва малката, изяжда цялата порция.

И аз искам да сложа копър или магданоз в домашното пюре. Може ли просто да го сготвя на пара заедно със зеленчуците и всичко да пасирам заедно? На 5 месеца е точно.

# 395
  • Мнения: 7 716
авокадото също го мачкам с вилица от самото начало.
копърът никога не съм го готвила, слагала съм направо в пюрето

# 396
  • Мнения: 3 124
Давам лук,праз,чесън, копър, магданоз в много малки количества от 8м, към самите зеленчуци или сготвено напр зеленчуци с ориз или булгур(различно).
Банан и авокадо давам на парченца от доста време, голям кеф й е да ги хапва.
Рокет, те си имат рефлекс да се закашлят и с времето се учат да дъвчат, дори и да нямат зъбки.Разбира се, ти ще прецениш кога.

# 397
  • Denmark
  • Мнения: 1 007
Някой знае ли докога трябва да се варят повечето плодове преди консумация? Rolling Eyes

# 398
  • Мнения: 7 297
Върти ми се нещо ..8месеца

# 399
  • Мнения: 6 835
Аз май към 10м започнах да давам сурови плодове.

# 400
  • Denmark
  • Мнения: 1 007
Благодаря, момичета!

# 401
  • Мнения: 15 356
Аз също от 8 м сурови.
Кога записахте вашите деца на кухня?

# 402
  • Мнения: 1 688
Аз също от 8 м сурови.
Кога записахте вашите деца на кухня?
Точно на 1 година подадох документи, трябваше да изчакам месец и от следващия започнахме. Засега много й харесва.

# 403
  • Мнения: 15 356
А изяжда ли и трите неща на едно хранене?Защото на мен ми се виждат доста,а се давали само за обяд и не можело да престояват.Аз мисля около десетия месец да я запиша,но тя не е от най-ящните и ако ще взимам и хвърлям ,няма смисъл .

# 404
  • Мнения: 1 688
А изяжда ли и трите неща на едно хранене?Защото на мен ми се виждат доста,а се давали само за обяд и не можело да престояват.Аз мисля около десетия месец да я запиша,но тя не е от най-ящните и ако ще взимам и хвърлям ,няма смисъл .
Не.
И със сина ми преди 8 години и сега процедирам по един и същи начин - на обяд давам основното, за следобедна закуска - десерта, а за вечеря - супата. Междувременно детето все още суче за приспиване следобяд и нощем (съвсем малки количества).
В кухнята подписваш декларация, че знаеш, че храненето е само за обяд, че трае 3 часа, но честно казано не мисля, че има бебе, което може да изяде на едно ядене 3х190 грама храна. Като се приберете, слагате в хладилник и се дояжда до края на деня. Абслютно никога не съм чула някой да е имал някакви проблеми с храната.

А дали ще изяжда всичко и дали ще й хареса - наистина зависи от детето. Държавната кухня е най-евтиният вариант да опитате, а според моя опит качеството и разнообразието е невероятно.

Общи условия

Активация на акаунт