Захранване - въпроси и отговори - тема 9

  • 29 548
  • 760
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 739
Здравейте, въвела съм тиквата при бебе на 5 месеца варена. Мога ли да я предложа печена?
И трябва ли да съм въвела царевична каша, за да дам бебешко купешко пюре, в съдържанието на което има царевично брашно? Става въпрос за първите броколи на бебето на Хип.

# 76
  • Мнения: 5 457
Здравейте, въвела съм тиквата при бебе на 5 месеца варена. Мога ли да я предложа печена?
И трябва ли да съм въвела царевична каша, за да дам бебешко купешко пюре, в съдържанието на което има царевично брашно? Става въпрос за първите броколи на бебето на Хип.

Аз дадох броколите на Hipp без да съм въвела царевица предварително.При нас нямаше реакция.
Чак сега, 1 месец по-късно, почвам да въвеждам ориз и царевица като каши.
За тиквата, засега винаги я правя на пара, но не виждам защо да не може и печена. Simple Smile

# 77
  • Мнения: 3 124
Може и за двете, не дава реакции в повечето случаи, спокойно🤗💜

# 78
  • Мнения: 766
Момичета, купих пюре на хип тиквичка с картоф и е страааашно гъсто. Добавих му АМ, но стана на топчета, бърках го много, но все си имаше парченца, предполагам от картофа. Много ме е страх да не се задави. Вие как процедирате?

# 79
  • Мнения: 551
Момичета, купих пюре на хип тиквичка с картоф и е страааашно гъсто. Добавих му АМ, но стана на топчета, бърках го много, но все си имаше парченца, предполагам от картофа. Много ме е страх да не се задави. Вие как процедирате?
пасирай те го

# 80
  • Мнения: 5 457
Момичета, купих пюре на хип тиквичка с картоф и е страааашно гъсто. Добавих му АМ, но стана на топчета, бърках го много, но все си имаше парченца, предполагам от картофа. Много ме е страх да не се задави. Вие как процедирате?

Към бурканчето добавям 45мл. АМ и след като го разбъркам, го намачквам с малка виличка за десерти, че са и по гъсти зъбците.
На малкия това му е едно от любимите пюрета и винаги си изяжда всичкото  Simple Smile

# 81
  • Мнения: 7 333
До кога се дава каша ?
На 11 м.  и
След 1г.колко пъти на ден ам ?

# 82
  • Мнения: 6 877
Вие си решавате дали и до кога ще давате. Аз лично никога не съм давала каши.
Относно млякото си зависи от детето. Моя до към 1,3г го кърмех на обед, вечер и през нощта. После отбих и замених с кисело мляко.

# 83
  • Мнения: 186
Вие си решавате дали и до кога ще давате. Аз лично никога не съм давала каши.
Относно млякото си зависи от детето. Моя до към 1,3г го кърмех на обед, вечер и през нощта. После отбих и замених с кисело мляко.
А какво сте давали за сутрешна и следобедна закуска като не сте предлагали каша? В по-голяма възраст има варианти като попара или кисело мляко с плод или бисквити и т.н.,но за дете, при което не са въведени млечни и глутен ми е любопитно какви алтернативи има.

# 84
  • Мнения: 6 877
Вие си решавате дали и до кога ще давате. Аз лично никога не съм давала каши.
Относно млякото си зависи от детето. Моя до към 1,3г го кърмех на обед, вечер и през нощта. После отбих и замених с кисело мляко.
А какво сте давали за сутрешна и следобедна закуска като не сте предлагали каша? В по-голяма възраст има варианти като попара или кисело мляко с плод или бисквити и т.н.,но за дете, при което не са въведени млечни и глутен ми е любопитно какви алтернативи има.

Закуска започнах да давам на 10м, а до тогава бях въвела глутен и млечни. За СЗ започнах към 7м с плодове само, после давах безглутенови като ориз, елда, киноа, амарант, просо в комбинация с плод или само плод, основно банани, авокадо, круша, сливи, тези харесваше. Давах направо на зърна, плодовете ситно нарязани или за гризане /банана, авокадото и крушата/ По-късно към 9м въведох и глутенови като овесени ядки, ръжени макарони и после вече и различни сандвичи, кисело мляко с плод, бисквити и тн.

# 85
  • Мнения: 5 457
Аз давам следобедна закуска от няколко дена.
Първо дадох оризова каша с круша и дохраних малко с АМ.
Днес дадох само пюре от круша и пак си дохраних с АМ.
В следващите седмица ще въведа други плодове + каши от царевица и елда.
Общо взето, смятам да редувам един ден млечна каша + плод, а другия ден само плод с АМ и така докато не въведа друг протеин, които да използвам. Simple Smile

# 86
  • Мнения: 197
Здравейте! Имам един въпрос - понеже педиатрката ми е каазала да редувам жълтък , после месо аз винаги ги предлагам на обяд .. примерно: зеленчуково пюре с жълтък на 9+ сме. Въпроса ми е искам да предложа леща за обяд, но нито с месо, нито с жълтък, но се чудя дали ще може да пропусна, при положение, че ми е казано, а и също съм чела из интернет, че трябва да се редуват тези 2-та компонента?

# 87
  • Мнения: 492
Не съм експерт, но жълтъка и месото си ги обяснявам с желязото в тях. Ако бебчо няма дефицит и някаква специална нужда от повече желязо, защо не? Аз не му давам всеки ден едно от двете, има дни , в които е само на зеленчук.



Здравейте! Имам един въпрос - понеже педиатрката ми е каазала да редувам жълтък , после месо аз винаги ги предлагам на обяд .. примерно: зеленчуково пюре с жълтък на 9+ сме. Въпроса ми е искам да предложа леща за обяд, но нито с месо, нито с жълтък, но се чудя дали ще може да пропусна, при положение, че ми е казано, а и също съм чела из интернет, че трябва да се редуват тези 2-та компонента?

# 88
  • Мнения: 5 457
Води се, че в протеините са изключително важни за малкото бебе, защото са основните градивни елементи на клетката.
Дават го, че до 10ти-12ти месец трябва да присъстват във всяко хранене на детето под някаква форма - месо, мляко, жълтък и тнт.
Аз захранвам от близо 2 месеца и още не съм заместила ядене, именно защото не съм въвела месото, жълтъка и млечните. Решила съм, че само пюре от зеленчуци или плод няма да давам.
Разбира се, това е теорията и схемата, която аз следвам. Има и много други предполагам. Simple Smile

# 89
  • Несебър
  • Мнения: 529
Леща, боб са много богати на протеини. Богати и на желязо. Според мен могат да се дадат самостоятелно.

Общи условия

Активация на акаунт