Ковид помощи за родителите

  • 18 977
  • 157
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 081
Аз работя, съпругът ми е съкратен от юни и получава обезщетение за безработица, но размерът е по-нисък от определения доходен критерий, а именно 150% от  минималната работна заплата.
Мисля да подам документи? Навсякъде пише: двамата или единият от родителите...Какво ще кажете?

Детето трябва да учи онлайн , а единия родитетел да е в неплатен . Това е за еднократната помощ .

# 31
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 453
Ако дружеството, на което съм управител е със спряна дейност и нулева декларация, може ли да се подадат документи. Реално няма кой да ми даде бележка за неплатен отпуск...

# 32
  • Мнения: 84
Аз работя, съпругът ми е съкратен от юни и получава обезщетение за безработица, но размерът е по-нисък от определения доходен критерий, а именно 150% от  минималната работна заплата.
Мисля да подам документи? Навсякъде пише: двамата или единият от родителите...Какво ще кажете?

Детето трябва да учи онлайн , а единия родитетел да е в неплатен . Това е за еднократната помощ .


или: "двамата или единият от родителите, или родителят, отглеждащ сам дете, са останали без работа, но нямат право на обезщетение за безработица или размерът на получаваното обезщетение е по-нисък от определения доходен критерий ", а именно: средномесечният доход на член от семейството за месеца, в който в училището/детското заведение са въведени ограничения е по-нисък или равен на 150% от  минималната работна заплата.
Или бъркам?...

# 33
  • София
  • Мнения: 38 484
Опитай, обаче един приятел е опитал така и не е минал. Ама може би твоя казус е малко по-различен... Отиди до АСП и разпитай. Или им се обади.

# 34
  • Мнения: 185
Аз работя, съпругът ми е съкратен от юни и получава обезщетение за безработица, но размерът е по-нисък от определения доходен критерий, а именно 150% от  минималната работна заплата.
Мисля да подам документи? Навсякъде пише: двамата или единият от родителите...Какво ще кажете?

Детето трябва да учи онлайн , а единия родитетел да е в неплатен . Това е за еднократната помощ .


или: "двамата или единият от родителите, или родителят, отглеждащ сам дете, са останали без работа, но нямат право на обезщетение за безработица или размерът на получаваното обезщетение е по-нисък от определения доходен критерий ", а именно: средномесечният доход на член от семейството за месеца, в който в училището/детското заведение са въведени ограничения е по-нисък или равен на 150% от  минималната работна заплата.
Или бъркам?...
При нас е обратното, аз съм с обезщетение, а съпругът работи. Взе бележка от работодателя в която пише, че няма възможност да работи онлайн. Подадохме, но все още нямаме отговор.

# 35
  • На плажа
  • Мнения: 1 107
Една приятелка е одобрена и вече получава обезщетение.Тя е съкратена и е на борсата ,а мъжа и е на работа.

# 36
  • София
  • Мнения: 38 484
Аз още чакам обаждане. 🙄

# 37
  • Мнения: 185
Аз получих. Когато ходих да разпиша заповедта ми казаха, че трябва да занеса бележка за съпруга за Декември. Ако затворили ДГ, да ми отпуснат парите веднага.  На някой от Вас искали ли са му?

# 38
  • Мнения: 226
Здравейте,
Някой успял ли е да обжалва отказ, заради различни адреси на родителите?
На нас ни отказаха, при положение че бащата на детето действително остана в неплатен отпуск през декември за да го гледа. И то цялото упражнение го направихме, заради помощта, която уж ни се полагаше. Оказа се, че понеже не живеем на един адрес, бащата нямал родителски права според тях. (Нямаме и не сме имали брак).
Отказът им е на основание:


Разбирам, че според някои хора, не сме в правото си да искаме тази помощ, но за мен това е дискриминация спрямо детето ми и колкото и да е безсмислено ще обжалвам.
Моля, ако някой има опит да сподели какво написа в писмото, с което обжалва.

ПП: Не искам да превръщам темата в спор: Трябва или не трябва да се отпуска тази помощ на такива като нас; разведени; самотни и тнт родители. Според мен всички ДЕЦА трява да имат равни права и не е в това въпросът.

# 39
  • Мнения: 185
На нас ни отпуснаха помоща, но ми казаха, че трябва да нося бележка за дохода всеки месец, независимо, че детето е на ДГ. Когато попита защо е необходимо, отговорът беше, че ако затворят пак, да имат необходимата документация.
Това така ли е?
Стори ми се доста абсурдно.

# 40
  • София
  • Мнения: 38 484
Аз загубих битката!
Искат от мъжа ми заповед за прекратяване на договор от 11.2020.
Справка за доход от 11.2020.
Освен това му искат такава заповед от 2007 и 2017!!!
Припадам, умирам и няма да взема нищо.Sleepy

Виждат всичко в сайта на НАП, обаче го искат на хартия, мамичката им гадна!

# 41
  • Мнения: 228
Дали и сега мога да подам документи за помощта от 610лв.,след като детето вече започна да ходи на градина?

# 42
  • София
  • Мнения: 38 484
На мен счетоводителката им ми каза - до петък!

# 43
  • varna
  • Мнения: 466
Според мен можете да подадете, аз подадох мин. седмица.

# 44
  • Мнения: 228
Според мен можете да подадете, аз подадох мин. седмица.
Вашето дете вече на училище/градина ли е ?
Аз бях подала от мое име още в началото на декември,но ми отказаха. Казаха ми,че ако съм била подала от името на ММ е щяло да стане. Когато взех решението вече бяха отворили градините и ми казаха,че вече не може. Обърках се. Май пак ще отида.

Общи условия

Активация на акаунт