ПВЦ или Ал. дограма за остъкляване на балкон?

  • 32 991
  • 45
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 622
а как се мият плъзгащите прозоци като се припокриват- това ме е тормозело винаги Laughing

Знам ли  newsm78


Плъзгането не е удачен вариант според нашия майстор, след време правило проблеми  ooooh! А за ПВЦ или Алуминия, ако е южен алуминий  Peace

НЯма такова нещо . В Америка джамовете се отварят само така, само че с плъзгане нагоре и нищо им няма на прозорците. И изолацията им е добра  Peace

Аз нашите така ги исках, но този тип отваряне не е разпространен тук и затова щеше да стане трудно това, което искам. Иначе е най-удачният вариант.

# 16
  • Мнения: 1 209
[......Не разбирам защо масово, обаче не правят ПВЦ с плъзгане  newsm78

привет, защото не уплътнява досатъ4но добре, като обикновеното дву или едноосно отваряне. уплътнението при плъзгащата се дограма е с космати 4етки, през които си ВЕЕ. а на обикновената с гумирани лайсни. преди време исках такова, но след като го разгледах от близо  и се консултирах с доста фирми, се спрях на обикновено отваряне. в една от най големите фирми за дограма, служителката ми каза, 4е на техен си жарон нари4али плъзгащото се остъкление"скъпата гъзария". а 4е е по-красиво и не се губи пространство- спор няма. но ако ще вее , както досега, защо да  давам пове4е от хилядарка.
е,  да видим дали обикновеното е стока- ще докладвам след седмица, монтажът на балконкото ПВЦ е на 24.09.

# 17
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 441
Плъзгането не е удачен вариант според нашия майстор, след време правило проблеми  ooooh! А за ПВЦ или Алуминия, ако е южен алуминий  Peace

Защо ако е южен алуминии?  newsm78

# 18
  • Мнения: 7 474
Плъзгането не е удачен вариант според нашия майстор, след време правило проблеми  ooooh! А за ПВЦ или Алуминия, ако е южен алуминий  Peace

Защо ако е южен алуминии?  newsm78

Човека объясни,че ако е южен го пече слънцето цял ден и ПВЦ то след време се "деформира" , докато алуминия не се влияе от жегата. Объяснението му беше по-научно ,но нещо такова имаше предвид.

# 19
  • Мнения: 118
 
Аз също мисля, че плъзгащият се прозорец не може да уплътни толкова добре, колкото обикновено отварящият се прозорец на ПВЦ дограмата. Да не говорим, че няма как самият плъзгащ се прозорецда се измие, ако имаш 3-ка прозорци как ще измиеш плъзгащият се?
Ние преди месец си остъклихме терасите с дограма от Weiss Profil, доволна съм засега, ще докладвам като сттане по-студено. Ние сме на 14 етаж и няма да ви разправям  как се гонят ветровете тук в небесата.....

# 20
  • вече и в други градове
  • Мнения: 145




Човека объясни,че ако е южен го пече слънцето цял ден и ПВЦ то след време се "деформира" , докато алуминия не се влияе от жегата.
ПВЦ-то е пластмаса и старее, ако много го пече слънце най-вероятно и ще пожълтее, докато това не влияе на алуминиевата дограма.
 аз бих препоръчала алуминиева, в къщи сме с такава с термомост и съм много доволна.

# 21
  • Мнения: 5 622




Човека объясни,че ако е южен го пече слънцето цял ден и ПВЦ то след време се "деформира" , докато алуминия не се влияе от жегата.
ПВЦ-то е пластмаса и старее, ако много го пече слънце най-вероятно и ще пожълтее, докато това не влияе на алуминиевата дограма.
 аз бих препоръчала алуминиева, в къщи сме с такава с термомост и съм много доволна.

Да, вярно е- ще остарее и ще пожълтее....след 100 години (дали не беше и повече). Познайте тогава това дали ме плаши  Laughing

# 22
  • Мнения: 657
 Алуминиева дограма се поставя на балконите

# 23
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
ПВЦ-то е истинската дограма! И за балко, и за спалня, и за хол, и за детска - за каквото си поискаш. Аз имам ПВЦ и съм много доволна!

# 24
  • Мнения: 231
Има плъзгащо PVC, но излиза мноого скъпо-четирицифрена сума обикновено. Rolling Eyes Плъзгането там по принцип не е, като при алуминия с четки, а такова, като на маршрутките (дано ме разберете) - тоест си е много добре улътнено, но самият механизъм е доста скъп и на никой не му се занимава.
За тераса по принцип се използва алуминий, особено, ако прозорците на стаята са от PVC, ако не е, то може да се сложи PVC на терасата. При алуминия има конденз и наистина плъзгането не уплътнява много добре...Не виждам нищо странно в нормалното отваряне, но просто плъзгането излиза най-евтино, затова навсякъде виждаш такова, БУБА. Wink

# 25
  • Мнения: 5 622
Момичета, ДОБАВИХ АНКЕТА, моля гласувайте, че да ми е по-прегледно  newsm78

# 26
  • Варна
  • Мнения: 1 571
Според мен начина на отаваряне зависи и от това на каква стая е терасата. Ако е северна стая или кухня, бих избрала да се отварят само 2-3 прозореца с нормално отваряне на вътре. А ако е южна стая и терсата е големичка бих сложила дограма с отваряне тип "хармоника" - така лятото може да се отваря напълно и терасата да не става парник.

В линка, който съм дала по-горе, се вижда горе-долу какъв е механизма на плъзгане при PVC-то

# 27
  • Мнения: 5 622
Според мен начина на отаваряне зависи и от това на каква стая е терасата. Ако е северна стая или кухня, бих избрала да се отварят само 2-3 прозореца с нормално отваряне на вътре. А ако е южна стая и терсата е големичка бих сложила дограма с отваряне тип "хармоника" - така лятото може да се отваря напълно и терасата да не става парник.

В линка, който съм дала по-горе, се вижда горе-долу какъв е механизма на плъзгане при PVC-то

Нетът ми е скапан в момента и никакви линкове, картинки, иконки не ми се отварят  #Cussing out (иконките във форума ги налучквам, като си сложа мишката върху нищото и то изписва кое какво е  Rolling Eyes )

# 28
  • Мнения: 1 866
Ние имаме 2 балкона с нормално отваряне и 1 с плъзгащо. Обаче идея си нямам алумиениева ли е или ПВЦ дограмата. На апартамента знам, че е ПВЦ и на балконите също си мисля, че е такава. Аз предпочитам с плъзгащи се врати, но те са по-скъпи и главният проблем при тях е, че уплътнението не е пълно. Вее си и затова предпочетохме да сложим обикновени врати на балконите, на които имаме разни шкафчета и други неща.

# 29
  • Мнения: 2 161
Имам и пластмасова и алуминиева дограма и съм на мнение,че ако изработката е добра,няма значение какво слагаш.На плъзгащи се прозорци не се поставя термомост.Ако искаш да изолираш терасата по-добре е да не са плъзгащи се.Говоря за алуминиевите дограми.Но ако вътрешните ти прозорци са добре изолирани може и плъзгащи се на терасата.Аз имам плъзгащи се врати и нямам проблеми с почистването.

Общи условия

Активация на акаунт