За любителите на салати - тема 3

  • 77 524
  • 738
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 5 658
Пипи, ползваш водата от нахута
Скрит текст:
вместо яйце.  Слагам от нея и двойно олио, сол и лим. сок и горчица и пасирам като изтеглям бавно пасатора нагоре - винаги става. Иначе водата от нахута може  и да се разбива на пяна като белтъци.
Morena, два пъти се мъча да я правя тази майонеза и ми се получава много рядка. Не знам къде бъркам, пропорциите са 2 към 1, олио към нахутената вода.

# 106
  • Sofia
  • Мнения: 21 605
Morena, два пъти се мъча да я правя тази майонеза и ми се получава много рядка. Не знам къде бъркам, пропорциите са 2 към 1, олио към нахутената вода.
Мони,
Скрит текст:
сещам се само да спомена, че ползвам вода от купена консерва/буркан нахут. Не съм опитвала с варен от мен нахут.  Не ми хрумва друго като причина.  На мен винаги ми става всякаква майноеза.

# 107
  • Sofia
  • Мнения: 21 605
Топла салата с нахут и патладжани

# 108
  • Пловдив
  • Мнения: 23 633
Май не е нахут, а нар. Или нахутът е отдолу?

# 109
  • Sofia
  • Мнения: 21 605
Нарът е поръсен отгоре, нахутът е отдолу и се вижда тук - там.

Днес ви предлагам цитрусова салата - изключително подходяща за ястия с морски дарове. В случая е с азиатски дресинг (фенове сме на азиатксата кухня), за Тилапията по азиатски в кутията на детето. Но съм я правила и с класически дресинг, както и със сладък такъв и все е страхотна. Та днес са мандарини, грейпфрут и помело, а кивито сложих за цвят, пък се оказа попадение. Simple Smile

Скрит текст:

# 110
  • Мнения: 1 201
Здравейте, вкъщи много обичаме броколи, но ги хапваме предимно на пара, запечени или на супа. Бихте ли ми предложили идеи за салати Simple Smile

# 111
  • Русе
  • Мнения: 5 201
Скрит текст:
Здравейте, вкъщи много обичаме броколи, но ги хапваме предимно на пара, запечени или на супа. Бихте ли ми предложили идеи за салати Simple Smile

https://ipeychev9.blogspot.com/2020/10/blog-post.html

# 112
  • Мнения: 15 300
Леко подварени броколи, но да запазят цвят и хрупкавост, сушени червени боровинки, ядки - кедрови, кашу, или орехи, пармезан на люспи и хрупкаво прошуто, дресинг от лимон, зехтин и сол.

Подварени броколи, чесън, копър, настъргано синьо сирене, дресинг - лимон, зехтин, сол.

Броколи на тиган със сметана, чесън, сол, черен(бял, розов или микс) пипер, синьо сирене. Може да се сервира топла или леко охладена, става и за предястие.

# 113
  • Sofia
  • Мнения: 21 605
Здравейте, вкъщи много обичаме броколи... Бихте ли ми предложили идеи за салати Simple Smile
Салата с броколи (сурово и настъргано на шайби) и резене с млечн … -балсамов дресинг. И изобщо към всякакви зелении може да се добавя така - сурово.  А половината работа в салатата е дресингът. Simple Smile
У нас и просто така си го хрупаме. Но пък с дресинг (или поне мазнина) по-добре се усвояват нещата. Simple Smile  А гледам,  доста хора смятат просто нарязани зеленчуци за салата. Simple Smile

Последна редакция: сб, 09 яну 2021, 20:09 от Morena

# 114
  • Пловдив
  • Мнения: 23 633
У нас ядем сурови броколи, карфиол, зеле и моркови. Със сос винегрет.

# 115
  • Мнения: 9 107
Млечна салата с броколи https://pep-4o.blogspot.com/2015/03/blog-post_23.html?m=1 там имам и на розички, залята с млечно чеснов сос

# 116
  • Мнения: 1 201
Много благодаря за идеите, със сигурност ще опитаме всички и на ММ му допаднаха. Simple Smile

# 117
  • Мнения: 435
Домашната майонеза с аквафаба (без яйца) колко време издържа в хладилника? Отдавна ми се иска да пробвам, обаче като знам, че само аз ще си я ям и уж и отслабвам и все се обезкуражавам.

# 118
  • Sofia
  • Мнения: 21 605
Домашната майонеза с аквафаба (без яйца) колко време издържа в хладилника? Отдавна ми се иска да пробвам, обаче като знам, че само аз ще си я ям и уж и отслабвам и все се обезкуражавам.
Правиш малко и пробваш.
Аз не мога да кажа, не съм забелязвала.  
Скрит текст:
Която и да е майонеза е доста трайна.  Не правя много и така я хапваме до 3 - 5 дни.  Според мен обаче нищо не ѝ (аква майнезата де) пречи да изкара доста повече в хладилник - няма яйца, нищо че и яйчната изтрайва много.
Ето я моята от снощи, да ви покажа какви връхчета прави. Иначе я направих японска майонеза - с лайм, оризов оцет, уасаби, мисо, мирин и сусамово олио - много е вкусна.

# 119
  • Мнения: 435
О, ще дадеш ли пропорциите за тази японска майонеза? Звучи много добре и това определено бих пробвала пропускайки уасабито. Миринът алкохолен ли е или без?

Общи условия

Активация на акаунт