За любителите на салати - тема 3

  • 77 756
  • 738
  •   1
Отговори
# 270
  • Пловдив
  • Мнения: 40 839
Яйца и риба? Не е ли противопоказно?

# 271
  • Мнения: 1 706
Не , защо трябва да е несъвместимо Thinking
Беше много вкусно

# 272
  • Пловдив
  • Мнения: 40 839
Така съм чувала...за риба и яйца и риба и мляко. Алергени са.

# 273
  • Мнения: 1 706
Така съм чувала...за риба и яйца и риба и мляко. Алергени са.
то много продукти са алергични, това не значи че не трябва да се комбинират, мое мнение

# 274
  • София
  • Мнения: 24 839
Всичко може да се комбинира, докато се изприщиш и разбереш защо не бива.
Особено за деца важи.

# 275
  • Мнения: 15 359
Като цяло не, но с уточнението, че става въпрос за здрави хора. За здрав организъм не е. За подрастващи комбинацията не е препоръчителна доколкото ми е известно.
Има салати с риба и майонеза, която е от яйца, както и с риба и яйца. Панираната риба също бива панирана в яйца и галета/брашно.
Препоръчително е рибата обаче да е прясна(макар, че дават, че тя по трудно се усвоява от организма), а не от консерва. Макар, че и такива комбинации има.
Рибата и яйцата са протеини и комбинирането им може да доведе до трудно и бавно усвояване от организма, а в някои случаи да доведе до алергични реакции или тежест в стомаха и стомашен дискомфорт.
Ето малко инфо от нета:
Скрит текст:
Пълното усвояване на полезните съставки на хранителните продукти зависи от тяхната правилна комбинация.

Правилната им комбинация намалява риска да изпитвате след консумацията им тежест в стомаха и дискомфорт.

Комбинацията от яйца и риба крие риск. Този риск не е смъртоносен, но в повечето случаи предизвиква тежест в стомаха и тежка диария. Това се дължи на химичната реакция между тези два продукта.

Това се дължи на факта, че и двата продукта в съчетание предизвикват взаимодействие между белтъчните молекули. Това води до стомашен дискомфорт.

Яйцата и рибата са богат източник на протеини. Когато те се консумират едновременно, предизвикват разнопосочни биохимични процеси. Тези процеси си пречат един на друг и предизвикват неблагоприятни последици.

Неблагоприятните последици от тази комбинация може да се дължи и на натрупване на бактерии в рибата. Имайте предвид, че рибата се разваля много бързо. По-често се среща при рибите в консерва.

Също така имайте предвид, че прясната риба се усвоява много по-трудно и преминаването и през храносмилателния тракт е много по-бавно.

Ако обаче и двата продукта са съхранявани добре, няма риск от натравяне.

Яденето на риба и яйца може да доведе до стомашни проблеми
Много рядко има риск комбинацията риба и яйца да е животозастрашаваща.

Разбира се, има и изключения. Има случаи, в които се консумират едновременно яйца и риба, и това не води до неблагоприятни последици. Някои хора при консумацията на тази комбинация храни получават натравяне, докато други няма да получат дори и стомашни болки и дискомфорт.

Според едно от най-древните учения Аюрведа едновременната консумация на яйца и риба е забранена. Според това учение съчетаването на определени храни в ежедневието ни може да предизвика нарушение на обмяната на веществата и алергии.

Може би най-големият риск от комбинацията на яйца и риба е получаването на алергична реакция. Тази реакция може да бъде и животозастрашаваща.

Също така за хората, които тренират, е неприемлива едновременната консумация на яйца и риба, защото ще забавят усвояването на храните от организма.

# 276
  • Мнения: 1 706
Салата Капрезе вариант с гриловани зеленчуци

Скрит текст:
гриловани - патладжан, тиквичка, аспержи, моцарела, чери домати и дресинг сос дженовезе  и редукция на балсамов оцет

# 277
  • Велико Търново
  • Мнения: 400
Салата от червен боб, царевица, кисели краставички, лук и риба тон.

# 278
  • Мнения: 15 359
Моя вариант е: червен или бял маслен или обикновен боб от консерва, пресни домати, пресни зелени чушки сиврия, зелен(пресен) или червен лук, риба тон в зехтин или олио, дресинг от лимонов сок и малко зехтин/олио, сол. Аз на моята порция добавям и каперси, но мъж ми не им е фен. Снимка нямам, нещо снимаческото вдъхновение напоследък ме е напуснало. Тази салата е любима на мъжа ми, тя си е цяло ядене. Grinning

# 279
  • Мнения: 4 291
Има ли някой с любима салата с гъби кладница/oyster mushrooms?

# 280
  • Мнения: 9 120
Мариновам ги Simple Smile така си ги ядат на салата после

# 281
  • Мнения: 1 706
Днешната измишльотина- салата със спанак и сирене

Скрит текст:
спанак, чери домати, сушени домати, краставица, черни и зелени маслини, сирене, слънчогледови семки   дресинг- тахан, чесън, зелен лук, зехтин, ябълков оцет и балсамов оцет

# 282
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 825
Има такава салата, беше култова преди 15-20 години. Спанак, сушени домати, синьо сирене, много малко киноа и орехи

# 283
  • Варна
  • Мнения: 14 547
Дайте идея за разновидност на т.н.салата Оливие. С майонеза или друг вид калоричен сос.

# 284
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 825
Вместо картоф слагам или печено цвекло или варене макарони

Общи условия

Активация на акаунт