За любителите на салати - тема 3

  • 77 743
  • 738
  •   1
Отговори
# 525
  • Пловдив
  • Мнения: 40 837
Мислех, че само сготвено се яде Thinking

# 526
  • Мнения: 2 441
Зимна салата - алабаш, репички, краставици, праз, пресен чесън, магданоз, маслини, царевица.

# 527
  • Мнения: 5 755
Може ли да кажете с какво може да се комбинира китайскато зеле и какъв е подходящия дресинг?

# 528
  • Sofia
  • Мнения: 21 691
Може ли да кажете с какво може да се комбинира китайскато зеле и какъв е подходящия дресинг?
Китайското зеле си е като всяка друга зеления - маруля... Аз го слегам в доста салати с други зелении - всякакви дресинги му вървят. Simple Smile Иначе имаме любима салата само с него, с чили, оризов оцет и сусамово олио.
Последно го ползвах само него и рукола като зелении, тиква и меко козе сирене  и хрянов дресинг с агаве.

Последна редакция: нд, 23 яну 2022, 10:34 от Morena

# 529
  • Мнения: 5 755
Благодаря, Морена!
Аз мислих да комбинирам с морков и рукола, а за дресинг някакъв портокалив-горчичен...

# 530
  • Sofia
  • Мнения: 21 691
Благодаря, Морена!
Аз мислих да комбинирам с морков и рукола, а за дресинг някакъв портокалив-горчичен...
Супер... портокала много пасва на морковите.

Последна редакция: пн, 24 яну 2022, 08:14 от Morena

# 531
  • София
  • Мнения: 6 365
Снощи правих броколи, кейл, червени боровинки сушени, ядки, риба тон и малко майонеза и балсамико. Хареса се.
Сьомга ще и отива повече, ама това имах под ръка.
Ще експериментирам още с тази основа.

# 532
  • Мнения: 1 406
Брюкселското зеле освен в салати си го правя като топла гарнитура. Почиствам външните листа, режа на две, за 5-6 Мин бланширам или минавам на пара. После сол, лимон и щипка черен пипер и зехтин/ масло и в чиниите. Ако имам време в тавата , надупени, запичам за 5-10 Мин колкото да хване златист загар и сервирам. Децата така го обичат. ММ не му е фен ...
Да се похваля снощи каква я спретнах по препоръка на продавачката.
Купих няколко гулии. Настъргах ги, червена сурова чушка на кръгчета и стрък праз на колелца ( ползвах зеленото, че по не люти заради децата), сол, олио и лимон ... и едва се доредих да опитам няколко лъжици...😳😳😳. Снимки нямаше кога да правя.

# 533
  • Мнения: 36
Онзи ден в тик-ток ми поапдна много яка рецепта за салата и веднага я пробвах:
киноа
краставица
домат
сирене

Киноата я сварих до готовност, в купа нарязах всичко на кубчета и начупих сиренето.
Обърках с малко сол, зехтих, лимон и стана....ТОП!

# 534
  • here and now
  • Мнения: 4 289
Аз пак от Хепи "краднах" една салата.
Води се "Кето салата с печено пиле" - Печено пилешко филе, яйце, бекон, пармезан, чедър, карфиол, айсберг, Айоли сос.
За соса намерих следната рецепта в нета: 5 скилидки чесън
1 жълтък
250 мл. зехтин
1 щипка сол
3 с.л. лимонов сок
1 ч.л. вода
Счуканите скилидки чесън (5 скилидки) се разбиват с жълтъка (1 бр.) и зехтина (250 мл.) в миксера. Прибавят се сокът от лимон (3 с.л.), водата (1 ч.л.), солта (1 щипка) и пак се разбива.

# 535
  • Мнения: 15 353
То цяла манджа, но звучи много вкусно. Yum Това си е цял един обяд или вечеря. Много ми хареса рецептата. Благодаря, Алис, че я сподели. Hug

# 536
  • Русе
  • Мнения: 1 850
Картофена салата с червен лук, кисели краставички, каперси и магданоз


Салата - зеле, краставици, домати, лук и магданоз


Салата - маринована херинга, лук, кисели краставички и магданоз

# 537
  • Мнения: 19
Майонеза в комбинация с Нахут се оказа доста интересно, признавам Simple Smile

# 538
  • Мнения: 1 620
Зелена салата с краставица, чери домати, маслини и червени боровинки

# 539
  • Мнения: 1 600
Искам да направя салата с варени картофи, яйца и майонеза. Въпросът ми е какво друго би вървяло? Имам рулца от раци, царевица, копър,зелен лук? Или нещо друго?

Общи условия

Активация на акаунт