Лазерна епилация и електроепилация – 8

  • 37 428
  • 737
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 5 861
Ако са ситни, направо миниатюрни пъпчици, и на мен ми се образуваха такива на горната устна след първите няколко процедури в тази зона. Не знам на какво се дължеше. От един момент натам спряха да излизат от само себе си. Но и принципно изчезваха за ден-два, та не са ме притеснявали.

# 391
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 292
Относно "поддръжката"- аз съм съгласна да правя такава( дори и да е измислено от студиото) веднъж на 2 години, например. Но през другото време да нямам никакви косми. И да, има такова нещо, имам пример пред себе си, същият като Росита, аз за момента съм година без процедури и нямам необходимост. Нямам самобръсначка. Нямам косми. Но, ако се наложи, да отида след още една година, ще бъда щастлива, че с 1 процедура на 1-2-3 години редуцирането на космите се поддържа в този вид.

# 392
  • Мнения: 80
Аз отскоро почнах да ходя на лазерна епилация на крака. В студиото е прието първо да направиш консултация с дерматолога и после едно момиче те обработва. Обаче това, което ме притесни, е че момичето ми каза, че е проблем че имам много капиляри по бедрата и щяла да ги заобикаля или на по-ниска степен да ги работи, а специалиста дерматолог ги видя и изобщо не го отбеляза. Имате ли идея проблем ли е това, някоя с капиляри по краката да прави лазерна? В интернет нищо не намерих по въпроса, а се притесних.

# 393
  • Мнения: 7 110
Относно "поддръжката"- аз съм съгласна да правя такава( дори и да е измислено от студиото) веднъж на 2 години, например. Но през другото време да нямам никакви косми. И да, има такова нещо, имам пример пред себе си, същият като Росита, аз за момента съм година без процедури и нямам необходимост.
Ако нямаш растеж на косми - няма защо да правиш процедури след шестата (за крака),  луковиците са напълно унищожени,  на същите места никога повече няма да порастнат косми. Процедурата е излишна. Ако има растеж - то това ще е нова реколта и  ще е след време, различна от заложената при зачеването ти. Според мен не е лесно за организма:).
А  аз дори говоря, че съм от 6 - 7 години без растеж, не че 1-2 години е малък период. На бедрата са точно 7 години.
Това да ти останат 20-30 % косми на краката изобщо не е нормално, Гърне без похлупак, особено ако си направила 6 или най-много 7 процедури на крака. Означава, че не е качествена епилацията. Виж за триъгълника е друго нещо - там може да останат, но само 10-15 % - само на срамните устни и перианалната област, също и за зона лице, и то след 13+ процедури при мен.
Аз вече писах, че моите процедури осъществих във Версус за периода август 2012 - до юни 2015 г. на бедра, подбедрици, интим, подмишници, ръце до лактите, горна устна, брадичка. Имах и хормонални проблеми години наред преди това - поликистоза на яйчниците, голяма миома, ранна менструация (на 10 години и половина бях - в четвърти клас), операции и други интервенции.
Бях много доволна от отношението в студиото, а и от резултатите, имаше само една лека надменност на рецепцията - но я приех за нещо нормално на обшия фон, лекарките бяха много внимателни - четейки сега сякаш нещата доста са се променили. Нямаше много избор на места за лазерна епилация тогава, освен за фотоепилация. На бедрата съм ходила през два месеца на първите 5 процедури, на шестата, последна явно съм нямала растеж, защото съм отишла след 3 месеца. На ръцете през по-големи интервали от време, на подбедриците - също. На лицето и интима - през месец и половина -два за  първите 10 процедури, после по-рядко и още щях да ходя, но казаха, че на интима последните косми са много светли, а и влагата подпомага съществуването им и нямало никакъв смисъл да се подлагам на още процедури.
И в Лазер център съм правила пробно подбедрици, интим и мишници пак по същото време, и оттам бях доволна, но не чак толкова. Сега водя дъщеря ми в Лазер център, но не съм доволна.

# 394
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 292
Ако нямаш растеж на косми - няма защо да правиш процедури след шестата (за крака),  луковиците са напълно унищожени,  на същите места никога повече няма да порастнат косми. Процедурата е излишна. Ако има растеж - то това ще е нова реколта и  ще е след време, различна от заложената при зачеването ти. Според мен не е лесно за организма:).
А  аз дори говоря, че съм от 6 - 7 години без растеж, не че 1-2 години е малък период. На бедрата са точно 7 години.
Това да ти останат 20-30 % косми на краката изобщо не е нормално, Гърне без похлупак, особено ако си направила 6 или най-много 7 процедури на крака. Означава, че не е качествена епилацията. Виж за триъгълника е друго нещо - там може да останат, но само 10-15 % - само на срамните устни и перианалната област, също и за зона лице, и то след 13+ процедури при мен.


Не си ме разбрала, аз споделям напълно твоето мнение.

# 395
  • Мнения: 7 110
Кое не съм разбрала, аз просто потвърждавам това, което казваш, не го оспорвам - че няма смисъл от "поддържащи процедури", ако няма растеж. Затова те и цитирах. И че няма смисъл да ходиш на две години.

# 396
  • Мнения: 5 861
Това да ти останат 20-30 % косми на краката изобщо не е нормално, Гърне без похлупак, особено ако си направила 6 или най-много 7 процедури на крака. Означава, че не е качествена епилацията. Виж за триъгълника е друго нещо - там може да останат, но само 10-15 % - само на срамните устни и перианалната област, също и за зона лице, и то след 13+ процедури при мен.

Мне, напълно нормално си е. Simple Smile Ти да не си мислиш, че съм правила лазерна епилация само в едно-единствено студио, с един и същ лазер? Подлагам се на лазерно обезкосмяване от 12+ години насам, в почти всички софийски студиа, с над 8 на брой типа лазери, изтърпявайки стотици на брой процедури... Проблемът е, че резултати, като твоите (по никакъв начин не ги отричам и не твърдя, че не са истина), създават нереалистични очаквания у жените, които тепърва се захващат с начините за перманентна епилация. Просто при теб иде реч за генетична предиспозиция към лесно отърваване от ненужното окосмяване. Организмите на всички ни са различни. Ти си, така да се каже, късметлийка от генетичната лотария. Виж анкетата в предишната тема и си направи изводи какъв е общият брой на жените, които само след няколко на брой лазерни сесии, са се отървали от излишното окосмяване, до последния възможен косъм. Simple Smile Надявам се, не допускаш, че всички са попаднали на "некачествена епилация", при положение че студиата за такъв тип услуги не са безпределно много на брой. Simple Smile
Специално спрямо "Версус" има адски много негодувания. Дори, ако не бъркам, потребителката, която те запита, в което студио си ходила, неотдавна сподели, че никак не е останала доволна конректно от този център.
Иначе, по отношение на мен - имам сигурно над 25 процедури на интим (пак уточнявам, че говоря за всякакви лазери, в най-реномираните студиа на София), но в момента над 70-80% от изначалното окосмяване в тази зона все още продължава да расте.
На лице - бях тотално отчаяна по едно време. Лазерът беше унищожил най-тъмните и дебели косми, но те се бяха заменили с много упорит, дълъг и русоляв мъх. Confused Приличах на 90-годишна бабичка в брадичката. Чак след като включих електроепилация, проблемът се реши кардинално. Лазерът май само влоши нещата, та изобщо не бих го препоръчала като удачен вариант за лице...
На бедра - след 6 процедури имам 50% разреждане на окосмяването (на подбедриците е по-голямо). Всички процедури на крака са правени с "GentleLase Pro", настроен на максималната за моя тен степен.

# 397
  • Мнения: 7 110
Ехаа..., не знам с какво заслужих този назидателен тон.
Правилно си мислех изобщо да не пиша в темата, сега пък излиза, че подвеждам хората тук и създавам нереалиастични очаквания...
При мен нищо не става лесно, точно затова и написах, че въпреки хормоналните проблеми,  имах успех в борбата с космите -  с нищо не съм облагодетелствана. През 2012-2016 г. имаше много доволни от това студио, за след това не знам, а и честно казано не мога да се чувствам виновна...
Успех на всички!

# 398
  • Мнения: 5 861
Не знам защо реши, че тонът ми е назидателен. Simple Smile Нищо подобно. Пиша нещата така, както ги виждам.
Има и други жени, като теб, без нито едно останало косъмче, но сте не повече от 5-10% от всички, преминали през пълния препоръчителен брой процедури. Разбира се, че всеки би се радвал да е на твое място, както и всеки, в крайна сметка, се стреми към това. Но не на всеки е отредено, за съжаление.
Когато стартирах с лазерната епилация преди почти 15 г., и аз тръгнах с огромни очаквания. Оказа се, че навярно процедури ще правя цял живот, ако искам да поддържам тялото си относително гладко, без намесата на епилатор или бръснач. Но и не съм само аз - като чета темата, виждам, че има много дами в моята ситуация.
И все пак, не мога да скрия, че съм благодарна на този метод за перманентна епилация, защото от силно окосмена жена се превърнах в слабо окосмена. Или почти без косми в определени зони. Simple Smile

# 399
  • Мнения: 7 110
Пиша нещата така, както ги виждам.
Ами може да имаш проблеми, които ти пречат да имаш резултата, който трябва да се получи, може да има медицинско обяснение на нещата. Няма как да видиш как са нещата при мен  - когато започнах с процедурите не вярвах, че ще имам такъв резултат, защото се борих години наред с косми и хормонални проблеми. На 25 години - имах 10 см. миома на матката и кисти, но ме оперираха, след години и родих. Но все пак се случи това, което ми казаха лекарите, при които правих епилацията, макар да не вярвах. На краката съм с млечно бяла кожа, а космите - според мен заради хормоните, бяха станали черни, косата ми е светла, а на ръцете ми бяха доста по-светли, там си останаха русите косми, по-тъмните ги няма. И както вече споменах, този 100%-ов успех беше само за краката.
И наистина последно - нямаше да влизам в темата, ако не беше дъщеря ми на 15 г., за която също търся подходящ салон. И тъй като видях колко недоволни хора има, съвсем се отчаях и по този повод споделих за моя случай, като си мисля, че вероятно качеството много е паднало.
Съжалявам, ако съм дала напразна надежда, напротив - исках да кажа, че е постижимо или поне е било преди време.

# 400
  • Мнения: 4
Здравейте, реших да си правя лазерна епилация с диоден лазер. Бихте ли ми препоръчали добър в Пловдив?

# 401
  • Мнения: 620
А ефекта как е за момента? През колко време ходиш?

На мустака може би вече към 40-50% ги няма, но и тези, които останаха не са това което беше (чакам сега дс мине 10тия ден пт 5та процедура). На подмишниците станаха едни супер фини и светли косми, все едно не са моите 😍 там съм на 2 прпцедури. Преди да замина ще направя 6та мустак и 3та мишници, и ме е страх да не загубя ефекта, но като ви прочетох се успокоих Simple Smile може би ще си се бръсна, а мустака няма да го пипам изобщо. Правени са веднъж в месеца на мустака, и на 2 месеца веднъж - на мишниците.

# 402
  • Мнения: 948
Привет, бях на втора процедура, многа болезнена този пъту наложи се да намали мощността. Не съм от неносещите на болка. Този път получих подуване след процедурата около косъмчетата, което било добре. Спадна още докато бях там. Сега виждям, че лилавеят някои зони. И ефектът не е като първият път, тук таме са се показали косъмчета. Нормално ли е?

# 403
  • Мнения: 1 227
И аз съм имала такава реакция веднага след процедура и са ми казвали че е хубаво - значело че косъма бил успешно изгорен? Не знам до колко е вярно. Случвало ми се е на интим и подмишници, когато космите ми бяха плътни и черни все още. Нормално е и не мисля че трябва да се притесняваш след като са те работили на осезаемо по-висока степен. Ако няма парене и корички в момента значи си окей.

# 404
  • Мнения: 5 861
А какво ще рече, че "някои зони лилавеят"? Confused Да не би да са те изгорили?

Общи условия

Активация на акаунт