Лазерна епилация и електроепилация – 8

  • 37 538
  • 737
  •   1
Отговори
# 375
  • Варна
  • Мнения: 3 063
Да, аз съм го чела това мнение, но имам познати близки при които точно този лазер е имал много добър ефект. Нормално, няма нещо от което всички да са 100% доволни. След това не ги викат на такъв кратък период. Ще ви пиша тук какво е станало Simple Smile. Така или иначе поотложих часа.

# 376
  • Бургас
  • Мнения: 145
На мен след една процедура фотора на мишници и интим опадаха 70% някъде от окосмяването. В началото растяха много бавно, за пръв път след процедурата се обръснах на около 25 ден, че имаше дълги явно не е минато там добре. Викат ме на 45 дни и ще отида пак в това студио. Особено за интима след една процедура къде къде по-добре са нещата дори от кола маска

# 377
  • София
  • Мнения: 83
Не разбрах кое дали е нормална практика. Simple Smile Веднъж започнала лазерна епилация, трябва да действаш само с бръснача занапред - не бива да скубеш космите от корен. Не е проблем да ги бръснеш, по което решиш време, и колкото си искаш.

Точно за това питах Simple Smile Ясно ми е, че не трябва да ги скубя, но ми казаха и да не ги бръсна до следващата процедура, по възможност, което не ме радва особено.
Относно интервала на процедурите - не мога да коментирам, за сега ще изпълнявам препоръките Smile Но наистина не възлагам големи надежди - бяла кожа, светли и сравнително тънки косми. Ще видим. Преди 10-12 години нямаше никакъв ефект от 4 процедури (и 8 фото преди това). Сега на фона на това приемем и синтетичен хормон за щитовидната, уж нямало значение, но аз лично не съм особено убедена.

Ще трябва да ви разочаровам.С прием на хормони за щитовидната, космите винаги ще се появяват,може би по-малко , но ще ги има.
В края на краищата ,защо всички искат да направят 6 процедури и след това да нямат косми завинаги? Ще си позволя да наппаря едно сравнение - вие си купувате автомобил и не очаквате да смените маслото само няколко пъти,нали? Премахването на косми е част от поддръжката, при някои по-лесно, при други по-трудно.

# 378
  • Мнения: 5 875
Ще трябва да ви разочаровам.С прием на хормони за щитовидната, космите винаги ще се появяват,може би по-малко , но ще ги има.

Това категорично не е вярно. Хормонът единствено би могъл да помогне за редуциране на окосмяването. Ако жлезата продължително време не работи оптимално, но и не се пие хормон, да, може би има някаква вероятност да се обърка растежа на космите. Въпреки че няма научни доказателства, установяващи връзка между проблемите с щитовидната жлеза и нивото на окосмяване. То по-скоро е свързано с половите хормони, инсулина или надбъбречните показатели.
Ако пиеш хормон, конкретно за ЩЖ, и докараш хормоните си до някакви приемливи стойности, просто ставаш като всички останали "нормални" хора, нито повече, нито по-малко. Иначе казано, процесите в организма ти се стабилизират.

# 379
  • 1444
  • Мнения: 1 061
Не разбрах кое дали е нормална практика. Simple Smile Веднъж започнала лазерна епилация, трябва да действаш само с бръснача занапред - не бива да скубеш космите от корен. Не е проблем да ги бръснеш, по което решиш време, и колкото си искаш.

Точно за това питах Simple Smile Ясно ми е, че не трябва да ги скубя, но ми казаха и да не ги бръсна до следващата процедура, по възможност, което не ме радва особено.
Относно интервала на процедурите - не мога да коментирам, за сега ще изпълнявам препоръките Smile Но наистина не възлагам големи надежди - бяла кожа, светли и сравнително тънки косми. Ще видим. Преди 10-12 години нямаше никакъв ефект от 4 процедури (и 8 фото преди това). Сега на фона на това приемем и синтетичен хормон за щитовидната, уж нямало значение, но аз лично не съм особено убедена.

Ще трябва да ви разочаровам.С прием на хормони за щитовидната, космите винаги ще се появяват,може би по-малко , но ще ги има.
В края на краищата ,защо всички искат да направят 6 процедури и след това да нямат косми завинаги? Ще си позволя да наппаря едно сравнение - вие си купувате автомобил и не очаквате да смените маслото само няколко пъти,нали? Премахването на косми е част от поддръжката, при някои по-лесно, при други по-трудно.
Аз лично никога не съм си и помисляла нито съм се изказвала тук и където и да било, че очаквам след 6 процедури да нямам окосмение завинаги Laughing. Имам доста реалистични очаквания. Относно злощастният ми опит преди десетилетие - и след 4 процедури нямаше дори ни най-малки зачатъци за това, че правя лазерна епилация. Мисля, че постъпих правилно като се отказах след 4-тата, след като болката вече беше нетърпима, а ефект 0. Не минимален, а нулев!
Сега съм си дала срок 3 процедури (с конкретният апарат в конкретната клиника), за да видя дали изобщо ще има някакъв ефект - било то забавяне на растеж, разреждане, нещо поне. Друга причина да опитам пак с лазера са подкожните косми.

# 380
  • Мнения: 629
За дамите от Варна - и аз ходя на лазер Fotora, при моята козметичка, при която съм от години. Преди година-две си отвори нейно студио (Dolce Vita Beauty Studio), в уличките зад катедралата е. Много съм доволна от отношението Simple Smile Споделям горните мнения, че няма голяма болка, а леки “боцкания” понякога. Аз щях да започвам ръце, но ще се наложи да замина в чужбина за 2,5 месеца и няма смисъл сега. До тогава ще съм минала 6 процедури на мустак и 3 на подмишници, така че надявсм се да не ми се отрази много-много ... на някого налагало ли му се е да направи така прекъсване?

# 381
  • Варна
  • Мнения: 3 063
А ефекта как е за момента? През колко време ходиш?

# 382
  • Мнения: 5 875
Прекъсванията не са проблем, стига космите да не бъдат отскубвани от корен в "почивките". Писала съм назад, че понастоящем правя лазерна епилация само в рамките на 4-5 месеца годишно, т.е. точно 2 пъти, тъй като през останалото време съм с много сериозен тен.

# 383
  • Мнения: 1 227
Прекъсванията не са проблем, стига космите да не бъдат отскубвани от корен в "почивките". Писала съм назад, че понастоящем правя лазерна епилация само в рамките на 4-5 месеца годишно, т.е. точно 2 пъти, тъй като през останалото време съм с много сериозен тен.

Гърне, това като поддръжка ли го правиш, след като вече си редуцирала доволно количество, или просто заради тена няма как по-често и все още не си в поддръжка? Извинявай ако си го коментирала вече.

# 384
  • Мнения: 5 875
И двете. Всъщност, аз съм обяснявала по-назад, че не вярвам в т.нар. "поддръжка". Това си е някакъв термин, измислен от родните студиа. За мен няма никакъв смисъл в него. Лазерната епилация не гарантира отстраняване на всички възможни косми по тялото ти - съответно, остават определен брой (може дори 20-30% да са), които все някак трябва да премахваш. Дали ще е бръснене, скубане или отново лазерна епилация, няма особено значение. При мен космите след сесия винаги си израстват на третия-четвътртия месец и в някои зони, като подмишниците, например, не виждам никакво разреждане след последните 5-6 процедури там. Явно това е максимумът, който мога да очаквам от тази област.
Относно тена - и това вече е фактор. Когато бях по-млада, имаше доста години, в които не ходих на море и не се печах. В резултат - кожата ми беше супер бяла целогодишно. От 5-6 г. насам това се промени, защото живея далеч по-активно, вече имам роднини на морето и ходя често да ги посещавам. Тъмна съм през 6 месеца от годината, а ме правят с "GentleLase Pro" и няма как... Но пък е важно да спомена, че дори в по-младите си години, когато стартирах с лазерната, съм ходила неповече от 3-4 пъти годишно. По-начесто от това сигнализира за някакъв потенциален проблем - или апаратът не е добър, или поради някаква причина не лови космите ти (например, липса на достатъчно пигмент / руси косми).
Имам голямо редуциране от лазерната епилация, естествено, но за пълно изчистване и дума не може да става, само посредством нея. Simple Smile

# 385
  • Мнения: 7 151
Аз, както и преди споменах, нямам косми по краката от много отдавна - последно съм била на лазерна епилация преди 7 години на бедра и преди 6 години на подбедрици. На бедра направих 6 процедури -  5 бр. е основният курс и една поддържаща процедура, на подбедриците съм направила 7 процедури. И да, все още нямам нито един косъм в тези области.

# 386
  • Мнения: 301
Здравейте! Вчера бях на първа процедура с лазер на горна устна и днес съм в пъпки. Така ми се получава и след кола маска. Да очаквам ли пъпки и след другите процедури и как бих могла да ги избегна? Кожата ми е чувствителна.

# 387
  • София
  • Мнения: 17 788
Аз, както и преди споменах, нямам косми по краката от много отдавна - последно съм била на лазерна епилация преди 7 години на бедра и преди 6 години на подбедрици. На бедра направих 6 процедури -  5 бр. е основният курс и една поддържаща процедура, на подбедриците съм направила 7 процедури. И да, все още нямам нито един косъм в тези области.

Казвайте моля и студиата, от които имате така положителни резултати.

# 388
  • Мнения: 1 227
Здравейте! Вчера бях на първа процедура с лазер на горна устна и днес съм в пъпки. Така ми се получава и след кола маска. Да очаквам ли пъпки и след другите процедури и как бих могла да ги избегна? Кожата ми е чувствителна.

И аз преди години като правех кола маска се обривах редовно. НО с лазерна епилация никакъв проблем не съм имала там, ама никакъв. Мисля че самият лазер не е причинил пъпките, по скоро ако след него е ползвана някаква козметика, която е неподходяща. Винаги лицето след процедура ми го мажеха с Дипрозон (май така се казваше) крем с кортикостероиди май против възпаления. И след това избягвам до края на деня грима. С нещо мазала ли си се след процедура?

# 389
  • Мнения: 301
Със слънцезащитен 30 spf на Avene. След това вечерта почистване и хидратиращ крем. Ще питам другия път, като ходя дали да използвам нещо по-специално. Не е някаква болка, но не очаквах пак пъпки Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт