Лазерна епилация и електроепилация – 8

  • 37 669
  • 737
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 519
alethea, аз мисля, че по-назад те бях питала защо не ти допадат "Естетико" и "Angel Face" (гр. Варна), но ти не знам дали отговори. Simple Smile Питането ми е с оглед на факта, че обмислях да ходя чак до Варна, за да ги посетя и да събера впечатления. За тях имаше доста положителни мнения из темите.
Другото най-близко до теб студио, за което се сещам, се намира във Велико Търново. Ако те устройва, ще ти дам координати.
Аз искам на това във Велико Търново

# 346
  • Мнения: 8 772
Извинявай, не съм видяла.


Попитах в Angel face вече не предлагали услугата.

А в Естетико имаше една възрастна жена преди години, не знам дали я има все още.
При нея беше ок, болката беше повече обаче.
Иначе съм посещавала козметичка във Велико Търново, но вече не ми се пътува до там само заради това.

# 347
  • Мнения: 5 898
alethea, мерси за отговора. Ако успееш да откриеш друга електролоджистка, сподели тук, защото в момента изготвям пълен списък на центровете, предлагащи тези услуги в България.

Viktoriq_95, заповядай:
Салон за красота "Мая", бул. "Васил Левски" 31 (намира се до входа на цеха за торти "Лотус", или казано по друг начин - под баничарницата на Веско Маринов на пазара), тел.: 0898569288.
www.facebook.com/salonmaq

# 348
  • София
  • Мнения: 83
Тъй като отново ме питаха за лазерна епилация на крака, искам да ви кажа ,че ако ви правят оферта за под 60 дни между сесиите, значи ви подвеждат. И това изобщо не зависи от мощността на лазера и техниката , а от естествения процес на растеж на косъма който е между 60 и 75 дни. Един много популярен център започващ с "Ин..." ги прави тези шмекерувания  и резултата е правите 3-4 процедури за 4 месеца и ефекта е "нямам никакви косми" и след 2 месеца отново ще се появят онези косми,които не са били обработени.
За онези от вас,които не ги интересува темата, извинявам се за спама .

# 349
  • Варна
  • Мнения: 3 065
А този период само за крака ли се отнася? Аз правих на интим и мишници 1 процедура, кога е оптимално да отида пак?

# 350
  • Мнения: 872
Моля Ви се. Всеки път като си позволя да отворя тази тема, настръхвам от глупостите в нея. Предимно от потребителят Божко/Божка, както там се определя. Всеки човек е една индивидуалност и това на колко време ще ходи на процедури зависи от зоната на обработване, възрастта, спецификата на косъма, здравословното състояние (метаболизъм, придружаващи заболявания и тн.)... Стига подвеждане и генерализиране.

# 351
  • София
  • Мнения: 83
А този период само за крака ли се отнася? Аз правих на интим и мишници 1 процедура, кога е оптимално да отида пак?

Да, за крака! За другите зони е 40-45 дни, а за лице 30 дни.

Моля Ви се. Всеки път като си позволя да отворя тази тема, настръхвам от глупостите в нея. Предимно от потребителят Божко/Божка, както там се определя. Всеки човек е една индивидуалност и това на колко време ще ходи на процедури зависи от зоната на обработване, възрастта, спецификата на косъма, здравословното състояние (метаболизъм, придружаващи заболявания и тн.)... Стига подвеждане и генерализиране.
Съжалявам ,ако работите в такова студио,и мнението не е насочено към служителите в него, а по-скоро към политиката, която ощетява клиентите.Да,периода зависи от зоната на обработване , но другите фактори  не определят времето между терапиите.

# 352
  • Варна
  • Мнения: 3 065
Знаем, че космите се третират успешно само когато са във фаза анаген. Намерих тази таблица, която мисля, че ще бъде полезна, а това е източникът
https://www.lasermarket.co.uk/news/hair-growth-and-diode-laser-hair-removal/

# 353
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 485
Моля Ви се. Всеки път като си позволя да отворя тази тема, настръхвам от глупостите в нея. Предимно от потребителят Божко/Божка, както там се определя. Всеки човек е една индивидуалност и това на колко време ще ходи на процедури зависи от зоната на обработване, възрастта, спецификата на косъма, здравословното състояние (метаболизъм, придружаващи заболявания и тн.)... Стига подвеждане и генерализиране.

Аз пък не съм съгласна с това. Няма как в клиниката/ студиото да знаят каква ми е индивидуалността, та след първата процедура да ме извикат на следващия месец на втора, независимо от зоната, изключвайки лице! Каквато явно е практиката в България масово.
Да, процедури се правят във анагенна фаза. Няма как да се правят процедури на крака всеки месец, независимо от здравословно състояние, възраст, метаболизъм и пр.

# 354
  • Мнения: 18 589
Винаги са ми казвали, че датата, която ми дават за следваща процедура е ориентировъчна. Първите пъти космите израстваха около тази дата, след това на по-голям период.

# 355
  • 1444
  • Мнения: 1 069
Вчера беше и моята първа процедура на интим със Cynosure Elite+
Не знам какво да очаквам, не възлагам големи надежди, но исках да пробвам. Другият час ми е точно след 1 месец. Казаха ми да не пипам космите през този 1 месец и да ги обръсна непосредствено преди процедурата. Това нормална практика ли е? Хич не ми допада и не знам как ще го изтърпя...

# 356
  • Мнения: 1 032
Вчера беше и моята първа процедура на интим със Cynosure Elite+
Не знам какво да очаквам, не възлагам големи надежди, но исках да пробвам. Другият час ми е точно след 1 месец. Казаха ми да не пипам космите през този 1 месец и да ги обръсна непосредствено преди процедурата. Това нормална практика ли е? Хич не ми допада и не знам как ще го изтърпя...

ами аз ще ходя на интим през 2 месеца. след първия път космите опадаха, сега на един месец гледам, че пак са поникнали, но са меки и ще издържа още малко без бръснене - може би с тримера нещо ще пробвам да скъся. и аз не бих могла да се бръсна няколко поредни пъти - ще ми боде

# 357
  • Мнения: 5 898
Вчера беше и моята първа процедура на интим със Cynosure Elite+
Не знам какво да очаквам, не възлагам големи надежди, но исках да пробвам. Другият час ми е точно след 1 месец. Казаха ми да не пипам космите през този 1 месец и да ги обръсна непосредствено преди процедурата. Това нормална практика ли е? Хич не ми допада и не знам как ще го изтърпя...

Не разбрах кое дали е нормална практика. Simple Smile Веднъж започнала лазерна епилация, трябва да действаш само с бръснача занапред - не бива да скубеш космите от корен. Не е проблем да ги бръснеш, по което решиш време, и колкото си искаш.
Странно е, че те викат само след месец. Ако процедурата е извършена правилно не би следвало да имаш никакви косми след едва 30 дни. Аз винаги, като съм правила лазерна на интим, съм с гладка кожа в тази област, в рамките на 2-3 месеца след сесията.

# 358
  • Варна
  • Мнения: 3 065
Имала сте гладка кожа само след 1 процедура ли? Дамата споделя, че ѝ е първа процедура.

# 359
  • 1444
  • Мнения: 1 069
Не разбрах кое дали е нормална практика. Simple Smile Веднъж започнала лазерна епилация, трябва да действаш само с бръснача занапред - не бива да скубеш космите от корен. Не е проблем да ги бръснеш, по което решиш време, и колкото си искаш.

Точно за това питах Simple Smile Ясно ми е, че не трябва да ги скубя, но ми казаха и да не ги бръсна до следващата процедура, по възможност, което не ме радва особено.
Относно интервала на процедурите - не мога да коментирам, за сега ще изпълнявам препоръките Smile Но наистина не възлагам големи надежди - бяла кожа, светли и сравнително тънки косми. Ще видим. Преди 10-12 години нямаше никакъв ефект от 4 процедури (и 8 фото преди това). Сега на фона на това приемем и синтетичен хормон за щитовидната, уж нямало значение, но аз лично не съм особено убедена.

Общи условия

Активация на акаунт