Лазерна епилация и електроепилация – 8

  • 37 581
  • 737
  •   1
Отговори
# 420
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 414
Десетина дни преди и след процедура избягвам излагане на слънце, какво остава за 5 дни и солариум. Аз лично не бих рискувала.

# 421
  • Мнения: 1 227
Аз не съм специалист, но ходя на процедури от 4 години вече и съм била в доста студиа, с няколко вида лазери са ме правили и винаги, ама винаги са ми обяснявали, че няма как да съм с тен и да ме работят че и да озаквам качествен резултат от процедурите. Лазера се привлича от пигмента на косъма и затова казват, че светли косми трудно и почти невъзможно се повлияват, както и че колкото по-бяла кожата и по-тъмни космите - толкова по-добър резултат ще има. При такова активно излагане на слънце/солариум непосредствено преди/след процедури с лазер първо има огромен шанс да ви изгорят с лазера, второ ще компрометирате ефекта от лазера, защото ще трябва да ви работят на максимално ниски параметри, за да избегнат рискове. Когато активно съм правила интим и подмишници през летен сезон винаги съм мазала зоните с 50 факторр и по възможност съм прикривала зоните, за да не ги пече директно. Така мога да си правя процедуррите и избягвам риска от пигментации. Който ви казва че лазера му работи и на кожа с тен, пък е и ултра ефективен според мен послъгва малко.... това си е лично мое мнение де Simple Smile

# 422
  • Мнения: 10 266
.......Почернявам си доволно от солариума, но не съм се пекла от октомври Simple Smile А ми се иска да подготвя кожата - плажовете са от 10 април, а процедурата - на 5-ти. Предната беше преди 2 седмици.
С какъв лазер те "обработват" и колко дни преди и след епилация посещаваш солариум?
С диоден ме правиха като ходих на солариум. Но аз едва почернявам. Ти каза че само мишници и интим ще правиш. Тогава при печене, обувай бикини и не вдигай ръце да не се пекат зоните. А и ти всеки ден ли ходиш на солариум? Нали след пътвоначалното ходене, се ходи веднъж седмично. Според мен няма да има проблем така. Но пък в студиото може да ти направят проблем.

# 423
  • Мнения: 8
Аз не съм специалист, но ходя на процедури от 4 години вече и съм била в доста студиа, с няколко вида лазери са ме правили и винаги, ама винаги са ми обяснявали, че няма как да съм с тен и да ме работят че и да озаквам качествен резултат от процедурите. Лазера се привлича от пигмента на косъма и затова казват, че светли косми трудно и почти невъзможно се повлияват, както и че колкото по-бяла кожата и по-тъмни космите - толкова по-добър резултат ще има. При такова активно излагане на слънце/солариум непосредствено преди/след процедури с лазер първо има огромен шанс да ви изгорят с лазера, второ ще компрометирате ефекта от лазера, защото ще трябва да ви работят на максимално ниски параметри, за да избегнат рискове. Когато активно съм правила интим и подмишници през летен сезон винаги съм мазала зоните с 50 факторр и по възможност съм прикривала зоните, за да не ги пече директно. Така мога да си правя процедуррите и избягвам риска от пигментации. Който ви казва че лазера му работи и на кожа с тен, пък е и ултра ефективен според мен послъгва малко.... това си е лично мое мнение де Simple Smile

Нали се има предвид, че въпросните зони (триъгълник и мишници) не се излагат директно - пека се с бельо (в случая ще е по-дълбока бикина) и не вдигам ръцете?!
Какво се случва през лятото тогава? Замразяваме процедурите?🤔
Извинете ме за невежеството, но някак не си представям лято без плажове 🌞
.......Почернявам си доволно от солариума, но не съм се пекла от октомври Simple Smile А ми се иска да подготвя кожата - плажовете са от 10 април, а процедурата - на 5-ти. Предната беше преди 2 седмици.
С какъв лазер те "обработват" и колко дни преди и след епилация посещаваш солариум?
С диоден ме правиха като ходих на солариум. Но аз едва почернявам. Ти каза че само мишници и интим ще правиш. Тогава при печене, обувай бикини и не вдигай ръце да не се пекат зоните. А и ти всеки ден ли ходиш на солариум? Нали след пътвоначалното ходене, се ходи веднъж седмично. Според мен няма да има проблем така. Но пък в студиото може да ти направят проблем.

При мен е александритен. Ще стартирам с 5 минути през ден-два, при поддържащ - веднъж седмично.

# 424
  • Мнения: 10 266
Ами лятото сме по плажове, но и лазера е на 2 месеца. А аз вече и по веднъж годишно ходя.

# 425
  • Мнения: 978
Здравейте!
Имам нужда от съвет. Преди една седмица правих демо процедура на подмишници с диоден лазер. Имам Хашимото от години и съм с тъмен, плътен косъм и средно тъмна кожа.
Четох различни мнения и се чудя кой лазер да избера дали диоден или александритен. Моля някоя от вас да сподели мнение.Heart

# 426
  • Мнения: 1 032
Здравейте!
Имам нужда от съвет. Преди една седмица правих демо процедура на подмишници с диоден лазер. Имам Хашимото от години и съм с тъмен, плътен косъм и средно тъмна кожа.
Четох различни мнения и се чудя кой лазер да избера дали диоден или александритен. Моля някоя от вас да сподели мнение.Heart

не мисля, че Хашимото има отношение. ИР има, но ако нямате проблеми, няма какво да го мислите. Аз съм горе-долу вашият случай, но с повишено окосмяване заради ИР и ходя във Версус - дори не съм се интересувала какъв им е лазера. Брадата ми се повлия страхотно, затова тръгнах на цели крака и бикини. Краката също изглежда, че ще имат много добър резултат. Бикини зоната ми е пигментирана, и казаха, че не очакват да се повлияе добре, но това не ми е драма. Нека друг се изкаже за видовете лазер, аз избирах просто студио. Мисля, че брадата заради пигментация правиха с друг лазер, но не съм сигурна

# 427
  • Мнения: 1 227
Ами лятото сме по плажове, но и лазера е на 2 месеца. А аз вече и по веднъж годишно ходя.

Проблема е кожата с активен тен, тъй като лазера се привлича от пигмента в косъма, а ако и кожата е с тъмен пигмент тогава става лошо. Мен от Версус са ме връщали за интим и мишници само като чуят че в последните 3 седмици съм била на плаж, въпреки че не съм потъмняла, защото се пазя. И има причина да го правят, принципно е в тях интерес по всяко време да ми вземат парите, но уви доста пъти са ме връщали. Аз гледах да направя последната процедура някъде Юни месец преди да съм започнала плажуването и междувременно съм се пазила с 50+ фактор в зоните с идеята да не трупам тен, защото чернея бързо, избелявам бавно... Въпрос на приоритети е според мен, аз прецених че докато не си обезкосмя всички желани зони ще се лишавам от активното печене (пък то и за външния вид е здравословно де). Вече започнах и цели ръце да правя, тъй че и това лято замина Sweat Smile Sweat Smile

# 428
  • София
  • Мнения: 83
Здравейте!
Имам нужда от съвет. Преди една седмица правих демо процедура на подмишници с диоден лазер. Имам Хашимото от години и съм с тъмен, плътен косъм и средно тъмна кожа.
Четох различни мнения и се чудя кой лазер да избера дали диоден или александритен. Моля някоя от вас да сподели мнение.Heart

Както спомена по-горе съфорумката, типа на лазера няма отношение към заболяванията, а е определящ косъма и гъстотата на окосмяването. За съжаление хормоналните хапчета често влияят на окосмяваането.Това не означава ,че трябва да се откажете.Напротив, минималния ефект ,който бихте постигнали във вашия случай е изтъняване и оредяване на окосмяването.Ако не сте правили процедури и не сте много руса, изберете диоден лазер.

# 429
  • Мнения: 978
Благодаря ви за отговорите!:blush:

# 430
  • там, където ми харесва
  • Мнения: 1 254
Здравейте , направила съм вече 10 процедури на мустак и брада, даже последния път в центъра ми взеха само 20лв, обаче на врата и брадата и на мустака ми излизат по 1-2 черни косъма.От центъра казаха , че трябва да отида заради тези упорити косъмчета , като това ще е 11 път. Някои бил ли е така?

# 431
  • Варна
  • Мнения: 3 063
Няма сила, която да ме накара да се лиша от плаж, заради лазер, което означава, че ако се стартират в началото на септември процедурите, то не би имало никакъв проблем лятото с плажа, да не говорим, че към края се разреждат много ходенията. Особено пък мишници и интим, които не виждам как ще са изложени постоянно на слънце на плажа. А пък краката и ръцете ни са постоянно на слънце лятото, дори и конкретно да не се ходи на плаж.

# 432
  • Мнения: 1 227
Въпрос на приоритети си е. Аз пък не бих искала да съм си давала парите на вятъра защото заради слънцето и тена ще се наложи да си пропускам процедурите и да се загуби ефекта. С правилен режим на процедури и пазене и двете неща са възможни.

Лина това е напълно нормално, няма нищо необичайно. Аз на някой зони по лицето имам и 14-15 процедури точно заради 2-3 косъма. Ходи при нужда, само си пази лицето от слънцето.

# 433
  • 1444
  • Мнения: 1 062
Въпросът със солариума и процедурите силно ме вълнува Satisfied хаха Все още ми е непонятно как така се страхуват да не ме изгорят (имам 1 процедура на интим и ще правя само това) при положение, че това място слънце не го вижда > солариум също, винаги се пека с бельо. Когато правих първата процедура направо бяха на нокти, че съм била на солариум 2 седмици преди това. Прекратих солариума за сега, но май - юни най-късно го подновявам.

# 434
  • Мнения: 8
Момичета, а ако се замразят процедурите през лятото, есента се почват отначало или? 🤔
Ясно е, че ефектът при прекъсване няма да е уау, но пък ми се иска да вярвам, че дори и една процедура би разредила "козината" 🙂

Общи условия

Активация на акаунт