Лазерна епилация и електроепилация – 8

  • 37 464
  • 737
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 10 264
Човек като се организира, не виждам проблем да се ходи на плаж или солариум. Нито на лазер се ходи всяка седмица, нито на солариум се ходи всеки ден. Ако не живеете край морето, вероятно не сте и  на плаж всеки ден. Добре е първоначалните порцедури (който е съвсем в началото) да се обмислят есента. От там на сетне, до на пролет ще сте минали 3-4 процедури. Космите ще са се разредили. Пак всяка за себе си може да прецени кога да отиде на процедура, кога на плаж. Поначало след време лазера се разрежда така или иначе. И преди съм писала, аз след 6-та процедура и на крака има 5-6 косъма. И още 20 пъти да отида, няма да се махнат. Минавам ги с бръснича и си ходя на плаж/солариум. Като избелея, пак мога да отида на лазер. Но вече една година не съм ходила, няма и да ходя сигурно. Но и аз от плаж няма да се откажа. Ако реша да ходя, ще е на есен.
АКо някой се чуди тепърва да започва процедури, да го остави за на есен, освен ако не обича да се пече и не ходи на плаж. Вече има и доста хора които не харесват слънцето, та за тези от вас които не ходят на плаж, няма проблем.

# 436
  • там, където ми харесва
  • Мнения: 1 254
Трябва да се чете предварително за лазерът , които използва студиото за лазерната епилация. Има лазери , които не им пречи слънцето ако се мажеш с фактор 50, когато се излагаш на слънце. Аз започнах април миналата година , лятото си продължих процедурите и ходих на плаж. В описанието на лазера се дава информация за това.

# 437
  • Мнения: 10 264
Пак не се знае кой с каква цел ходи на плаж. Един ходи да потъмнее, друг само за удоволствие. Ако се ходи на плаж за да се потъмнее, 50 фактор няма как да се ползва. Ако не е за потъмняване, тогава всичко е по-лесно. Но повечето търсим тен Simple Smile

# 438
  • Мнения: 5 866
Аз и с 50-ти фактор почернявам до нивото на мулатка, само след няколко дена плаж. Simple Smile

# 439
  • Мнения: 621
Четейки ви за плажовете и солариума се чудя защо на мен ми казаха, че нямало проблем да се ходи на плаж при този лазер (с Fotora се правя засега), само не трябвало непосредствено същия ден преди или след процедурата да отидеш да се печеш. Аз живея на морето, ама на, рядко ходя за съжаление на плаж, обаче лятото хващам силен тен дори и само от разходки с детенцето ми. А точно се каня юни да започвам ръце....пък на тях тена ми пада сигурно чак януари-февруари (и аз като Гърне без похлупак ставам на мулатка след няколко дена плаж). А ръцете са ми най-големия мерак 😒

# 440
  • Мнения: 10 264
Ех блазе ви за почерняването. Аз след 10 сесиии на солариум и уикенди на плаж по цял ден, едва едва качвам един тон. Направо ненавиждам бяла кожа, но каквото такова.

Golfo_di_Orosei, щом са ти казали че с техния лазер може да се печеш, значи няма проблем. Те си знаят лазера и принципа му на действие и едва ли ще помеат риск. Имам в предвим този конкретен лазер с който те обработват. Не кой да е лазер.

Сега да не вземе някой да ме прочете отгоре отгоре и да хукне да се пече и после на лазер.

# 441
  • Варна
  • Мнения: 3 055
И аз се правя с Fotora интим и мишници, на мен ми казаха по същия начин.

# 442
  • Мнения: 10 264
Значи вие двечките нямате проблем Smile Супер.

# 443
  • Мнения: 66
Здравейте, ще започвам нова зона ръце и от Дермакт ми казаха да ги избръсна поне 5-6 дни по-рано и за самата процедура да са поникнали поне 2-3 мм.
Стори ми се странно, защото винаги съм чела, че зоната трябва да се избръсне гладко преди процедура.

# 444
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 323
Коментираме го постоянно. На мен лично ми искат зоните гладко избръснати, ако съм пропуснала някъде косъмче, ми го махат на място с еднократна самобръсначка. При прокарали косми знам само, че ще мирише на пърлено прасе Simple Smile

# 445
  • Мнения: 1 990
Бях планирала да започна процедурите октомври-ноември, но така и не се случи. Сега като ви чета се размислих дали не е късно? Не ползвам солариум, не се показвам на слънце, единствено лятото на плажа, но и там съм абсолютно винаги на сянка (с изключение когато съм във водата, разбира се Simple Smile ) и с фактор 50+. Никак не ми се чака до есента, но дали ще се загуби от ефектът, ако започна сега и до морето да кажем има още 1 процедура, а след това паузата е по-дълга? Ясно е, че на плажа ще съм по-старателна в пазенето. Какво ще ме посъветвате?

# 446
  • Мнения: 1 032
Бях планирала да започна процедурите октомври-ноември, но така и не се случи. Сега като ви чета се размислих дали не е късно? Не ползвам солариум, не се показвам на слънце, единствено лятото на плажа, но и там съм абсолютно винаги на сянка (с изключение когато съм във водата, разбира се Simple Smile ) и с фактор 50+. Никак не ми се чака до есента, но дали ще се загуби от ефектът, ако започна сега и до морето да кажем има още 1 процедура, а след това паузата е по-дълга? Ясно е, че на плажа ще съм по-старателна в пазенето. Какво ще ме посъветвате?

аз бих изчакала до след лятото за по-добър ефект. едва ли ще спечелите нещо с една процедура повече сега. А ако не се и печете толкова, септември ще почнете още.

# 447
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 323
Ако почнеш сега, времето ще е добре разчетено, ако юли си на море, например. Правиш март, после юни, имаш месец до плажа, а след юнската сесия ще си чак септември, т.е. почти 2 месеца след плажа. Това, разбира се, по мои разчети и както аз правех процедурите, на 3 месеца. доколкото чета, този период в Бг никога не се спазва, но това е друг въпрос.

# 448
  • София
  • Мнения: 438
И аз планирам да започна сега процедурите за епилация на крака. На подбедрицата имам около 50% окосмяване, другото само си окапа и аз не знам от какво. Дори тази година се увеличиха опадалите косми с около 10%. Може ефекта да е временен, но останалите не са пониквали вече 10-ина години.
До морето ще имам минимум 2 процедури, които считам, че ще дадат някакъв ефект. И аз се пазя от слънцето и се мажа с висок фактор. Тази година ще се пазя повече, но категорично реших, че няма да отлагам. Ще гледам третата процедура да е след моретата.
Искам и на лицето, но там засега ме хвана шубето, че няма да има ефект и че ще трябва да се бръсна дълго време, което за мен не е опция.

# 449
  • Мнения: 1 990
Благодаря ви за мненията. Да, това ми беше идеята - 2 процедури до юли и после - когато може в зависимост от потъмняването.

Общи условия

Активация на акаунт